Найсвіжіше:
• Війна забрала життя мінометника з Тернопільщини • Не витримало серце військового з Тернополя • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільщини • Корпоратив в офісі в Києві: як легко замовити смачну їжу • Автомобіль у кюветі: тернопільським патрульним вдалося врятувати життя чоловіку та жінці • Жорстока війна забрала життя ще одного військового з Тернопільщини • У Тернополі на 8 років засуджено 2 губернаторів рф • Вандали розтрощили крісла на стадіоні Зборова (відео) • Як вибрати ідеальну сольову рідину для pod-систем? • На Дніпропетровщині обірвалося життя воїна з Тернополя • На Донеччині загинув молодший лейтенант з Тернопільщини • Отримували «бойові» та будували будинок командиру: 4 військовослужбовців і комбриг постануть перед судом • 20 тисяч за п’яну їзду: водій з Козівщини пропонував поліцейським хабар • На одній з головних вулиць Тернополя розпочався ремонт дороги • П’яний водій на Гусятинщині намагався відкупитися від поліцейських • Бездіяльність Микулинецької влади: у селищі руйнується унікальний будинок • На пішохідному переході автівка збила 90-річного тернополянина • Голова Великогаївської громади розпочав боротьбу з мотоциклістами • Додому з російського полону повернувся ще один військовий з Тернопільщини • На Сумщині загинув 35-річний воїн з Тернопільщини • На Луганщині під час евакуації побратимів загинув воїн з Тернопільщини • Спиртзавод на Козівщині впродовж чотирьох років не сплачує податки до бюджету громади • Розвідник Володимир “Скорпіон” отримав відзнаку “За поранення” • Влада Шумщини просить віддати останню шану 48-річному захиснику України • Спочив у Бозі лікар з Борщівщини
rss

В Україні почав дорожчати хліб – причини


Опубліковано: 15 Травня 2024р. о 15:30

В Україні прискорилося зростання цін на хліб через збільшення витрат бізнесу на оплату праці та вичерпання запасів якісної сировини, йдеться в коментарі Національного банку щодо рівня інфляції у квітні 2024 року.

Водночас інші борошняні вироби дорожчали повільніше завдяки ефектам від менших витрат бізнесу на сировину. Цей чинник також зумовив подальше зниження цін на соняшникову олію та стримував подорожчання олійних продуктів. Зростання цін на м’ясну продукцію сповільнилося через менший тиск на витрати бізнесу на тлі дешевших кормів.

Темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари пришвидшилися до 5,5% р/р, у тому числі через ефекти блокади західних кордонів. Так, швидше дорожчало масло, м’які сири та окремі імпортні товари тривалого зберігання (шоколад, кава та оливкова олія).

За даними Держстату, ціни на хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку за результатами 1 кварталу 2024 року становлять 44,89 грн/кг, хліб пшеничний з борошна першого ґатунку — 36,38 грн/кг, хліб житній, житньо-пшеничний — 37,54 грн/кг, батон — 23,28 грн/500 грам.

Як повідомляла «Агро Перспектива», ціни на хліб за останні 5 років виросли вдвічі.

Зокрема, хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку виріс в ціні до 43,43 грн/кг станом на кінець грудня 2023 (на початок 2019 — 22,2 грн/кг).

Хліб пшеничний з борошна першого ґатунку продається наразі по 36,02 грн/кг в середньому по країні (січень 2019 — 19,58 грн/кг).

Хліб житній, житньо-пшеничний можна придбати за 36,8 грн/кг проти 20,74 грн/кг на початку 2019.

Серед основних причин подорожчання хліба учасники ринку виділяють наступні: ціни на зерно, вартість логістики, ціни на енергоносії,

У собівартості виробництва хліба дуже висока частка «енергетичної» складової, тому зі зростанням тарифів на електроенергію хліб традиційно дорожчає.

Ше одна проблема — дефіцит кадрів. Частина працівників пішла воювати. Частина працівників, насамперед, жінок виїхали за межі країни, рятуючись від війни.

Безпосередньо пекарі зазначають, що споживач чомусь ціну на хліб прив’язує до курсу гривня-долар. Якщо ціна за кілограм хліба нижче 1 долара, то підвищення цін сприймається менш болісно, ніж коли ціна за кілограм хліба перевищує 1 долар.

Пекарі підвищують ціни, але вельми обережно, адже ринок звузився за останні два роки.

Запитання, яке всіх хвилює: чи чекати підвищення цін протягом 2024 року? Так, хліб буде дорожчати. Пекарі вельми обережно прогнозують зростання в межах 5–10%, однак відразу додають, що від форс-мажору не застрахований ніхто.


Джерело: Агроперспектива
Рубрика:
Мітки: ,




Новини
11 Липня
10 Липня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше