Найсвіжіше:
• У Зарваниці завершився історичний синод, який прийняв кодекс канонів УГКЦ • П’яний водій у Тернополі за 20 хвилин скоїв дві ДТП та втік: Драгер показав 2,49 проміле • У Дніпропетровській області загинув сержант з Тернопільщини • Відомий співак з Тернопільщини розкрив, який дохід вважає достатнім для комфортного життя • На Донеччині загинув 53-річний солдат з Кременеччини • Загинув на війні: Почаївська міська рада повідомила про смерть Сергія Андрійка • У Теребовлі продають приміщення колишньої аптеки за понад 2,1 млн гривень • Спочила у Бозі колишня освітянка з Кременеччини • Смертельна ДТП поблизу Тернополя: зіткнулися Mercedes Sprinter і ВАЗ • На Борщівщині визначать першого фіналіста Ліги чемпіонів Тернопільщини • У тернопільських школах учні харчуватимуться лише за картками • Масштабна пожежа на Кременеччині: вогонь знищив 433 тюки • «Порішали»? У Тернополі, попри рішення про демонтаж, на незаконній конструкції тривають будівельні роботи • Спочила у Бозі вчителька початкових класів з Кременеччини • УАФ запускає у Тернополі масштабний проєкт «Талантікос» • Чому регулярне видалення зубного каменю допомагає уникнути дорогого лікування • Право на спадщину: в яких випадках потрібно йти до суду • Як київський ритм експлуатації автомобілів впливає на ресурс каталізатора • У Тернополі викрили корупційну схему в медзакладі: лікарі брали хабарі за інвалідність • Ще один тренер із Тернопільщини став заслуженим тренером України • Автомеханіка підозрюють у підпалі банку в Тернополі • У Тернополі школяру пропонували гроші за підпал автомобіля ТЦК • На Тернопільщину з російського полону повертається Захисник Олександр Ремпа: громада готує теплу зустріч • Тернопільщина матиме трьох представників у Кубку України-2026/27: затверджено дати матчів • Дружина, двоє синів і незламна відданість Україні: історія полеглого воїна з Гусятинщини
rss

Українські АЕС знизили виробництво електроенергії через удари РФ – МАГАТЕ


Опубліковано: 29 Листопада 2024р. о 15:08

Три діючі атомні електростанції (АЕС) України знизили виробництво електроенергії після нових атак Росії на енергетичну інфраструктуру країни, які ще більше поставили під загрозу ядерну безпеку під час війни. Про це завив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

– Вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС знизили рівень потужності в якості запобіжного заходу під час широкомасштабних військових дій в країні”, – йдеться в заяві Рафаеля Гроссі.

Зазначається, що на дев’яти реакторах, які експлуатуються на цих станціях, була знижена потужність. Крім того, один реактор на Рівненській АЕС був відключений від мережі.

АЕС продовжували отримувати електроенергію ззовні, незважаючи на те, що Хмельницька АЕС втратила зв’язок з двома лініями електропередач.

“Енергетична інфраструктура України є надзвичайно крихкою та вразливою, що ставить ядерну безпеку під великий ризик. Я ще раз закликаю до максимальної військової стриманості в районах, де розташовані основні об’єкти ядерної енергетики та інші об’єкти, від яких вони залежать”. МАГАТЕ продовжить оцінювати ступінь пошкодження об’єктів та ліній електропередач, які мають важливе значення для ядерної безпеки”, – зауважив керівник МАГАТЕ.

Нагадаємо, у ніч на 28 листопада Росія здійснила масовану комбіновану ракетно-дронову атаку на українську енергетику: протиповітряна оборона знищила 76 крилатих ракет, 3 керовані авіаційні ракети та 35 БпЛА зі 188 ворожих цілей. В усіх областях України у четвер вранці терміново ввели екстрені відключення електроенергії в Україні через російську масовану ракетно-дронову атаку.


Джерело: Українська правда
Рубрика:





Новини
11 Липня
10 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше