Найсвіжіше:
• Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку
rss

У Тернополі знають, як організувати «газові санкції» агресору


Опубліковано: 20 Липня 2021р. о 9:00


Ми знову стаємо жертвою міжнародної вуглеводної змови. Зміну клімату вже напряму пов’язують із бездумним спалюванням енергетичних консервів – нафти, газу, вугілля, cланців торфу тощо. У даний час ціна на вуглеводні стрімко росте, і скоро українці відчують плоди багаторічного ігнорування альтернативної енергетики. Знову доведеться наступати на граблі й витягувати гроші з бюджету на субсидії, обдираючи армію, освіту, медицину, пенсіонерів.

Патріоти працюють над зменшенням газової залежності України

Що робити? Над цією проблемою наполегливо працюють науковці і виробництва Тернопільщини. Як уже писало наше видання, на базі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка (лабораторія Енергетичний менеджмент) було проведено першу в Україні науково-технічну конференцію «Диверсифікація джерел енергії на базі альтернативних видів палива» за участі провідних вчених Євросоюзу й України. Настав новий етап роботи створеного в Тернополі науково-технічного консорціуму «Інноваційні технології в енергетиці», до складу якого ввійшли провідні наукові установи України. Детальніше про це нам розповів його керівник, доктор технічних наук, професор Валерій Федорейко та кандидат технічних наук Іван Іскерський.

– Одним із знакових виступів на нашій конференції була доповідь «Енергетичний поворот ХХІ ст.» професора Ніколауса Нойбергера з Німеччини, в якій було фактологічно доведено, що людство повинно терміново переходити на відновлювальні джерела енергії – сонце, вітер, воду, біоресурси і відходи. Спеціалісти з Євросоюзу висловили велике здивування, чому українці, володіючи чи не найбільшими запасами біоресурсів, уперто ігнорують цей дешевий та екологічно безпечний вид енергії. Науково-виробниче об’єднання «Енергоощадні технології» в Хоросткові почало загальноукраїнську презентацію розробок тернопільських вчених і конструкторів. Гості побачили та переконалися у потужності генераторів-утилізаторів на самому енергозатратному технологічному процесі в АПК – сушінні зерна, – каже Валерій Федорейко.

Директор підприємства, кандидат технічних наук Іван Іскерський, спілкуючись із гостями з Тернопільщини та Хмельниччини, задав риторичне запитання: чому в Україні так важко впроваджувати нові розробки? Адже протягом 4-х сезонів на своєму прикладі підприємство відчуло перспективність біоресурсної диверсифікації. Іван Іскерський вважає, що за рахунок дешевої енергії можна собі дозволити зменшити послуги. Працівники є патріотами своєї країни і на всіх рівнях долучаються до впровадження наукових новинок.

– Ми сушимо зерно екологічно чистою енергією, отримуємо значний економічний зиск, створюємо нові робочі місця, утилізуємо біовідходи. За останні п’ять років відпрацювали логістичну складову, способи зберігання і підготовки палива.

Щиро співчуваю елеваторам, які спалюють дорогий російський газ, підтримуючи економіку агресора. Мені приємно, що наш сушильний майстер Ярослав Дерелич успішно освоїв роботу на автоматизованому зерносушильному комплексі і може повноцінно консультувати замовників. Наші керівники підрозділів Богдан Великий і Віталій Чопойдало вже не уявляють роботу підприємства без біоенергії. Виробничі й адміністративні будівлі, їдальня вже давно переведені на біоопалення. З гостями активно спілкувалися головний конструктор Олег Каліщук, розробник систем керування, кандидат технічних наук Микола Рутило, в. о. директора «Універсальні технологічні системи» Роман Загородній. Було сказано, що підприємство готове до випуску вихрових генераторів-утилізаторів для сушіння потужністю до 10000 кВт, що практично перевищує весь сегмент теплової необхідності при цьому технологічному процесі. Ми чекаємо представників із Дніпра і Південної Америки, які хочуть розпочати з нами спільне виробництво наших розробок. Мені приємно, що з нами співпрацюють світові трейдери і думаючі фермери. Тернопільщина стає центром біоресурсної диверсифікації в Україні. Нові проєкти вже працюють на різних підприємствах держави. Надіємося на нові замовлення від наших виробників – справжніх патріотів України. Наше майбутнє за «зеленою» енергетикою. Підведіть очі вгору і ви побачите ледь помітну пару від генератора потужністю 2500 кВт. На днях відбудеться регіональна презентація, запрошуємо підприємців, які думають про майбутнє своїх дітей і внуків, – додав Іван Іскерський.

Як позбутися фатальної для України газової залежності

У Хоростків завітав знаний аграрій Тернопільщини Ігор Васильович Данилюк. Усе своє життя він працює на землі. Навіть його професійного агронома вразила  технологія утилізації біомаси.

– Якби мене не цікавила робота генераторів-утилізаторів, я б сюди не приїхав. Це нова та цікава річ, яка, на мою думку, має майбутнє. Ми будуємо сучасні тепличні комплекси, де потрібно багато дешевої енергії. Можу твердо сказати, що зацікавлений цим проєктом, – прокоментував Ігор Данилюк.

– Настав той час, коли треба думати про екологію не на словах, а на ділі. Питання енергозаміщення й економіки також дуже актуальні. На нашому виробництві теж є елеватор, але сьогодні ми побачили нові можливості і перспективи. Зі мною приїхали керівники підрозділів для ознайомлення на практиці з роботою тернопільських науковців. Дивлячись на роботу генераторів, думаю, що прийде той час, коли таку технологію будуть використовувати всі. Проєкт окупиться за 1-2 роки. Якщо порахувати, то це суттєва економія. Бачив обладнання в Миргороді, в інших містах України. Але в Хоросткові зовсім інша технологія. Сучасний рівень автоматизації. Окремі підприємства вже можуть впроваджувати цю технологію у своїй роботі, а згодом, можливо, і вся Україна зверне увагу на суттєву економію енергії, – доповнив свого колегу Герой України, голова наглядової ради науково-виробничого товариства «Перлина Поділля» (Білогір’я) Петро Іващук.

Отож будемо сподіватися, що дуже скоро «зелена» енергетика витіснить дороговартісний газ, без якого Україні можна обійтися, і роботу наших науковців оцінять достойно.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Новини
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше