Найсвіжіше:
• Дівчина з Кременеччини отримала грант по пошиття церковного одягу • Громада на Тернопільщині шукає мільйони гривень для добудови школи • Тернопільщина в лідерах за здорожчанням нового житла • Тернопільщина отримала ще одного заслуженого тренера України • Відомий зборівчанин заявив про готовність Києва до прямих переговорів Зеленського з Путіним • В Україні можуть ввести податок на електромобілі • У харківській лікарні помер воїн з Тернопільщини • На Донеччині ворожий FPV-дрон забрав життя воїна з Борщівщини • У Тернополі планують відреставрувати віллу Вітошинських • На Кременеччині чоловік побив малого сина та дружину • На Тернопільщині найбідніші пенсіонери • У Чорткові засудили військового за насильство над матір’ю • Майже 20 місяців надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернополя • На Донеччині загинув гранатометник з Тернопільщини • На Тернопільщині скажений собака напав на власницю, ветеринара та інтерна • Чому автобус іноді зручніший за поїзд і коли варто обрати саме його • Заступник мера Тернополя задекларував елітне авто Maserati свого сина • На Тернопільщині незаконно зрубали дерев на майже 2 млн грн • Нещасний випадок на Підволочищині: у Галущинцях втопився 4-річний хлопчик • Екскерівника районного ТЦК на Тернопільщині оштрафували за п’яне водіння • У центрі Тернополя не розминулися BMW та Volkswagen • Для чого потрібен монтажний клей? • У Бучачі затримали чоловіка, який підірвав гранату в автомобілі • На Тернопільщині горів тепловоз: диверсія чи технічна несправність (відео) • Півоноподібні троянди: у чому секрет їх популярності
rss

Недобросовісні перевізники наробили шкоди дорогам майже на 22 мільйони гривень!


Опубліковано: 6 Липня 2017р. о 12:00

Уже понад місяць в області обмежено рух великотоннажних автомобілів загальною масою понад 24 тонни у спекотні дні літнього періоду (при температурі 28 і більше градусів за Цельсієм) з 10.00 до 22.00 год. Заборону ввели, аби дороги, покриття яких під сонцем стає еластичнішим, не руйнувалися. Але далеко не всі перевізники дотримуються правил, котрі дозволяють зберегти майно громади.

Image00005Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, яка є балансоутримувачем доріг загального користування краю, попередження про обмеження руху розміщувала на інформаційних панно та дорожніх знаках. Писали про це і місцеві ЗМІ. Та недобросовісні власники та водії фур проігнорували вимогу не їздити у спеку, якщо транспортний засіб важчий за 24 тонни.

Влітку великотоннажні авто залишають після себе колійність і напливи на дорожньому покритті. Окрім того, надміру навантажені транспортні засоби створюють загрозу безпеці руху для інших водіїв та пішоходів.

Спеціалісти служби доріг підрахували, скільки за червень було завдано збитків державі нечесними перевізниками. Сума вражає. Так протягом місяця їзда дорогами у спеку наробила шкоди майже на 22 мільйони гривень! Найбільших руйнувань зазнали траси міжнародного та національного значення: М-12 (Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка), М-19 (Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече) та Н-02 (Львів – Тернопіль). Також незворотні пошкодження завдали обходу Тернополя (трасі Р-41). Утім тут негативний вплив мали одразу два фактори: порушення перевізниками температурного режиму та надмірний транспортний потік, адже вже майже рік рух вантажівок через Гаївський міст заборонено і всі вони їздять виключно біля Білої та Глибочка.

Аби запобігти руйнуванням, вже другий рік на Тернопільщині працюють 2 пересувних комплекси для зважування великогабаритного транспорту. Їх щодня встановлюють на інших ділянках автошляхів області, переміщуючи хаотично. Вимірювання здійснює Служба автомобільних доріг спільно з Національною поліцією та Укртрансбезпекою. Процес обстеження відбувається так: вантажівки зупиняє поліцейський і супроводжує до ваги. Після цього співробітники Служби автомобільних доріг проводять вимірювання. Зафіксовані факти перевантаження передають у документальному вигляді представникам Укртрансбезпеки, які на місці виписують штраф.

Розмір стягнення залежить від того, яку відстань подолала вантажівка і куди їде. Також впливає розмір перевантаження. Щодня виписують штрафів на десятки тисяч гривень. Порушенням також вважається і перевищення габаритності багажу. Під час зважування вимірюються також і об’єми. Найбільший виписаний у цьому місяці штраф складав 1,5 тисячі євро.

 

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області звертається до громадян: важливим є не лише ремонт, а й правильна експлуатація автошляхів. Дороги є спільною власністю, тож піклування про них теж є спільним завданням. По всій території України з 1 червня діє температурний режим. Вантажівки вагою понад 24 тонни не мають права пересуватися дорогами Тернопільщини, коли на вулиці  понад 28 градусів тепла. Спеку вони зобов’язані перебувати у відстійниках. По кілька таких є у кожному районі Тернопільської області. Під впливом температури повітря понад 28 градусів дорожнє покриття нагрівається до критичних температурних показників, внаслідок чого конструкція дорожнього одягу під динамічним навантаженням різко втрачає опорну здатність. Рухаючись такою дорогою, великоваговий транспорт лишає на ній свій слід – глибокі колії, через які утворюються тріщини, а згодом і вибоїни.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше