Найсвіжіше:
• Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме
rss

Щогодини 10 українців помирають від раку


Опубліковано: 16 Лютого 2018р. о 12:29


Чи є шанси на одужання і чи варто вести боротьбу із хворобою?

Він недалеко від нас і може уразити будь-кого і у будь-яку хвилину. Ця недуга прописалася чи не у кожній родині. Щогодини в Україні реєструються понад 20 нових випадків онкозахворювання, а 10 українців помирають від раку. Щодня 450 людей уперше чують про свій страшний діагноз, а 250 – гинуть від нього. Кожного року цю хворобу виявляють у 160 тисяч українців, 90 тисяч людей помирають від неї. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

Чи є шанси на одужання і чи варто вести боротьбу з раком? Про це розмовляємо із завідувачем онкогінекологічного відділення Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру, кандидатом медичних наук, асистентом кафедри гінекології  Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, членом правління асоціації онкогінекологів України Дмитром Богдановичем  Кривокульським.

Довгий час діагноз «онкологічна патологія» сприймався як вирок, але сьогодні рівень розвитку онкологічної науки дозволяє стверджувати: рак – не вирок, це виліковна хвороба

У минулому році в складі делегацій асоціації онкогінекологів України мав можливість брати участь у багатьох міжнародних і всеукраїнських наукових форумах, які проходили у Кракові, Любліні, Відні, Мінську, а також в Одесі, Хмельницькому, Львові, Києві. На основі отриманих даних, напрацьованих на цих конференціях, можу сказати, що попри технологічне відставання і деякі відмінності лікувальних протоколів надання спеціалізованої онкогінекологічної допомоги в Україні і в нашій області зокрема іде у правильному руслі, про що свідчать дані аналізу виживання з основних нозологій за минулий рік.

Вважаю, що найбільш дієвим чинником покращення результатів  онкогінекологічного лікування є онкопрофілактика. Так на І-ому Всеукраїнському науково-практичному форумі з міжнародною участю професором Н. А. Володько була висловлена думка (яка має вагомі підстави) про те, що теоретично рак шийки матки у світі може бути практично подолано. Адже віруси папіломи людини, які викликають цю хворобу, виділено тільки у людини і не виявлено у жодної іншої істоти на планеті, на відміну від вірусів грипу (пташиний), віспи (коров’яча), чуми (свиняча) тощо. Тобто вірус папіломи є для людини ендемічний і не має перехресного інфікування від інших видів. Отож можна виділити групи ризику із проведенням вакцинації відповідного контингенту хворих. На сьогодні й у світі, і в Україні успішно проводиться вакцинація дво- і тривалентними вакцинами, на часі – вихід п’ятивалентної вакцини.

А взагалі усім треба бути онконастороженими, і якщо є хоча б невеличка підозра, – звертатися до лікарів і не боятися встановленого діагнозу, а боятися потрапити до неспеціалістів. Адже для онкологів це хвороба, яка піддається лікуванню. Головне – вчасно її діагностувати, бо недуга на І-ІІ стадіях виліковується повністю. Слід знати, що для лікування онкохворого на І-ій стадії раку (за розрахунками білорусів, а вони підходять і до нас) потрібно 1 тисячу доларів, на ІІ-ій – до 10 тисяч, а на пізніх стадіях – 30 тисяч доларів.

Хвилює низька санітарна культура наших земляків. До прикладу, рак порожнини рота, рак шкіри чи молочної залози можна визначити візуально, рак шийки матки – з появою перших симптомів. Тож не потрібно гаяти часу, а звертатися до фахівців і ні в якому разі не ігнорувати традиційну медицину.

Виходячи з цього, слід зазначити, що напрямок профілактичної медицини є одним із пріоритетів при проведенні медичної реформи, адже фінансові затрати на проведення профілактики набагато менші  і дають кращий кінцевий результат.

Минулоріч у відділенні онкогінекології Тернопільського онкодиспансеру успішно запрацювала програма із виявлення генів спадкового раку яєчників та молочної залози, так званого BRCA-антигену. Обстеження безкоштовне для пацієнтів і проводиться за кошти компанії «ASTRA ZENEKA» і лабораторії «Сінево». Залучивши до обстеження понад 16 хворих із діагнозом «рак яєчника», позитивний результат ми отримали у 6 хворих, що дозволило оптимізувати протоколи проведення поліхіміотерапії і застосувати принципи персоніфікації лікування онкологічних захворювань.

І насамкінець. Кожна людина хоча б раз на рік повинна відвідати лікарів усіх профілів, щоби виключити розвиток пухлини на початкових стадіях. Для жінок є обов’язковими огляд лікаря-мамолога та мамографія, для пацієнток старших 50 років – УЗД молочних залоз, огляд у гінеколога, рентгенографія легенів, загальноклінічні і біохімічні аналізи крові та сечі. Для чоловіків – обов’язкове обстеження передміхурової залози. Вважаю, що онкопрофогляди потрібно проходити навіть тоді, коли немає ніяких скарг. Для цього треба полюбити себе, виявити особисту зацікавленість і увагу до свого здоров’я. І пам’ятати, що шанс є завжди. Навіть у найважчих випадках потрібно лікуватися!

Наталія Бойчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше