Найсвіжіше:
• Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини
rss

Тернопільську міську раду «хитатиме» ще не один місяць


Опубліковано: 21 Липня 2017р. о 12:00


У Тернопільській міській раді продовжують розхитувати крісла. Тільки вщухла епопея з відкликанням «Свободою» трьох депутатів – Ігоря Турського, Романа Навроцького та Івана Сороколіта, як позбавляти мандата «своїх» вирішило керівництво «Батьківщини». Зокрема під «важку руку» партії потрапили депутати Андрій Артимович, Наталія Шоломейчук та Петро Поврозник.

філармонія батьківщина«Під роздачу» – за Генплан?

Нагадаємо, що під трьома екс-«свободівцями» та екс-«тимошенківцями» «захиталися» крісла практично одночасно. Щоправда, перший дзвіночок до такого кроку з боку «Свободи» пролунав ще взимку ц.р., коли політична верхівка добровільно-примусово вирішила зняти Романа Навроцького з голови фракції «Свобода» у міськраді за порушення партійної дисципліни. Були й інші яскраві сигнали, щоправда, вони не виходили з кулуарів ради. Останню ложку дьогтю у медову бочку націоналістів, вочевидь, додало голосування за зміни до Генерального плану Тернополя, які підтримала більшість депутатів-«свободівців» у міськраді, окрім Сороколіта, Турського та Навроцького. Тріо голосувати за головну карту міста просто не прийшло, проігнорувавши тим самим позицію донедавна рідної політсили.

–Роман Навроцький, Ігор Турський та Іван Сороколіт у своїх публічних виступах відійшли від програмових засад, з якими політична партія йшла на місцеві вибори. Тобто вони не виконують тієї програми, з якою йшли до виборців. Вочевидь, ці люди мають інше бачення розвитку Тернополя, – заявляв заступник голови ВО “Свобода” Руслан Кошулинський.

Після виключення з лав партії «свободівців» запустили процедуру відкликання своїх депутатів, однак позбавити їх мандатів так і не змогли. Зокрема, через наявну низку порушень члени Територіальної виборчої комісії негласно заявили, що не готові нести кримінальну відповідальність за відсутність правильно оформлених документів. Крім того, ухвалити рішення у відведений законом строк ТВК завадила відсутність кворуму. Фактично документи, зібрані націоналістами, офіційно залишилися без розгляду.

Щодо конфлікту в лавах «Батьківщини», то він також значною мірою був спровокований голосуванням за головну карту Тернополя. Зважаючи на всю спірність та скандальність генпланівсього питання, керівництво партії рекомендувало своїм депутатам не підтримувати його. Однак народні обранці все ж проголосували «за», тим самим пішли проти волі своєї політсили.

Просто так «непослух» збоку депутатів «тимошенківці» теж забувати не захотіли. Тому для початку поставили питання щодо виключення Артимовича, Шоломейчук та Поврозниказ партіїна засіданні тернопільського бюро ВО “Батьківщина”, а згодом запустили процедуру з позбавлення мандатів.

– Причиною засідання розширеного бюро стало ряд офіційних заяв, у яких була окреслена позиція міського осередку щодо питань внесення змін до Генерального плану забудови міста, виготовлення містобудівної документації та встановлення меж міста. Депутатам фракції ВО “Батьківщина” рекомендувалося не голосувати за ці резонансні питання. Віддавши свої голоси “за” вищевказані зміни, вони порушили партійну дисципліну та положення про депутатську фракцію.За вчинення дій, що наносять шкоду авторитету партії, статутом нашої організації передбачено партійне стягнення у вигляді виключення з партії, – офіційно заявив голова міської “Батьківщина” Микола Сліпченко.

Забули про четвертого?

Слід додати, що з моменту, як «Батьківщина» виключила з партії трьох своїх депутатів, пройшов не один місяць, а процедуру відкликання запустили аж у липні. Вочевидь, керівництво «тимошенківців» набиралося досвіду, споглядаючи, як відкликають своїх екс-побратимів «свободівців». Та як тільки ТВК провела фінальне засідання, в «Батьківщині» оголосили про старт кампанії з умовною назвою «зрадник-депутат, здай мандат».

Так днями в Тернопільській обласній філармонії ініціативна група виборців більшістю голосів ухвалила рішення розпочати процес збору підписів мешканців Тернополя щодо відкликання мандатів Андрія Артимовича, Наталії Шоломейчу, Петра Поврозника.

На зборах зареєструвалися 325 мешканців. Згідно з процедурою відбулося три окремих засідання, на котрих громада мала змогу обговорити проблему і проголосувати за ті чи інші пункти, згідно з протоколом засідання. На відміну від «підпільних» зборів, які організовувала «Свобода» щодо своїх відкликанців, «Батьківщина» намагалася зробити їх принаймні відкритими. Потрапити до зали могли всі охочі, а про дату, місце та час засідання повідомлялося публічно напередодні.

Щоправда, без «ложки дьогтю» не обійшлося. Зокрема ініціативні групи, які мають займатися збором підписів за відкликання депутатів, як і у випадку з екс-«свободівцями», сформували не з числа їх виборців, а з рядових партійців. Причому всі три ініціативні групи, як під копірку, складаються з одних і тих же прізвищ, що суперечить закону і здоровому глузду. Адже, за логікою, ті, хто вибирав депутатів, мали б їх і виганяти. На думку Наталії Шоломейчук, збори, які організували її екс-однопартійці, нагадали їй Радянський Союз.

– Нас відкликають через одне питання. Це є практично нонсенс, коли роботу депутата оцінюють через призму одного голосування, яке вважають неправильним. Як на мене, слід дивитися на роботу депутата в загальному. Знову ж таки цікавий момент:«Свобода» відкликає своїх депутатів за те, що вони не проголосували за це питання, а нас, навпаки, – що проголосували,- прокоментувала нам депутат Наталія Шоломейчук.

До речі, в міській раді Тернополя «Батьківщину» донедавна представляли четверо депутатів. Усі вони голосували за зміни до генплану. Однак чомусь отець Володимир Гриндау немилість партії не потрапив.

– Для мене це незрозумілий та неприємний момент у діяльності наших колишніх партійців. Застосовуються якісь двоякі стандарти. Голосувала за генплан уся фракція – чотири чоловіки. Чому відкликають трьох? Чомусь до отця,при всій моїй повазі, немає з боку партії жодних запитань, – каже пані Шоломейчук.

За інформацією наших журналістів, Володимир Гринда вийшов сухим із води завдяки церковній вертикалі, яка щитом стала перед ним та керівництвом політсили. Подейкують, що «замовляв» слово за отця і безпосередньо міський голова Сергій Надал. Це було б не дивно. Адже від початку роботи цієї каденції ТМР депутати від «Батьківщини» розділяли інтереси мера під час голосування, а Андрій Артимович, подейкують, саме за вірну службу Сергію Віталійовичу «всівся» в кріслі головного лікаря міської дитячої комунальної лікарні. Така політична симпатія «тимошенківців» в раді вже давно не влаштовувала керівництво «Батьківщини».

Ми телефонували до Андрія Артимовича, аби почути його думку з приводу того, як він ставиться до рішення партії відкликати його та колег з міськради. Та, на жаль, на момент виходу публікації дотелефонуватися не змогли. Щодо Наталії Шоломейчук, то, за її словами, утиски в партії особисто для неї почалися ще задовго до голосування за Генплан.

–Я була одна з небагатьох, хто завжди відверто і чітко висловлював свою позицію. І не схиляла голову, коли говорили, що десь не права. Не завжди є люди, яким це подобається. Мені було доведено ще на початку 2016 року, десь у лютому, задовго до голосування за Генплан, що першим кандидатом на позбавлення мандата є Шоломейчук. За крісло депутата не тримаюся. Десять років я займалася громадською роботою і не прагнула йти до міськради. Власне, не хотіла бути і депутатом на виборах у 2015 році. Партія мене просила, аби я йшла. У зв’язку з тим законом про квоти, їм було потрібно 30% у списку жінок. А активних жінок у нас в партії і таких, які хочуть щось робити для громади,мало. От мене поставили і в список до міської, і до обласної рад. Отже сказати, що я пройшла завдяки «Батьківщині», я не можу, – коментує депутатка.

Через стан здоров’я Шоломейчук не змогла бути присутня на зборах. Хочакаже, що варто було зібратися і піти.

– Сказати чесно, я не була готова до таких дій збоку партії. У своєму житті завжди старалася чесно працювати. Щодо зборів, то я розуміла, що там все вирішено наперед. Як сказали мої виборці – це Радянський Союз. Я просила їх навіть не сидіти до кінця, бо ситуацію ми змінити не могли. Всі дружно піднімали руку і дружно опускали,- підсумувала Наталія Шоломейчук.

Повертаючись до самої процедури відкликання, то члени ініціативних груп мають кілька тижнів на те, щоб зібрати необхідну кількість підписів та подати їх на розгляд територіальної виборчої комісії. Яким буде рішення тервиборчкому і чи буде воно взагалі – передбачити зараз важко. До речі, попри провал на ТВК, «свободівці» теж не планують відступати від мети позбавити мандатів екс-своїх. Цілком ймовірно, що по завершенню процедури над «тимошенківцями» націоналісти повторно візьмуться за збір підписів. Тож склад міської ради «хитатиме» ще не один місяць…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше