Найсвіжіше:
• На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси
rss

Проктолог Руслан Мельник: «Народні методи лікування геморою можна назвати варварськими»


Опубліковано: 19 Лютого 2022р. о 21:00


Руслан Мельник

До них не йдуть, а біжать лише в тому випадку, коли «припече», коли біль уже нестерпний або ж коли без хірургічного втручання лікування просто не можливе. Проктолог – лікар, який займається діагностикою, лікуванням і дослідженням причин розвитку різних патологій параректальної області й зони прямої кишки. Власне до таких лікарів не стоїть черга у коридорах і щорічного профілактичного огляду досі немає, проте медицина каже, що після 50-ти років людям слід пройти проктологічне обстеження хоча б раз на рік.

«Геморой – кровотеча»

У медицині до проктологічних належать різні патологічні зміни, до їхнього числа також зараховують пухлини й хвороби, які розвиваються в прямій кишці, зоні заднього проходу та товстому кишківнику. Лікар-проктолог лікує геморой на будь-яких стадіях, анальні тріщини як наслідок геморою або самостійне захворювання й інші захворювання прямої кишки, які інколи загрожують пацієнту втратою здоров’я. Про найпоширеніші захворювання нам розповів лікар-проктолог Тернопільської центральної районної лікарні Руслан Мельник.

До лікаря–проктолога не поспішають іти, утім проблеми даної області є досить поширеними, чи не так?

– У більшості людей спрацьовує стереотип, що про хвороби прямої кишки говорити соромно. Тому вони звертаються до лікаря тоді, коли хвороба різко загострюється. Спеціалісти вважають, що поширення захворювання прямої кишки досягає не менше 50% серед дорослого населення у світі. І Україна не є винятком. Це означає, що половина дорослого населення хоча б раз у житті страждала гострим епізодом геморою. Щодо сорому, страху, то думаю, варто сказати про те, що наше здоров’я важливіше, і чим швидше людина усвідомить цей факт, тим легше буде лікувати захворювання. У медицині поняття сорому немає, ми лікуємо пацієнтів і допомагаємо їм повернутися до звичного ритму життя без неприємного дискомфорту.

– Чи можна поділити захворювання на чоловічі та жіночі?

– Чоловіки та жінки у рівній мірі хворіють проктологічними захворюваннями, такими як геморой, тріщина прямої кишки, поліпи товстої і прямої кишки та дифузний поліпоз, гострий парапроктит, нориці прямої кишки, епітеліальні куприкові ходи, пошкодження прямої кишки, анальний свербіж, ректоцеле, випадіння прямої кишки, хронічний копростаз, рак прямої кишки. Кожне з даних захворювань лікується індивідуально, беручи до уваги анамнез хворого, скарги, симптоми.

– Про геморой відомо всім. Давайте зупинимось на даній патології.

– Геморой із грецької означає кровотеча. У сучасному розумінні геморой – це збільшення об’єму або розширення кавернозних кілець прямої кишки. Розрізняють внутрішній і комбінований геморой. А також його класифікують за чотирма стадіями: перша, коли гемороїдальні вузли видно тільки при анаскопії і вони не випадають з анусу. Друга – випадіння вузлів виявляється при акті дефекації і спонтанно самі вправляються. Третя стадія – випадіння вузлів потребують ручного вправлення. Четверта – невправимий пролапс, фіброз внутрішніх гемороїдальних вузлів. Розрізняють також четверту «а» стадію – пролапс вправимий під наркозом, та четверта «б» стадія – невправимий під наркозом. 

«Запобігти проктологічним генетичним захворюванням не можливо»

– Які ж перші ознаки цієї небезпечної недуги?

– Найпершим небезпечним дзвіночком є будь-які неприємні відчуття. Дискомфорт, важкість, свербіж, поколювання в ділянці прямої кишки й анального отвору. Симптоми ці можна назвати специфічними, але цей букет посилюється після відвідування туалету, вживання гострої, солоної їжі, багатогодинного сидіння. Інколи може здаватися, що процес дефекації був неповним і в прямій кишці ще щось залишилося. Надалі відвідування туалету супроводжується болем. Якщо ви не вмієте слухати свій організм і відмахуєтеся від його підказок, то тоді незабаром можуть з’явитися ознаки кровотечі з анального каналу. Це можуть бути кілька крапель на туалетному папері або ж навіть кровотеча над унітазом, що свідчить про запалення стінок і призводить до травматизації гемороїдальних вузлів та появи стійкого больового синдрому. Постійний біль виснажує людину як фізично, так і психологічно.

Будь-які неприємні відчуття та дискомфорт повинен вас 

насторожити

– Сидяча робота впливає на дану патологію, чи не так?

– Геморой називають ще офісною хворобою або ж сидячою. Це не говорить про те, що у тих, хто працює в офісі і більшість часу сидить, геморой обов’язково з’явиться, але ризик підвищується. Сидяча робота – це один із факторів ризику. Нехтування здоровим способом життя, а саме малорухливим, невиконання елементарних фізичних вправ, а також робота, яка вимагає носіння важких предметів, безконтрольне підняття важкого також провокує вищезгадані недуги. Збільшення маси тіла має контролюватися, особливо це стосується жінок у період вагітності. Окрім цього, геморой провокує не лише малорухливий спосіб життя, а й шкідливі звички, які всім відомі, самовільний прийом проносних засобів, ожиріння, тривале сидіння у туалеті, що збільшує тиск в органах тазового дна, і, звісно, генетична схильність.

– Власне про це і наступне запитання: проктологічні захворювання можуть бути генетичними?

– До генетичних проктологічних захворювань можна віднести: хворобу Крона, неспецифічний виразковий коліт, а також поліпоз товстого кишківника. Пацієнтам із таким сімейним анамнезом рекомендована колоноскопія незалежно від віку раз на рік. Особам, старшим 40-ка років, колоноскопія також рекомендована раз на рік, або ж тим, у яких різко змінився характер випорожнення. Тобто з’явилися слиз, кров або такі симптоми, як здуття живота. На сьогоднішній день запобігти проктологічним та генетичним захворюванням не можливо. Можна попередити ті захворювання, про які я говорив вище. Не варто зловживати алкоголем і гострою їжею, слідкуйте за своєчасним випорожненням кишківника, старайтеся не натужуватись у туалеті, ведіть рухомий спосіб життя, більше гуляйте, вживайте близько 2-х літрів води на одну добу і рослинну їжі, яка є багатою на клітковину. При перших симптомах геморою чи інших захворювань звертайтеся до проктолога, не зволікаючи.

Цілюща сила огірка, сірників та картоплі

– Коли потрібне хірургічне лікування?

– Хірургічне втручання потрібне, починаючи з третьої стадії геморою. При першій стадії тактика така: перша лінія – це консервативна терапія. Харчові волокна, водна гігієна, нормалізація рухового режиму. Медикаментозне лікування – при неефективності симптомів або ж кровотечі. Внутрішній і комбінований геморой другої стадії потребує схожого лікування, але тут медикаментозне мало ефективне. Золотим стандартом вважається латексне лікування гемороїдальних вузлів під місцевим знеболенням. Оперативне лікування при другій стадії геморою зазвичай не показане. Під час лікування третьої стадії геморою медикаментозне лікування не ефективне, проводять хірургічне втручання. Четверта стадія внутрішнього й комбінованого геморою вимагає лише оперативного лікування.

– Чи буває геморой у дітей?

– Звісно, буває. Незважаючи на вік, діти також страждають на дану недугу, у меншій мірі. Симптоми й лікування суттєво не відрізняються. Лікуванням проктологічних захворювань у дітей займається дитячий хірург-проктолог. Батькам потрібно слідкувати за випорожненням дитини, прислухатися до скарг, симптомів, про які дитина розповідає, та вчасно реагувати на них. Збалансованого харчування щодо запобігання проктологічних патологій також варто дотримуватись. 

Геморой називають ще офісною хворобою. Аби уникнути його, не забувайте займатися фізичними вправами

– Декілька слів щодо народних методів лікування…

– Народні методи лікування особливо поширені серед людей, які відчули перші симптоми геморою і, користуючись порадами з інтернет-мережі або знайомих, починають впроваджувати їх у життя. Інколи на перших стадіях при легкій симптоматиці є методи народної медицини, які справді можна використовувати, але про них розповідає та призначає лікар. Не варто самовільно купувати розрекламовані свічки чи гелі. Утримайтеся від «старих» порад, не нехтуйте своєю безпекою та здоров’ям, яке можуть підірвати такі методи. Насправді в інтернеті можна знайти сотню методів, як вилікувати геморой за десять хвилин. Поради щодо сирої картоплі, часнику, сірників і цілющої сили огірка з грядки не мають позитивного впливу на ваше здоров’я, а тим паче на захворювання. Не піддавайтеся впливу псевдолікарів, адже після таких варварських методів лікування ви ризикуєте отримати додаткові проблеми: алергічні реакції, інфекції тощо. Ми розуміємо, що до народних методів прибігають, адже це швидко, дешево, безболісно. Сучасна проктологія пропонує пацієнту не один метод лікування. Вони є безболісними, а головне – безпечними та дієвими. Тому читачам варто переглянути своє ставлення до проктологічних захворювань і зрозуміти, що ми існуємо для того, щоб усувати проблеми й повертати людей до звичного життя без дискомфорту та болісних відчуттів.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше