Найсвіжіше:
• В Україні пожвавилося онлайн-кредитування завдяки спрощенню процедур • Став відомим графік вимкнення світла на Тернопільщині на 27 січня • 27 січня кілька будинків у Тернополі будуть без води • Роль агентства нерухомості у складних угодах купівлі-продажу • Посадовець Кременецького ТЦК може вийти під заставу в 266 240 грн • Півтора року надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Апеляційна палата ВАКС скасувала вирок ексголові Тернопільської облради • У Тернопільському музеї нагородили лауреатів Всеукраїнської премії Братів Лепких • Серія пенальті визначила найсильнішу ветеранську футзальну команду Тернопільщини • 27 січня стартує Дитячо-юнацька футзальна ліга Тернопільщини U-17 • На Донеччині загинув нацгвардієць з Тернопільщини • Друга Тернопільська футзальна ліга: чергова зміна лідера • Розшукують водія, який збив на пішохідному переході тернополянку і залишив місце ДТП • У лікарні помер військовослужбовець з Тернополя • Викладач тернопільського вишу допомагав ухилятись від мобілізації • Упокоївся у Господі православний протоієрей з Тернопільщини • Перша Тернопільська футзальна ліга: трійка лідерів синхронно перемогла • 26-річна мешканка Борщева видурювала гроші у знайомих • ТОП-100 мільйонерів Тернопільщини: хто має найбільші доходи • Масштабна автотроща на Підволочищині: зіткнулися чотири авто • Живлення роутера від павербанка: формати, напруга та сумісність • На Чернігівщині загинув 52-річний військовий з Тернопільщини • На Харківщині загинув офіцер з Тернопільщини • Понaд мільйон гривень збитків: нa Тернопільщині оголосили підозру зaступнику селищного голови • Понад 14 місяців вважався зниклим безвісти: на війні загинув молодий воїн з Тернопільщини
rss

В Україні пожвавилося онлайн-кредитування завдяки спрощенню процедур


Опубліковано: 27 Січня 2026р. о 0:00

Протягом останнього року темпи зростання кількості виданих кредитів вражають. Якщо з початком повномасштабного вторгнення банки та фінансові установи неохоче видавали позики, то зараз навпаки – максимально спрощують доступ до своїх коштів. Програма Є-оселя, онлайн кредитування Є гроші, лояльні кредитні лінії на картках та багато інших пропозицій дозволяють українцям в різних ситуаціях швидко отримати фінансову допомогу.

Як свідчить статистика, майже всі позики, зареєстровані за 2025 рік, були видані у гривнях – 97%. Пропозиції валютних кредитів не мають особливого попиту через нестабільність економіки, ринку праці та коливань долара і євро в бік зростання.

Великою популярністю користуються миттєві онлайн-кредити через сайти фінустанов або офіційні застосунки. Адже це найшвидший спосіб отримати необхідну суму в разі потреби.

Найбільше у 2025-му українці оформляли мікрокредити. Лише за перше півріччя загальна кількість таких позик склала 4,4 мільйона на загальну суму понад 26 мільярдів гривень.

онлайн кредитування

Про що свідчить зростання кредитування

Незважаючи на воєнний стан, в Україні спостерігається пожвавлення економіки, що дозволяє людям обережно планувати свою перспективу. Водночас ріст позикових операцій відображає стабілізацію ринку праці, коли позичальник впевнений, що може повернути кошти зі своїх щомісячних доходів.

Фінансова спроможність банків та кредитних установ надавати збільшувати свої кредитні портфелі також свідчить про зростання в країні ділової активності – компанії закуповують обладнання, відкривають нові напрямки, розширюють виробництво тощо. Отже, бізнес готовий позичати і повертати кредит із відсотками.

Стриманий оптимізм у пожвавленні економіки вселяє і той факт, що велика частина позик була видана для купівлі авто та нерухомості. Отже, кошти додатково стимулюватимуть розвиток будівництва і автосалонів.  

За твердженням фінансових аналітиків, загалом зростання кредитування в Україні у такий непростий час означає:

  • адаптацію суспільства і бізнесу до умов економіки воєнного часу;
  • відновлення активності банківської сфери та фінансових установ;
  • надійність державних програм і гарантій;
  • зростання ліквідності банків.

Разом із кредитами зростають депозити

Як свідчить статистика, українці не лише активніше позичають кошти, а й знову несуть їх на зберігання до банків. За минулий рік на депозитні рахунки було покладено майже втричі більше коштів, ніж було видано для кредитування. При цьому однаково серед клієнтів банків, які розміщували в них свої кошти, були як фізичні особи, так і бізнес.


Рубрика:




Новини
27 Січня
26 Січня
25 Січня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше