Найсвіжіше:
• «Московський» піп побив сестру загиблого військового • Більше двох років рідні чекали та вірили в диво: на Запоріжжі загинув військовий з Тернопільщини • На Донеччині загинув 51-річний військовий з Тернопільщини • Головний тренер бучацького «Колоса» Роман Курдупель: «Третє підсумкове місце – нормальний результат» • У Кременця з’явитися ще одне місто-партнер, цього разу з Канади • Чому укуси бліх становлять загрозу для людей із чутливою шкірою • Торгівлю людьми інкримінують слідчі поліції 34-річному жителю Кременця • Юнаки зі Зборова стали чемпіонами Дитячої футзальної ліги Тернопільщини (+фото) • Оштрафували перевізника, який нахамив військовослужбовцю • На Тернопільщині викрили командира, який залучив солдата для ремонту будинку доньки • Ще один воїн з Тернополя поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • В автотрощі на Монастирищині зіткнулися три автівки • Стоматолога, в якого помер хлопчик при лікуванні зубів у Тернополі, відсторонили від займаної посади • Понад півроку вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • У селі під Тернополем молодик незаконно зберігав наркотичні засоби • Вища Тернопільська футзальна ліга: впевнена перемога МФК «Тернопіль», вольова звитяга «Гермеса-7» і гол та автогол Ваврика • У Тернополі відбудеться вручення премії Братів Лепких • Тротуарна плитка від бренду Avenue від Ковальської, яка витримає будь-які умови • Хотів купити авто в інтернеті: шахрай ошукав жителя Чортківщини на 82 тисячі гривень • У Заліщицькій громаді оголошено День жалоби за загиблим колишнім футболістом “Дністра” • На Донеччині загинув 23-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Патчі під очі: секрет свіжого погляду без слідів втоми • На Буковині викрили компанію, яка постачала до РФ мікрочипи для ракет та безпілотників • “І куля його минула”: на Тернопільщині водій та перевізниця цькували учасника бойових дій • Остання дорога до рідного дому довжиною 20 місяців: громада зустріла загиблого воїна
rss

Папа Римський ввів єпископа УГКЦ з Тернополя до Колегії кардиналів


Опубліковано: 7 Грудня 2024р. о 22:29

Папа Римський Франциск у суботу, 7 грудня, ввів до Колегії кардиналів нових членів, серед яких єпископ Української греко-католицької церкви в Австралії, уродженець Тернополя Микола Бичок, він отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

Про це повідомив департамент інформації УГКЦ та оприлюднив відео, на якому кардинал отримує від Франциска кардинальний одяг, перстень і титул базиліки Святої Софії як кардинальський осідок у вічному місті Римі.

В УГКЦ зауважили, що цей титул мали українські кардинали Мирослав Іван Любачівський і Любомир Гузар, а також головний убір кардинала Миколи має спеціальну форму, що відповідає візантійській літургійній традиції.

«Повернутися до серця, щоб знову ступити на той самий шлях, що й Ісус, — ось чого ми потребуємо. І сьогодні, особливо вам, дорогі брати, що отримуєте кардинальський сан, я хотів би сказати: дбайте про те, щоб ступати дорогою Ісуса», – сказав Франциск, проповідуючи під час загальної прилюдної консисторії кардиналів у базиліці Святого Петра у Ватикані з нагоди введення в сан 21 нового кардинала.

На початку богослужіння з вітальним словом від імені нових кардиналів звернувся архиєпископ Анджело Ачербі, вислужений апостольський нунцій, який у віці 99 років став найстаршим членом Колегії кардиналів.

Після цього Франциск прочитав молитву. На початку проповіді він зауважив, що Ісус піднімається дорогою вгору, прямуючи до Єрусалиму, а його сходження «не є сходженням до слави цього світу, а до Божої слави, що включає сходження в провалля смерті».

Далі Папа Римський пояснив, що ступати дорогою Ісуса означає, насамперед, «повернутися до нього та поставити його в центрі всього».

Як підкреслив далі Франциск, «ступати дорогою Ісуса означає бути будівничими сопричастя та єдності». «Тому, звертаючи свій погляд на вас, що походите з різних історій та культур і представляєте католицькість церкви, господь закликає вас бути свідками братерства, ремісниками сопричастя та будівничими єдності», — сказав він, звертаючись до нових кардиналів, запрошуючи разом ступати дорогою Ісуса, «з покорою, зі зчудуванням, з радістю».

Після короткої паузи для роздумів Папа Римський прочитав формулу проголошення нових кардиналів, у якій, серед іншого, вказано на те, що червоний колір їхнього одягу означає, що вони повинні бути відважними свідками Христа та його Євангелія в Римі та в найдальших закутинах світу.

Потім він проголосив імена нових кардиналів та оголосив їхнє призначення у сан кардинала-пресвітера чи кардинала-диякона.

Після цього нові кардинали склали визнання віри, вірності та послуху римському архиєреєві. Далі Франциск наклав на голову кожного із них червоний головний убір особливої форми, колір якого символізує готовність кардиналів пролити свою кров за віру, та кардинальський перстень, як знак гідності та символ єдності з Папою та Вселенською церквою.

Всі вони отримали з рук Франциска також буллу про надання титулу однієї з римських парафій або римського дияконства, що є знаком участі у пастирському піклуванні єпископа Риму у вічному місті.

Як повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла, оскільки владика Микола Бичок належить до Східної католицької церкви, його одежа дещо відрізнялася від традиційного одягу решти кардиналів. Він був одягнений у мантію старокиївської традиції пурпурового кольору з вишитими образами Петра й Павла. А на голові, відповідно до української монашої традиції, – кукіль чорного кольору за стилем часів Берестейської унії XVII ст., оздоблений тонкою червоною каймою.

У межах консисторії проголошення нових кардиналів існує традиція здійснювати «візит ввічливості» до нових кардиналів. Тож одразу після завершення консисторії духовенство та вірні, які прибули до Риму із різних куточків світу, щоб розділити радість цієї події з владикою Миколою, мали нагоду зустрітися із новопроголошеним кардиналом у залі благословення, що над входом до базиліки Святого Петра.

Також повідомляється, що завтра, 8 грудня, кардинал Бичок у Базиліці Святої Софії в Римі очолить молебень до Богородиці за мир в Україні.

Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року у м. Тернопіль. Належить до чернечого ордену Редемптористів. Навчався в Україні та Польщі. У 2005–2007 роках ніс служіння місіонера на парафії католицької церкви східного обряду в Сибіру, в м. Прокоп’євську (Росія), парафіянами якої були вихідці з України.

“Мені дуже подобалося бути серед людей, бути на місійній території, робити те, що відповідає харизмі редемптористів. Люди, що належать до парафії Матері Божої Неустанної Помочі та близько десятка станиць, деякі на відстані до 300 кілометрів від Прокоп’євська, багато пережили, натерпілися. Вони були вивезені на Сибір, але залишилися вірними своїм традиціям, культурі, вірі”, – розповідав в одному з інтерв’ю майбутній кардинал.

Від 2015 року служив на парафії місті Ньюарк, США. 15 січня 2020 року у Ватикані було оголошено про те, що Папа Франциск призначив його новим єпархом єпархії святих Петра і Павла в Мельбурні УГКЦ в Австралії. Єпископська хіротонія відбулася 7 червня 2020 року у Львові в умовах пандемії коронавірусу. Через карантинні обмеження прибув на місце служіння до Австралії аж через рік.

Фото: департамент інформації УГКЦ


Джерело: Укрінформ
Рубрика:





Новини
21 Січня
20 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше