Найсвіжіше:
• Автотроща на Козівщині: у ДТП потрапило одразу три авто • На Буковині горіла райлікарня (фото) • У Бережанах на фінішній прямій роздільний збір сміття • Агроліси Тернопільщини: тіньова зона на десятки тисяч гектарів • На Тернопільщину з російського полону повернувся військовий • На Волині судили дорослого чоловіка, від якого завагітніла 14-річна дівчина • Заліщицький «Дністер» повернувся в лідери аматорського чемпіонату України • Сенсація у Збаражі: «Галич» переміг «Агрон» • У Тернополі водійка позашляховика врізалася в стіну • Серед звільнених з полону – троє жителів Тернопільщини • На Буковині застрелився курсант-прикордонник • Помер від важкої недуги: війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Тернопільську фірму підозрюють у махінаціях з ритуальними послугами • Тернополю загрожує нова російська атака: астрологиня • Після 2 років і 3 місяців полону повернувся додому воїн з Тернопільщини • На Харківщині загинув командир гармати з Тернопільської області • 8 об’єктів нерухомості, 2 елітних авто та понад 3 млн готівки: декларація голови Тернопільської РДА • Три роки полону: додому повернувся оборонець Маріуполя з Тернопільщини • Жорстока війна забрала життя ще одного воїна з Тернопільщини • Хірурги успішно видалили тернополянці трикілограмову пухлину матки • На Хмельниччині звільнили 16 прокурорів з інвалідністю, ще 47 – на посадах • Під Тернополем сталася масштабна пожежа: вогонь охопив площу 3 гектари • У Тернополі школярі створили триметрову писанку з пряників • У Тернополі скасували великодні гаївки через можливі ракетні обстріли Росії • На Буковині судитимуть голову сільради за розтрату 1,4 млн грн для ЗСУ
rss

В одному з найбільших міст Тернопільщини презентували проєкт нового герба


Опубліковано: 15 Серпня 2023р. о 9:45

У міській раді презентували проєкт нового герба Чорткова. Його розробляли професійні геральдисти, дотримуючись усіх чинних правил та вимог. В основу нового герба лягли Чортківський замок та 5-пелюсткова срібна троянда. На презентацію були запрошені представники робочої групи, до якої входять декілька десятків місцевих мешканців, зокрема освітяни, історики, медики, підприємці, депутати тощо.

Опис проекту від розробників

Розробляли проект герба Чорткова професіонали своєї справи: голова Українського геральдичного товариства Андрій Гречило та один із членів товариства Олександр Лісниченко.

Герб м. Чортків: у синьому полі срібна геральдична троянда із золотим осердям і золотими листочками; над нею – срібний замок із червоними дахами. Герб вміщено на картуші у стилі українського бароко та увінчано срібною міською короною.

Прапор м. Чортків: квадратне полотнище, на синьому полі біла геральдична троянда із жовтим осердям і жовтими листочками; над нею – білий замок із цеглистими дахами. Квадратна форма полотнища відповідає усталеним вимогам для муніципальних прапорів (прапорів міст, селищ і сіл) на відміну від прямокутних територіальних прапорів (для районів, областей та держав).

Оскільки не вдалося встановити який герб використовував Чортків у період ХVІ-ХVІІІ ст., а вживання в такому значенні гербів когось із тогочасних власників міста не видається доцільним, тому пропонується взяти за основу герб, затверджений 2002 р., до якого вже звикли, але він потребує усунення окремих помилок і неточностей. Зокрема, у гербі 2002 р. порушено норми колористики, оскільки срібний замок розміщено в золотому полі. Також пропонується зображення замку подати більш наближеним до оригінального вигляду, враховуючи й теперішню реконструкцію зі встановленням даху, щоб ця пам’ятка була більш пізнавана й ідентифікувалася саме з Чортковом. Замість герба Роля Гольських, який вживався лише на гербі міста протягом 1929-1939 рр., видається доцільним зберегти зображення геральдичної троянди як символ краси і розквіту міста.

Обговорення

Коли дійшло до стадії обговорення, то чортків’янка Марія Кузик зазначила, що зміна герба справді необхідна, оскільки тепер ми дізнались, що діюча символіка міста не відповідає правилам геральдики. Зокрема на гербі забагато елементів, вони неправильно скомпоновані і т.д. Пані Марія запропонувала свої незначні корективи та зауважила, що загалом вважає проект герба прийнятним до затвердження.

Іван Стечишин теж висловив свою думку: «Дякую геральдистами за роботу та опис герба: гарно, аргументовано, зрозуміло. Зображено фортецю – як один із головних символів нашого міста. Вважаю, що продемонстрований проект виглядає дуже достойно».

Ще декілька присутніх запропонували доопрацювати проект в частині зміни кольорів тла герба та кольору даху замку, замінивши їх на менш різкі (наприклад, синій – на блакитний, червоний дах – на цегляний).

Також предметом обговорення став вигляд нижньої стрічки, на якій вказано назву міста та рік отримання Магдебурзького права.

Що далі

Геральдисти, що розробляли проект нового герба Чорткова, внесуть поправки, озвучені присутніми. Коли роботу буде завершено, герб представлять громадськості для обговорення на усіх інформаційних майданчиках Чортківської міської ради: офіційному сайті, сторінці у Facebook, каналах у Viber та Telegram.

P.S.: До даного допису додаємо проект герба, розроблений фахівцями Українського геральдичного товариства, а також два додаткові варіанти, зважаючи на озвучені сьогодні правки представників робочої групи.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: ,

Перегляньте також:




Новини
20 Квітня
19 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше