Найсвіжіше:
• Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині? • Два роки не був на свіжому повітрі: соццентр утримував пенсіонера проти волі • Слоты с тремя барабанами все еще в моде: новинки жанра
rss

Перехід на індивідуальне опалення: варто чи ні?


Опубліковано: 13 Січня 2022р. о 13:38


Централізоване опалення — це послуга для задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря в квартирі. Для цього побудована велика теплова мережа по країні, яка поступово деградує (зростають пошкодження на 10-12% щороку) і не відповідає вимогам людей щодо якісного теплопостачання. Багато людей мріють про автономне опалення в квартирі, і сьогодні ми розкажемо, чи варте воно прикладених зусиль.

Індивідуальне опалення: як перейти

Чи знаєте ви, в чому полягає різниця між автономним та індивідуальним опаленням? Автономне опалення — це котельня в будинку або житловому комплексі, яка безперебійно забезпечує власників квартир теплом та гарячою водою. А індивідуальне — це коли в квартирі стоїть газовий котел (зазвичай двоконтурний), що обігріває приміщення і воду, а власники самі регулюють температуру.

Чи існує закон про індивідуальне опалення?

Нові Державні будівельні норми по газопостачанню почали діяти з 1.07.2019 року. Мінрегіонбуду «не подобалося» з точки зору безпеки неврегульоване встановлення газової техніки для опалення в нових житлових будинках. Вони заборонили проектувати газові побутові теплогенератори з відкритими і закритими камерами згоряння в новому багатоквартирному житлі. Індивідуальне опалення в квартирі 2021 року опирається на ДБН В.2.5-20-2018, який в народі називають «законом про індивідуальне опалення».

Згідно нормативам в багатоквартирних житлових будинках допускається установка газових котлів. Але це малоповерхова забудова (1, 2, 3 поверхи), сумарна теплова потужність обмежена 30 кВт, двоконтурне опалення дозволено. Приміщення кухні має бути висотою 2,2 м і більше, з вікном і природним освітленням, незалежно від наявності газової плити. Газове обладнання з відкритою камерою згоряння можна встановити в окрему кухню об’ємом на 6м3 більше, ніж передбачено у ДБН п. 9.27. В квартирах-студіях з інтегрованою кухнею дозволяється монтувати тільки котли з закритою камерою згоряння.

Як відключити квартиру від централізованого опалення

Відключення від централізованого опалення

Щоб спланувати відключення від централізованого опалення законним способом, рекомендуємо почитати Закон про житлово-комунальні послуги від 1.05.2019, а також Постанову Кабміну №830 від 21.08.2019 (Правила надання послуг з постачання теплової енергії). Згідно з документом, треба зібрати співвласників багатоквартирного будинку і Рішенням зборів закріпити право відключення споживачів від систем централізованого опалення з визначенням подальшого забезпечення такого будинку теплопостачанням в межах чинного законодавства.

Наступний крок — написати заяву про відключення від централізованого опалення від співвласників до органів місцевого самоврядування.

Наводимо алгоритм, як отримати дозвіл на індивідуальне опалення 2021 року:

    1. Провести збори домовласників. Прийняти рішення вдасться за умови, що проголосують власники приміщень не менше 75% від загальної площі будинку.

    2. Протокол зборів та довільна заява подаються до ЦНАП особою, уповноваженою зборами.

    3. Рішення приймає міжвідомча комісія та оформляє протокол рекомендаційного характеру, який називають «дозвіл».

    4. Копія рішення надається заявнику на засіданні виконавчого комітету.

    5. Рішення виконкому передається заявником до теплопостачальної організації.

    6. У газопостачальної компанії треба провести переговори та взяти Технічні умови на облаштування індивідуального опалення.

    7. Найняти ліцензовану організацію для розробки проекту робіт для від’єднання від централізованої мережі.

    8. Від’єднатися в між опалювальний період від центрального опалення. Роботи веде уповноважена компанія з ліцензією.

    9. Повне відключення від централізованого опалення наступає після підписання відповідного акту і абонентам припиняють нараховувати рахунки за послуги.

Скільки коштує переробити проект на газ

Приблизні розрахунки для західних регіонів України:

    – зміна газопроводу по фасаду — 100 тис. грн. на всіх співвласників будинку;

    – внутрішньобудинкові стояки — 2,5 тис. грн. з кожної квартири;

    – реконструкція труб, монтаж лічильника — від 6 тис. грн. з квартири;

    – заміна радіаторів — 1,5—3 тис. грн./шт.;

    – купівля котла — 15—35 тис. грн. в середньому;

    – перехід на автономне опалення для 1-кімнатної квартири складе близько 27 тис. грн.

Індивідуальне опалення в квартирі ціна 2021

У автономного опалення в Україні ціна складається з таких частин:

    – дозвіл на відключення від центральної мережі — 900 гривень;

    – лічильники — 3000—5000 гривень;

    – газові труби — 3000 гривень;

    – підготовчі роботи, утеплення водяних труб — 14000 гривень;

    – опалювальне обладнання — до 40000 гривень;

    – загальна вартість — 62900 гривень (якщо не економити по жодному пункту).

Ціна переходу справді висока, але власники індивідуального опалення на Закарпатті заплатили за підсумками 2020 року в середньому 5300 грн. за паливо і 1000 грн. за розподіл. Тобто сумарно 6300 грн./рік за трикімнатну квартиру площею 75 м2 (опалення + гаряче водопостачання). Це приблизно те ж саме, що власники київського житла платили за рік централізованого опалення в однокімнатній квартирі (тільки опалення).

Яке опалення краще електричне чи газове 2021

Якщо централізоване опалення не влаштовує вас, треба продумувати можливість газового опалення. Це найбільш зручний і доступний спосіб отримати вдома бажану температуру, навіть у люті морози. Електричні батареї, як правило, здатні обігріти лише невеликі за площею кімнати та потребують модернізації утеплення.

Відключення від централізованого опалення в приватних будинках робиться з переходом на дров’яний котел. Але більшість домовласників обирають газові котли: надійні, ефективні, довговічні. До речі, запчастини до котла на газу набагато дешевші і доступніші, ніж до твердопаливного.

Індивідуальне опалення в квартирі газом — хороше рішення, але проведення опалення вимагає терпіння в реалізації планів та вміння домовлятися. Автономне опалення дозволяє власнику обрати на власний розсуд початок сезону, комфортну температуру, витрати газу.

Ось які знадобляться для організації автономного опалення документи:

    – рішення місцевого виконкому на відключення квартири від центрального опалення та ГВП;

    – проект реконструкції газопостачання квартири та встановлення індивідуальної системи газового опалення;

    – акт про відключення ЦО;

    – акт про відповідність нормативам реконструйованої системи;

    – договір про сервісне обслуговування котла;

    – акт обстеження димоходу.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше