Найсвіжіше:
• Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи • На Тернопільщині в автівці ледь не згорів водій (+фото) • На Тернопільщині в аварію потрапили дитина та двоє дорослих (+фото) • У Тернополі визначили осіб, які каратимуть мешканців за втручання в роботу приладів обліку води • Одразу п’ятеро жителів Кременеччини стали жертвами шахрайств, пов’язаних з виплатами допомоги • 9 жителів Тернопільщини втратили понад 1 млн грн: на 9 років засуджено мешканця Львівщини
rss

Перший дзвінок у масці й рукавичках: які зміни чекають школярів?


Опубліковано: 3 Вересня 2020р. о 13:36


Білі бантики, нові форми та букет квітів у руках, – 1 вересня грайливо покрокували у школу першачки. Однак головним атрибутом цьогорічного Дня знань став не ранець, і навіть не бажання до знань. А… захисна маска. У портфелі – антисептик, а ще захисні рукавички про всяк випадок. Навчання позмінно, дистанційні домашні завдання та відвідування школи тричі на тиждень. В умовах карантину кожен шкільний заклад диктує свої умови перебування та навчання.

 

МОЗ не рекомендує купувати пакети для сміття

Міністерство освіти України напередодні Дня знань заявило, що захисні маски та антисептики у кожному класі повинні бути закуплені за кошти місцевої влади. Батьки до цієї процедури відношення мати не повинні. У МОН офіційно попередили, що захисна маска на обличчі дитини повинна бути лише на перерві, до того ж одноразової маски школярам має вистачити на день, в іншому разі дозволено користуватися багаторазовими. Для забезпечення усіх шкіл масками та антисептиками із державної казни повинні виділити щонайменше 13 мільярдів гривень. Проте ці кошти зможуть надати лише… наступного року, повідомив виконувач обов’язків Міністра освіти та науки України Сергій Шкарлет.

За твердженням деяких користувачів соцмереж, у Тернополі за кілька днів до початку навчального процесу керівництво багатьох шкіл вирішило питання по-своєму. На батьківських зборах кожному з батьків роздали аркуш паперу з переліком речей, які потрібно купити за гроші із власної кишені. Серед них: 1 упаковка сміттєвих пакетів, 1 упаковка паперових рушників (2 рулони), у портфелі має бути пакет із застібкою, в якому 2-3 маски на один день, також  у списку – 1 пара рукавичок, 1 пляшка (спрей) антисептику, 1 пачка антисептичних вологих серветок, а також кожен учень щодня повинен мати нову (!) запечатану пляшку з водою. Вчителі запевняли батьків, що цей перелік складено згідно рекомендаційного листа Міністерства охорони здоров’я України. Хоча Міністр освіти чітко наголошував, що однієї маски повинно вистачати на цілий день. То кому все ж таки вірити: школі, Міністру освіти чи рекомендаціям МОЗ?

Більшість батьків категорично налаштовані до таких «списків», вважають, що про безпеку в школі повинен подбати навчальний заклад. Зібрати дитину до школи – це вже чимала копійка, до того ж більшості батьків довелося придбати мобільну техніку для дистанційного навчання, якщо таке буде. Особливо сутужно тим сім’ям, в яких по двоє-троє школярів нараз. Інші переконані, що слід розкошелитися і забезпечити дитину всім необхідним, аби знизити ризик небезпеки.

– Поки що такого списку не отримала. Я – мама трьох дітей, двоє з них у 7-му класі, менша донька йде в перший. Хвала Богу, що чоловік за кордоном і ми могли купити нові шкільні форми, ранець, зошити й таке інше. Але, на мій погляд, минули ті часи, коли школа не мала грошей на тюлі та лак для паркету. До навчального року можна було підготуватися, як годиться. Знайти усі необхідні способи, як діти будуть вчитися, і виділити кошти. Це стосується всієї України. Я не уявляю, як тим батькам, де працює один батько і двоє або троє дітей! А якщо мати-одиначка? Де брати гроші, іти красти? Такі питання повинна вирішувати держава! Коли почалося дистанційне навчання, нам ніхто двох планшетів додому не приніс, ми пішли й купили, хоча держава і школа повинна були про це подбати,– каже тернополянка пані Світлана.

Ми спробували підрахувати, у скільки батькам обійдеться забезпечення школяра усіма переліченими у списку предметами, і сума жахає – щоденний набір одного школяра обійдеться батькам у понад 100 гривень, не враховуючи того факту, що дитині потрібно пообідати. А що на це каже влада?

– Усе це – цілковито не правдива інформація. Вкотре переконуюся в тому, що люди не вміють фільтрувати інформацію, до того ж виривають із контексту слова. Такий список дійсно ширився соціальною мережею. Але запевняю вас, він жодного відношення до нашої області немає. Аргументую: в жодному законі навіть рекомендації немає щодо рукавиць та уроків в масках. Антисептики дитина може носити із собою, а може й не носити. Це школа повинна бути забезпечена дезінфікуючими розчинами та милом. На це виділили чималі кошти і все закуплено. Проблем із цим немає. Стосовно масок: якщо шкільний заклад не має можливості розділити потік учнів, то дитина повинна зайти у школу в масці і пересуватися приміщенням у масці. На уроках дітям не потрібно мати маски та рукавиці, це цілковитий абсурд, – пояснила начальниця управління освіти та науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

На першачків дистанційне навчання не розповсюджується

Також батьків бентежить інше питання: як діти повинні відвідувати школу, адже кожен учбовий заклад навчальний процес розподілив по-своєму. В одній із місцевих шкіл діти йдуть на навчання в один день, інші – наступного. Класи поділено на підгрупи. Якщо у класі понад 28 дітей, а так є в більшості тернопільських шкіл, клас ділять на групи, до того ж визначають годину, коли діти повинні прийти на навчання. Якщо сидінням по одному за партою та дистанцією вже нікого не здивуєш, то такий розподіл батьків обурює і навіть лякає.

– Двоє дітей, один першокласник має йти на 9-ту годину, інший, який пішов у третій клас, – на 12-ту. Тобто один звільняється, інший зайнятий, але меншому треба приділити час, якого в мене немає. Коли я повинна працювати? Мої батьки живуть за містом, вони також працюють. Чоловікові батьки за кордоном. Куди мені діти дитину, наймати няню? Тоді нехай держава забезпечує мене нянею, адже я не отримую сотні тисяч гривень, щоби дозволити собі таку розкіш, – обурюється тернополянка пані Олена.

– Донька йде у перший клас, я хвилююся за неї, а тут цей розподіл. Коли одні зайняті, інші – ні. Виходить так, що ми відвідуємо школу у понеділок, вівторок, середу, в інші дні до школи не йдемо, а самостійно вчимося вдома. Для цього потрібно, щоби вдома хтось був. Ми з чоловіком – працюючі батьки, залишити роботу не можемо. Як виходити із ситуації, не розуміємо, – розводить руками пані Марія.

Також батьків обурює той факт, що вчителі не прислухаються до них, адже карантин ніяк не вплинув на державних службовців, а також працюючі підприємства. Такого поняття як група продовженого дня, де діти могли робити уроки і чекати батьків, коли ті їх заберуть зі школи, не буде. Навпаки кажуть, що першачки будуть вчитися за скороченою програмою.

– Всім відомо, що Тернопільщина – у «помаранчевій» зоні, яка передбачає такі зміни до навчального процесу. Коли ми будемо у «жовтій» або ж «зеленій», всі відвідуватимуть школу згідно звичного графіку. На даний час ми повинні зробити все, аби вбезпечити дітей та педагогічний колектив, не допустити скупчення та зробити все, аби захворюваність не розросталася в навчальних закладах. Кожна школа сама вирішує, як ділити клас на підгрупи та коли учням відвідувати навчання, а коли перебувати вдома. Ми повинні дотримуватися усіх рекомендацій та виконувати їх. Що стосується першачків, то для них дистанційне навчання не розглядається. Діти початкової ланки повинні відвідувати школу згідно свого розпорядку. На них навчання в різні дні не поширюється. Я б хотіла наголосити ще на одному. Це стосується всіх, кому не підходить або не подобається така система. Сьогодні це необхідні зміни, які впливають на безпеку вашу та ваших дітей. Нині я була свідком, як батьки разом із дітьми і вчителями сидять у кафе. Ви ж розумієте добре, що це не двоє і не троє людей… Це вже скупчення осіб, контактні особи яких не відомі. І якщо завтра дитина захворіє, все спишуть на школу, а не на власну халатність. Тому перш ніж обговорювати, що в освіті робиться безлад і ніхто ні про кого не думає, подбайте про те, щоби кожна сім’я та дитина дотримувалася рекомендацій під час карантину, – підсумувала Ольга Хома.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше