Найсвіжіше:
• Колишня віцепрем’єрка спростувала чутки про призначення на посаду голови Тернопільської ОВА • Двічі колишній головний тренер тернопільської «Ниви» покинув ще одну команду • На Тернопільщині сталася пожежа на свинокомплексі (+фото) • Україна закриє небо: стало відомо, скільки Patriot нададуть партнери • Загиблий військовослужбовець з Тернопільщини посмертно нагороджений орденом “За мужність” • Герд Мюллер з Тернопільщини: сьогодні минає 12 років від дня смерті Романа Шподарунка • Інспектор Тернопільської митниці отримав 100 тисяч хабаря: деталі • Важка хвороба забрала життя 51-річного священника з Тернопільщини • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині в найближчі три дні • На Тернопільщині ремонтують міст однієї з найбільш завантажених доріг • У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото)
rss

Тернополянка Любов Дереш здобула чергову перемогу на Чемпіонаті України зі змішаних бойових мистецтв ММА


Опубліковано: 18 Травня 2021р. о 16:33


15 травня у Києві відбувся Чемпіонат України зі змішаних бойових мистецтв ММА. Участь у ньому взяли і тернополяни. Їх було восьмеро, серед них – Любов Дереш, яка здобула перемогу серед жінок, в категорії 18+, 52 кг.

Спортсмени займаються під керівництвом тренера СК «Workout Hall» Тараса Аркуші. Він запевняє, цей Чемпіонат став новим кроком для всієї команди, адже вони вперше приймали участь у змаганнях такого рівня. Тренер каже, що в перемозі єдиної у команді дівчини, не сумнівався ніхто.

У свої 35 років Люба Дереш є чемпіонкою світу та багаторазовою чемпіонкою України з кікбоксингу. Чому дівчина вирішила поєднати своє життя з доволі таки чоловічим видом спорту,  вона розповіла нашому виданню.

Минулих вихідних на Чемпіонаті України Ваш бій був завершальним, на нього Ви чекали аж 17 годин. Які емоції переповнювали весь цей час?

– Учасників змагань було близько 500. Організатори не встигали проводити бої. Тому це все затягнулося до 2 години ночі, тоді, власне, я і виступала. Спочатку мене переповнювало хвилювання, був і мандраж, а потім вже стало все рівно, навіть на перемогу, з’вилася певна злість через таке тривале очікування. Мені просто хотілося вже нарешті виступити. 

– У Вас була лише одна суперниця. Чи повністю задоволені результатом?

– Справді, у мене на чемпіонаті був лише 1 бій, адже не так багато жінок займаються цим видом бойових мистецтв, а ще важлива тут і вагова категорія – 52 кг. Тому, так склалося, що нас цього разу було лише двоє. Оскільки я не знала суперниці, то цілий день розробляла стратегію. Я мала можливість передивитися інші бої. Моя суперниця була трішки молодша за мене, але думаю, вирішальним був не вік, а досвід та характер. Результатом я, звичайно, задоволена.

– Любов, з чого, власне, розпочалось Ваше захоплення бойовими видами спорту?

– Я починала своє знайомство зі спортом з рукопашного бою. Це більше було для свого захисту і про те, щоб десь виступати я навіть не думала. Були часи, коли я займалася бігом, баскетболом, а тут вирішила щось змінити. Тоді, коли мені було 25-26 років, була така хвиля, коли всі масово починали займатися спортом, а особливо популярними були різні бойові мистецтва.

Професійну свою діяльність я розпочала з кікбоксингу. Посприяв цьому мій знайомий, який прийшов до нас в зал після змагань та привіз велику медаль за перше місце. Я побачила і одразу собі подумала, що треба й мені спробувати, може, колись теж виграю. Після цього я і загорілася бажанням розвиватися в спорті.

Чому зараз займаєтесь саме змішаними бойовими мистецтвами?

– У змішаних єдиноборствах з’явилося різноманіття – можна боротися не тільки в «стійці», але й в «партері». А ще цьому сприяло те, що в кікбоксингу мене тренував мій теперішній тренер – Тарас Аркуша. Потім кілька років я тренувалася з іншим тренером. Але згодом побачила оголошення про те, що Тарас почав займатися грепплінгом і змішаними єдиноборствами і я знову повернулася до нього. В принципі так вийшло, що я слідувала своєму тренеру – куди він, туди і я. І так я вже три роки займаюся змішаними єдиноборствами.

Якщо вже говорити про тренера, то як Ви б охарактеризували Тараса Аркушу?

– Тарас сильний спортсмен і завжди хоче максимально передати свій досвід нам. Це той тренер, який зі своїми підопічними від початку і до кінця. Яка б ситуація не склалася, він завжди знайде потрібні слова підтримки. Мої успіхи – це наполеглива праця та мої старання, але найвагоміший внесок зробив Тарас. Усі техніки бою, вміння ухилятися від ударів – плоди його навчання. Битися просто. Складність в тому, щоб це робити професійно правильно, аби не нашкодити собі.

– На рингу можна отримати сильні травми. Чи бувало таке?

– Так, були травми. В мене були розсічені лоб, брова, носову перегородку зсунули, вухо зламали. Переважно всі травми стосуються голови, вони найбільше помітні. Решта травм ніхто й не бачить. Йдеться, наприклад, про вивих плеча, коліна. Спочатку я про це навіть не задумувалась. Бачила, що б’ються, але ніби ніхто не отримує серйозних травм серед дівчат. Ну, мені трохи не пощастило. (сміється).

– На скільки спорт вплинув на Ваш характер?

– Спорт таки гартує характер, але в моєму випадку спорт він, зокрема, додав впевненості. Раніше я була замкненою, погано комунікувала з іншими. Переважно в компаніях я завжди мовчала і десь в куточку ховалась.  А спорт це змінив. До того ж, коли ввечері повертаюсь додому, то немає страху, що хтось може напасти чи чіплятися. Зазвичай, якщо людина впевнена в собі, то й інші це помічають.

– Незважаючи на чималі здобутки у спорті, чи приносить він фінансовий дохід?

– Я працюю в супермаркеті і в мене не завжди є час на те, щоб тренуватися. Тому я не можу назвати себе професійною спортсменкою, бо тоді я би мала тренуватися шість разів на тиждень. Але є проблема – в спорті, практично, не заробляєш грошей. Тут навпаки доводиться платити самому, аби поїхати на змагання. Зараз, дякувати Богу, у нас є спонсор – Богдан Юлик, який оплачує поїздки на змагання. Тому не треба думати, де взяти гроші, щоб поїхати виступати.

Ви у свідомому вже, дорослому, віці почали спортивну кар’єру. Чи вважаєте, що це вплинуло на досягнення у спорті?

– Якби я була молодшою, то я би серйозніше цим займалася. Хотіла би за кордон поїхати, там перейняти досвід. Але наразі мої роки вже не дозволяють цього, тому так професійно, як я би цього хотіла, я вже не зможу займатися ММА. Незважаючи на вік, майже всі чемпіонати України були моїми. Мені було цікаво, чи я зможу позмагатися з молодшими за мене дівчатами. Вони енергійніші, витриваліші, але, як виявилося, я теж в доволі гарній формі. Думала, що можу відставати від них. З роками повільніше думаєш, а в спорті повинна бути швидка реакція. А загалом, спорт доступний та й рекомендований, практично, всім і в будь-якому віці. А ММА – це ще й справді хороша можливість тримати тіло у формі.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
20 Квітня
19 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше