Найсвіжіше:
• Спочив у Бозі священник з Тернопільщини • На Сумщині загинув молодший сержант з Тернопільщини • “Самопоміч” замість “Свободи”: як змінюється влада на Тернопільщині • На Харківщині загинув військовий з Тернопільщини • Жителька Тернопільщини втратила понад 34 тисячі гривень, намагаючись купити авто з Польщі • ДТП у Тернополі: пасажир легковика травмувався після зіткнення з вантажівкою • Виманив у матері зниклого безвісти воїна з Теребовлянщини 2000 доларів та 70 000 грн – судитимуть псевдоволонтера на Тернопільщині • Майже пів кілограма канабісу та амфетамін: у Бережанах затримали наркоторговця • Після рішення суду захисника з Лановеччини офіційно визнали загиблим • Ліга Тернопільщини: результати перших півфінальних матчів сезону-2025/26 • У Тернополі не допустили до реалізації 500 кг динь • У Харківській області помер воїн з Тернополя • На Зборівщині неповнолітній мотоцикліст збив пенсіонера, який переходив дорогу • Андрій Стасевський: «Безпека людей – не компроміс». Запоріжжяобленерго вперше затвердило власний корпоративний стандарт ЗІЗ • Колишнього пастора у Тернополі підозрюють у сексуальному насильстві щодо 2 малолітніх дівчат • На Тернопільщині понад 3 тисячі родин залишаються без світла • Митрополит Епіфаній приїде на Тернопільщину • Чому DJI Agras задає стандарт ринку агродронів: розбір лінійки T25, T50 і T100 • У Харківській області загинув нацгвардієць “Рембо” з Кременецького району • Серце не витримало: помер начальник інженерно-саперної групи з Тернопільщини • За смерть велосипедиста в ДТП водій з Тернополя отримав три роки іспитового терміну • Тернопільщина матиме ще одного представника у професійному футболі • Обираємо лічильник банкнот, який реально підходить під ваш бізнес • Команда з Борщівщини – перший фіналіст Ліги чемпіонів Тернопільщини • Чому не ремонтуються дороги і тротуари у Чорткові: пояснення влади
rss

У Чорткові відреставрують старовинний годинник (+ФОТО)


Опубліковано: 28 Травня 2021р. о 12:00

Годинниковий механізм кінця XIX століття, що розташований на Старій ратуші Чорткова, відреставрують. Вже протягом кількох днів зношені деталі годинника лагодять спеціалісти з Вінниці. Годинник запрацює вже ближчим часом.

Згідно з історичними джерелами, годинниковий механізм на Старій ратуші був виготовлений у Швейцарії фірмою «Aosta» за проектом інженера Франкеля Готтеншафтена і був виписаний бургомістром Людвігом Носсом.
На самому механізмі годинника є надпис «J.Manhardt’sche Thurmurhen 1887», що, ймовірно, свідчить про те, що годинник виготовили саме у тому році.

Ремонтом займається товариство з обмеженою відповідальністю «АНАЛІТИКА», а саме оптик-механік IV розряду Володимир Поліщук та завідувач господарства Василь Григоренко. Як розповіли спеціалісти, вони підточують шестерні та виготовлятимуть новий вал приводу, замінюватимуть втулки тощо. Це надзвичайно ювелірна робота, тож реставратори працюють на спеціальному сучасному комп’ютеризованому обладнанні.

 
 

Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
15 Липня
14 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше