Підприємства компанії Ostchem у 1 кварталі збільшили виробництво мінеральних добрив на 5,3% до 529,3 тис. тонн порівняно з 1 кварталом 2024 року. Про це йдеться в повідомленні групи Group DF, куди входить Ostchem.
Черкаський Азот виготовив 394,8 тис. тонн міндобрив, а Рівнеазот — 134,4 тис. тонн.
Згідно з повідомленням, структура виробництва змінилась відповідно до попиту та з урахуванням імпорту: падала питома вага аміачної селітри та карбаміду, і зросла вага найбільш затребуваного виду добрив — КАС.
Виробництво аміачної селітри у І кварталі 2025 року знизилось на 7,9% до 226,5 тис. тонн, виробництво карбаміду — на 5,5% до 116,7 тис. тонн. Виробництво КАС зросло на 31% до 162,2 тис. тонн. Обсяг виробництва ВАС (виробляється лише на Рівнеазоті) збільшився на 46,3% до 15,8 тис. тонн
Згідно з повідомленням, Ostchem у 2025 році переглянув стратегію: новий пріоритет — зниження виробничих ризиків через інвестиції в енергетичну незалежність підприємств.
При зрослих цінах на електроенергію і ризиках, що зберігаються, азотний бізнес змушений робити кроки, спрямовані на забезпечення стабільності виробничих ланцюжків і зниження енергоспоживання ззовні», — повідомила компанія.
Керівник корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов повідомив, що підприємства Ostchem зіштовхнулися з вимушеними зупинками виробництва, пов’язаними з потраплянням дронів на територію наших заводів, руйнуваннями зовнішньої газової та енергетичної інфраструктури у Черкаській та Рівненській областях. При цьому форс-мажори призвели до вимушених збоїв у постачанні добрив.
Бізнесу в I кварталі було дуже складно, ми вперше зіткнулися з колосальними викликами», — зазначив він. — «За всю історію, це був найскладніший сезон, ми зазнали величезних збитків через екстрені зупинки цехів та їх перезапуски».
Як повідомлялось, підприємства Ostchem у 2024 році зменшили виробництво мінеральних добрив на 13% до 1,8 млн тонн порівняно з 2023 роком.
У 2024 році Черкаський Азот зберіг виробництво міндобрив на рівні 1,4 млн тонн, а Рівнеазот знизив виробництво на 22% до 407 тис. тонн.
У 2023 році порівняно з 2022 роком підприємства Ostchem збільшили виробництво міндобрив на 19,5% до 2,1 млн тонн.
Холдинг Оstchem об’єднує підприємства азотної хімії Group DF.
Основні напрями діяльності Group DF — азотний, титановий і газовий бізнеси.
Засновник і власник Group DF — уродженець села Синьків Тернопільської області Дмитро Фірташ.
Джерело: NV