Найсвіжіше:
• Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи • На Тернопільщині в автівці ледь не згорів водій (+фото)
rss

Василь Дяків із Заліщиків став найкращим учителем України!


Опубліковано: 8 Жовтня 2020р. о 11:00


Вчитель із Заліщиків став переможцем премії «Global Teacher Prize Ukraine». Василь Дяків отримає у подарунок премію в розмірі 250 тисяч гривень.

Щороку найпрестижніша національна премія «Global Teacher Prize» нагороджує найкращих учителів країни. Цього року свої заявки подали аж 3 тисячі кандидатів. Претендентів було дуже багато. Усі вони талановиті новатори та творці майбутнього, але було обрано всього 10 фіналістів, які змагалися за головний приз – «Нобелівка для вчителів» у 250 тисяч гривень, участь у найпрестижнішій освітній події «Global Education and Skills-2021» та один рік безкоштовного навчання від організатора премії ГС «Освіторія».

«Діти спонукають мислити»

Переможця назвали 3 жовтня на урочистій церемонії. Ним став вчитель історії, громадянської освіти та основ здоров’я Василь Дяків.

Народився майбутній переможець 21 серпня 1970 року в Зборові. Там же закінчив середню школу та вступив до Чортківського педагогічного училища, згодом – до Чернівецького університету, де здобув педагогічну освіту за спеціальністю  «народознавство». Пізніше отримав ще одну педагогічну освіту, закінчивши Тернопільський національний педагогічний університет за спеціальністю «історія права». Відслужив у війську та повернувся працювати у школу. Викладав і у сільських школах, і у міських. З 1997 року знаходиться на посаді вчителя основ здоров’я, історії, громадянської освіти Заліщицької державної ґімназії.

У 2002-2018 роках підготував близько 60 призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, восьмеро з яких представляли область на заключному етапі: семеро стали переможцями, троє – президентськими стипендіатами. Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних освітніх проєктів. Член правління Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба». До цьогорічної премії у Василя Григоровича є ще ряд нагород, він став лауреатом конкурсу «Людина року-2019» (Тернопільщина). Переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019». Заслужений вчитель України (2019)

– Моя бабуся була вчителькою. Мабуть, вона заклала у мені це усвідомлення. Вчила мене вчитися. І це досі дає свої плоди. Крім того, у дитинстві я виховував свою сестру, яка на 10 років молодша. Можливо, це також вплинуло. У професії мені подобається неординарність моїх учнів, щирість і те, що вони спонукають мислити категоріями, які виходять за категорії дорослості. Наприклад, вони можуть щось фантастичне придумати, і ти тоді починаєш шукати, як це можна реалізувати. Або показати, що ця фантастичність зовсім не фантастичність, але її можна у щось перетворити, – розповідає Василь Дяків.

У пана Василя багато учнів, які вже закінчили школу і стали успішними людьми. Він щиро радіє, що вклав свого часу ті знання, які в майбутньому дитина зуміла використати та досягти певної вершини.

– Мої учні кажуть, що я допоміг їм знайти себе, і такі історії надихають. До речі, моя донька теж стала вчителем, – додає він.

Василь Григорович переконаний, що з учнями не можна говорити зверхньо та показувати сою значимість як вчителя. Він добре розуміє, що перед ним сидять розумні й дорослі люди, які бачать світ по-іншому, а в деякій мірі і розуміють його краще.

– Я – командний гравець і маю навчати цього своїх учнів. Групова робота у школі є важливою. Командний гравець завжди усвідомлює загальну стратегію, яка дає розуміння, яку суперсилу кожного можна використати у команді. Школа завжди обмежена у своїх можливостях. Ми маємо виходити за межі шкільного комфорту, завжди про це говорю. Діти кажуть, що я для них друг, їм подобається, що зі мною можна пожартувати. Але це тільки одна з версій мене, – каже Василь Григорович.

Василь Дяків разом з дружиною

«Шукай себе і своє покликання»

Цей педагог не боїться визнавати своїх помилок, більше того, інколи робить на них акцент. Він не вживає слів: «я знаю краще», «так має бути», адже для кожного учня ситуації різні і виходи з них також різні. Дітей треба поважати і давати їм зрозуміти, що всі помиляються і ми маємо вчитися визнавати ці помилки. Бути відкритим до діте – це головна риса, яка повинна бути присутня в педагогів.

– Насправді не один вчитель намагається щось змінити, але не завжди система йому в цьому допомагає. Варто спробувати змінити ставлення влади, зокрема й державного управління до того, щоби в Україні нарешті була європейська освіта, а державна школа витримувала конкуренцію з іншими освітніми установами. Фіналістам запропонували описати зміни, які б ми хотіли запровадити. Перше – треба змінити підходи до навчань педагогів через зміну програм вищої освіти. Вища освіта дуже консервативна, але ми можемо запропонувати своє бачення. Наприклад, треба, щоби педагогічні виші допускали нас, практичних вчителів, до студентів. Їх не треба лякати, але дати зрозуміти, що вони мають бути агентами змін. Також говорили про те, що 20 предметів у старшій школі – це багато. Оптимальний варіант – 6-8. Поки немає розуміння, що робити з іншими предметами, але буде пілотний проєкт свідомого вибору 8 предметів, – розповідає пан Дяків.

Також Василь Григорович дає і поради майбутнім педагогам або тим, хто постійно у пошуках розвитку. Шукайте себе і своє покликання. Якщо ви студент, який прийшов до педагогічного університету, і це не ваше покликання, то чим швидше ви це усвідомите і підете, тим легше буде для вас. Варто шукати не тільки формальну, а й неформальну освіту. Сьогодні педагогічні виші не можуть похвалитися хорошими, якісними бакалаврськими програмами, які б наповнювались не стільки теорією, скільки практичним розумінням.

– Треба побачити живих дітей. Тобто є покликання, є інструменти, але треба перевірити, як це буде працювати. Пересвідчитися, що можеш застосовувати знання на практиці, можеш достукатися до дітей і допомогти їм знайти себе, – каже кращий вчитель України.

Василь Дяків не сидить на місці, він є учасником багатьох новітніх проєктів, які створені заради дітей та майбутнього. На даний час він працює в екопроєкті, який діє у кількох школах, а також на базі Тернопільського університету післядипломної освіти з однодумцями створюють програму гуртка. Кращий вучитель України не полишає думку, що скоро все в Україні зміниться на краще і кожен педагог зуміє достукатися до дітей.

Іванна Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше