Щоб дістатися сюди, науковці Національного природного парку “Подільські Товтри” радять вирушати зі села Китайгород (Хмельницької області) у південно-східному напрямку по схилу до підніжжя глибокого яру.
Цей маршрут нагадує Карпати в мініатюрі — з горбогірним рельєфом, ароматом подільського різнотрав’я та неповторними краєвидами. Скельні товтрові брили, лучно-степова рослинність, хижі птахи на самотніх деревах – усе це створює атмосферу дикої природи. А внизу, в яру, на вас чекає прохолода, зволожене повітря та приємне шепотіння водоспадів”, – описують мальовничий маршрут у парку.
Спочатку, зауважують, на шляху зустрінеться скромний водоспад. Але варто пройти трохи нижче по течії — і відкриється справжній каскад: з мохами, поваленими деревами та уламками скель.
У спеку тут виникає спокуса зануритися в природні ванни. Втім, наголошують науковці, не варто забувати про змінну глибину, залежну від дощів.
“Цей каскад — не просто водоспад. Його русло прорізає тверді породи силурійського періоду. Уважно придивіться — у сірому камінні можна побачити сліди доісторичних істот, яким понад 420 мільйонів років”, – акцентують в НПП.
Найкраще це місце, кажуть, розкривається навесні та восени. Тож любителям гарних світлин чудова локація забезпечена.
А з іншого берега річки відкривається вид на ліс, оповитий ранковим туманом, плющем і барвінком — мов із містичної казки. Іноді, попереджають працівники парку, тут навіть можна побачити сліди кабанів чи косуль.
Джерело: ХМ-Інсайд