Найсвіжіше:
• Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі
rss

Віктор Овчарук: «Особливо перспективним напрямком для Тернопільщини є медичний туризм»


Опубліковано: 26 Березня 2019р. о 9:30


Охорона здоров’я за останніх чотири роки в результаті впровадження медичної реформи зазнала конкретних відчутних змін. Органи місцевого самоврядування спільно з виконавчою гілкою влади досягли успіху: завдяки  впровадженню реформи децентралізації, видатки на охорону здоров’я зросли  у рази.

Лише на первинну ланку в 2017-2018 роках скеровано 266 мільйонів гривень. Підписано понад 700 тисяч декларацій із сімейними лікарями (це становить 70% від прогнозованого). Оновлено амбулаторій і ФАПів на суму 28 млн. грн. У понад 2 рази зросла заробітна  плата сімейного лікаря.

Завдяки підтримці Президента та уряду  виділено 240 мільйонів гривень на  сільську медицину. Сьогодні в області ми будуємо 19 нових амбулаторій загальної практики на суму 143 мільйони гривень, закупили 19 автомобілів та на 10 – завершено тендерні процедури.

За 2017-2018 роки мешканці області скористалися урядовою програмою ,,Доступні ліки” та отримали лікарства (понад 1 млн. 200 тис. звернень). З метою гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги упродовж чотирьох років у краї значно  покращено матеріально–технічну базу, проведено капітальні ремонти та закуплено новітнє обладнання у районних медичних закладах. На вторинний рівень скеровано понад 111 млн. грн.

Характерно, що надаючи різноманітні нові послуги, центральні районні комунальні лікарні не конкурують, а доповнюють одна одну. До прикладу, ангіографію із стентуванням здійснюють у Кременецькій районній лікарні, у Чортківській центральній районній лікарні відкрито мамологічний кабінет.   Також у Чорткові здійснюють заміну кришталика, антиглаукомні операції тощо.

Надзвичайно відчутні зміни за останні роки відбулися завдяки реформі фінансової децентралізації, співпраці органів місцевого самоврядування та виконавчих органів влади у медичних закладах третинного рівня. Ще три роки тому ми навіть мріяти  не могли про надсучасне обладнання в медичних закладах. Сьогодні у наших обласних лікарнях реалізуються найамбітніші сподівання та прагнення. На «третинку» спрямовано за 2016 -2018 роки 170 млн. грн.

Реконструйовано частину пологового корпусу Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» на суму близько 26 млн. грн. У Тернопільській обласній університетській лікарні  створено лабораторний комплекс та централізована стерилізаційна (понад 45 млн. грн.). Також відкрито центр політравми, що забезпечує надання невідкладної ургентної допомоги хворим із політравмами, операційний блок ортопедично-травматологічного відділення та облаштовано три операційні з сучасним обладнанням (понад 2 млн. грн.). На базі обласної університетської лікарні  відкрито найсучасніший кардіохірургічний центр, в якому вже провели 68 операцій, у тому числі на відкритому серці з використанням рентгенангіографічного обладнання, на який було скеровано 50 млн. грн.

У минулому році рішенням сесії Тернопільської обласної ради спрямовано понад 30 млн. грн.  додаткових коштів на забезпечення хворих хіміопрепаратами, кардіостимуляторами, ендопротезами, дороговартісними препаратами для лікування дихальних розладів новонароджених та забезпечити належний рівень реабілітаційного лікування учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей.

Тернопільська обласна рада минулого року єдина в Україні  виділила 5 мільйонів гривень на впровадження страхової медицини, за що насамперед хочу подякувати депутатському корпусу. Цей крок надасть можливість додаткових надходжень у бюджети лікарень, а відтак – і в обласний бюджет, та збільшить гарантії щодо надання додаткових медичних послуг застрахованим особам.

Надалі у рамках впровадження доступної медицини на 2019-2021 роки на впровадження пілотного проекту екстреної медичної допомоги буде придбано 50 нових автомобілів екстреної медичної допомоги, на це з обласного бюджету виділено 26 млн. грн. та 80 млн. грн. – державний бюджет. Ми ставимо за мету придбання лінійного прискорювача, на придбання якого необхідно 100 млн. грн. У червні поточного року плануємо відкриття сучасного відділення дитячої онкогематології  (8 млн. грн.).

Президент України Петро Порошенко назвав п’ять пріоритетних напрямків розвитку економіки України, серед них – туризм. Хочу підкреслити, що особливо перспективний напрямок для Тернопільщини – медичний туризм. Це зумовлює не лише транспортно-географічне розміщення області – центр Західної України, а й вагомі досягнення в розвитку медичної галузі. Доведено, що інвестиції в галузь обернуться сторицею. Адже високоякісні медичні послуги, надані пацієнтам, привернуть до себе інших і принесуть відчутний економічний ефект. Уже сьогодні маємо приклади – Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації. Отримати унікальні процедури, пройти реабілітацію сюди приїжджають з усієї країни, у тому числі зі столиці. Не менш знаменитим є Заліщицький обласний комунальний дитячий санаторій. Сюди за реабілітаційними послугами везуть дітей з усієї Західної України. Збільшить привабливість закладу будівництво 50-метрового басейну (на який уже виділено 7,5 млн. грн.). Нещодавно відкритий згаданий уже  кардіохірургічний центр, як і центр політравми, здобув заслужені позитивні відгуки. Сюди  за лікуванням та оперативним втручанням їдуть пацієнти з Рівного, Чернівців та Львова. 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше