Найсвіжіше:
• 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових
rss

Профілактика порушень постави у дітей


Опубліковано: 20 Лютого 2022р. о 10:25


Правильна постава: як сформувати корисну звичку в дитини?

Не секрет, що правильна постава формується з дитячого віку. Так, у новонародженої дитини форма хребта нагадує рівномірну дугу. Формування першого природного вигину в шийному відділі починається під впливом мʼязів, коли немовля починає підіймати голову. Коли дитина починає стояти та активно рухатись, формується другий вигин у грудному відділі. Окрім того, на формування постави впливає збільшення кута нахилу таза і формування третього поперекового вигину, а починаючи з трьох-чотирьох років — утворення аркової форми кісток стоп.

Постава в дітей дошкільного та шкільного віку ще несформована, і з часом вона продовжує своє становлення та набуває індивідуальних особливостей. На це впливає безліч чинників:

    – зріст,

    – маса тіла,

    – пропорції тулуба та кінцівок,

    – наявність вроджених порушень опорно-рухового апарату,

    – особливостями обміну речовин.

Негативний вплив на поставу здійснюють неповноцінне харчування, загальний незадовільний стан здоровʼя, погана екологія, гострі та хронічні захворювання, індивідуальні особливості характеру та зміна настрою. Але найбільше шкодять хребту дитини поганий фізичний розвиток та неуважне ставлення батьків до формування правильної постави. Окрім загальних рекомендацій, які ми розглянемо нижче, можна придбати ортопедичний корсет для виправлення постави на сайті https://med-magazin.ua/ua/cat_172.htm. Тепер давайте докладніше розберемо рекомендації для дітей із порушеннями постави.

Профілактика порушень постави в дітей

Правильна постава в дитини — одна з головних турбот батьків. Саме в дитячому віці потрібно сформувати корисну звичку — підтримувати спину в прямому положенні, яка залишиться на все життя. Основні причини розвитку порушень постави:

    1. Брак навички правильної постави. Будь-які порушення рухових стереотипів, наприклад, постійна неправильна поза під час навчання та відпочинку, формують помилкові «умовно-рефлекторні звʼязки», які призводять до звички неправильного положення тіла. Тому правильну поставу дитини треба виховувати, методично формуючи правильну звичку;

    2. Неправильна організація робочого місця (невідповідність розмірів та конструкції меблів росту дитини, погана освітленість робочого місця. Сучасні діти ведуть «сидячий» спосіб життя, і звичка сидіти правильно, мінімально навантажуючи хребет, так само необхідна, як звичка чистити зуби;

    3. Слабкий розвиток скелетної мускулатури, гіподинамія. Рівень гіподинамії сучасних школярів є високим, що негативно впливає на розвиток дитячого організму. Сьогодні стає дедалі актуальнішим девіз, висічений на скелі в Стародавній Елладі: «Хочеш бути сильним — бігай, хочеш бути вродливим — бігай, хочеш бути розумним — бігай!». Слабкість мʼязового корсета неминуче повʼязані зі змінами фізіологічних вигинів хребта, чи його бічним викривленням (сколіозом). Навпаки, правильна мʼязова тяга гармонійно формує вигини хребта, стимулює його нормальний розвиток;

    4. Постійне нерівномірне навантаження хребта:

     – носіння сумки або портфеля в одній руці;

    – незручне, або неправильно підібране за розміром взуття, ходьба на високих підборах;

     – звичка постійно стояти, спираючись на одну ногу.

     5. Хронічні стресові ситуації часто впливають формування порушень постави. Негативні емоції, тривога, страх примушують втягувати голову в плечі, згинати спину, опускати руки. Хронічний стрес сприяє закріпленню цих вимушених поз, формує мʼязові затискачі, що веде до стійкого порушення постави.

Найкращий метод профілактики та найнеобхідніший елемент лікування захворювань хребта — це формування звички правильної постави. Втім, часто виявляється, що це вкрай складне завдання не стільки для дитини, як для батьків. Хороша постава може сформуватися у виняткових випадках у цілком здорової, переповненої енергією, фізично гармонійно розвиненої дитини. Тому, завдання батьків — забезпечити умови для формування правильної постави, насамперед — профілактика перелічених вище проблем та гарний загальний фізичний розвиток дитини.

Як забезпечити мотивацію дитині — вмовляннями, системою заохочень та штрафів — вирішуйте самі. Діти — істоти несвідомі, і без постійного батьківського контролю за правильною поставою результату не буде. Необхідно організувати дитині суворе дотримання режиму дня (час сну, неспання, харчування тощо), постійну рухову активність, що включає прогулянки, заняття фізичними вправами, спортом, туризмом. Обовʼязково привчіть дитину робити зарядку, а в ідеалі — робіть її разом. Було б непогано, щоби дитина займалася спортом, плаванням, танцями та проводила багато часу за рухливими іграми на свіжому повітрі.


Мітки: , , , , , , ,

Перегляньте також:





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше