Найсвіжіше:
• Спочив у Бозі священник з Тернопільщини • На Сумщині загинув молодший сержант з Тернопільщини • “Самопоміч” замість “Свободи”: як змінюється влада на Тернопільщині • На Харківщині загинув військовий з Тернопільщини • Жителька Тернопільщини втратила понад 34 тисячі гривень, намагаючись купити авто з Польщі • ДТП у Тернополі: пасажир легковика травмувався після зіткнення з вантажівкою • Виманив у матері зниклого безвісти воїна з Теребовлянщини 2000 доларів та 70 000 грн – судитимуть псевдоволонтера на Тернопільщині • Майже пів кілограма канабісу та амфетамін: у Бережанах затримали наркоторговця • Після рішення суду захисника з Лановеччини офіційно визнали загиблим • Ліга Тернопільщини: результати перших півфінальних матчів сезону-2025/26 • У Тернополі не допустили до реалізації 500 кг динь • У Харківській області помер воїн з Тернополя • На Зборівщині неповнолітній мотоцикліст збив пенсіонера, який переходив дорогу • Андрій Стасевський: «Безпека людей – не компроміс». Запоріжжяобленерго вперше затвердило власний корпоративний стандарт ЗІЗ • Колишнього пастора у Тернополі підозрюють у сексуальному насильстві щодо 2 малолітніх дівчат • На Тернопільщині понад 3 тисячі родин залишаються без світла • Митрополит Епіфаній приїде на Тернопільщину • Чому DJI Agras задає стандарт ринку агродронів: розбір лінійки T25, T50 і T100 • У Харківській області загинув нацгвардієць “Рембо” з Кременецького району • Серце не витримало: помер начальник інженерно-саперної групи з Тернопільщини • За смерть велосипедиста в ДТП водій з Тернополя отримав три роки іспитового терміну • Тернопільщина матиме ще одного представника у професійному футболі • Обираємо лічильник банкнот, який реально підходить під ваш бізнес • Команда з Борщівщини – перший фіналіст Ліги чемпіонів Тернопільщини • Чому не ремонтуються дороги і тротуари у Чорткові: пояснення влади
rss

Раївський парк можне зникнути з карти Тернопілля!?


Опубліковано: 19 Січня 2017р. о 15:08

Законність зрізки дерев у Раївському парку дослідужватимуть журналісти Номер один

Раївський парк, що на Бережанщині, сьогодні переживає черговий занепад та руйнування. З карти Тернопільщини може зникнути ще один унікальний об’єкт туризму та рекреації.

У другій половині ХVIII століття (ймовірно в 1760 році) в околицях міста Бережани, у с. Рай, було закладено парк, який називають Раївським. Сьогодні це Раївський парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, оголошений Постановою Ради Міністрів УРСР (1960 р.) і віднесений до списку найцінніших парків України. Раївський парк перебуває у віданні державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство» та Єпархіального управління Сокальської єпархії УГКЦ.

У 2011 році, згідно з розпорядженням голови Тернопільської ОДА, пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Раївський парк» та дендрологічний парк місцевого значення «Бережанський» надано в довгострокове тимчасове користування (на 49 років) відокремленому підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут». Після п’ятирічного користування даними об’єктами листом від 11.11.2016 р. відокремлений підрозділ НУБіПУ «Бережанський агротехнічний інститут» повідомив про відмову від виконання договору з 01.01.2017 року і від використання парку. 

Журналісти газети «Номер один» розпочали журналістське розслідування, метою якого є вивчення проблеми навколо Раївського парку, про що підготуємо спеціальний матеріал та поінформуємо громадськість краю у черговому номері газети.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,





Новини
15 Липня
14 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше