Найсвіжіше:
• У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік
rss

Тернопільські аграрії отримали доступ до нових фінансових ресурсів


Опубліковано: 13 Березня 2017р. о 12:00


gr-1-638Уже ні для кого не секрет, що аграрний сектор на Тернопільщині займає найважливішу нішу для розвитку місцевої економіки. Однак, незважаючи на дуже позитивні тенденції, сільськогосподарські виробники, як ніхто інший, залежать від потреби наявності коштів для проведення поточної діяльності та модернізації, що зумовлено, насамперед, сезонністю виробництва і, відповідно, отримання виручки від продажу продукції. Іншими словами, аграрії потребують значного фінансування, яке протягом тривалого часу для багатьох залишалося недоступним.

Як же аграрним підприємствам отримати кошти? Звичайно, вони можуть подати заявку на отримання кредиту в банку. Однак на сьогодні така процедура є досить складною, ймовірність відмови – високою, а невигідні відсотки значно стримують використання цього механізму. Також аграрії можуть оформити товарний кредит із постачальниками на таку необхідну продукцію, але ставки та умови отримання коштів також є невигідними. Сьогодні можемо говорити про те, що нарешті в аграріїв з’явилась реальна альтернатива, яка запрацювала на практиці – механізм аграрних розписок, який передбачає залучення коштів аграріями для своєї діяльності під заставу майбутнього сільськогосподарського врожаю (товарна грошова розписка) або можливості здійснення виплат у майбутньому (фінансова аграрна розписка).

– Середній та дрібний фермер на сьогоднішній день – це міць та сила і потенціал сільського господарства в Україні. Однак досить часто вони стикаються з такою ситуацією, коли мають знання, хороший потенціал, але не мають достатньо фінансів. Отримання кредитів може займати доволі довгий період. Тому Міжнародна фінансова корпорація (IFC) впроваджує новий проект – “Аграрні розписки”. Найголовніше, що у нас є загальна мета – за рахунок впровадження цього інструмента ми хотіли б покращити доступ до фінансування саме цього сегмента середнього і дрібного господарства, – зазначив керівник проекту «Аграрні розписки в Україні» Олексій Омельяненко.

Тернопільська область стала однієї з небагатьох в Україні, яка була включена у пілотний проект впровадження аграрних розписок.

– На даний час, у період обмежених ресурсів, оборотних для наших аграріїв, будь-який новий механізм їх фінансування – це корисна річ. Тому що є лізинг, є кредит банківський, є товарні кредити. Це ще один механізм, який працює, який дозволить у деяких випадках брати дешевший ресурс для здійснення своєї діяльності, і це тільки позитив, – зауважив директор департаменту агропромислового розвитку ТОДА Віталій Луй.

На сьогодні тернопільські аграрії активно включилися в обговорення нового інструменту отримання фінансових ресурсів. За прогнозами фахівців, до місяця часу на Тернопільщині мають з’явитися перші результати в даному напрямку.

– Живі кошти потрібні завжди, особливо для того господарства, яке стає на шлях розвитку. Фермери, які тільки починають свою роботу, застави як такої не мають, техніка стара, приміщення в більшості не є офіційними тощо. Завдяки аграрним розпискам, молоді фермери мають можливість отримати обігові кошти, адже основною заставою виступає майбутній вирощений урожай. Що характерно, земля не є об’єктом застави. Для того, щоб отримати аграрну розписку, є кілька умов. Одна з основних – усі землі повинні бути зареєстровані, з кадастровими номерами, – каже керівник фермерського господарства «Еко лани» зі 100 гектарами землі в с. Колосова, що на Кременеччині, Олександр Бойко.

В умовах нестабільної фінансової ситуації та недоступності класичного кредитування аграрні розписки стають чи не єдиним прозорим і насправді доступним механізмом залучення коштів для виробників сільськогосподарської продукції.

Якщо порівнювати аграрні розписки з класичними засобами залучення фінансування, то вони набагато простіші й доступніші, а умови – більш лояльні, вони не передбачають потреби аграріїв працювати на покриття відсотків за кредитом.

Звичайно, успішне укладання аграрних розписок потребує проведення значної підготовчої роботи, однак досвід показує, що воно того варте!

Віталій Попович

 

Довідка

Аграрна розписка – це зобов’язання виробника поставити сільськогосподарську продукцію або сплатили гроші в майбутньому в обмін на отримані кошти для здійснення своєї господарської діяльності.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше