Найсвіжіше:
• У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі
rss

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання


Опубліковано: 29 Лютого 2024р. о 11:09


Допомогти своїм мешканцям отримати комфортні робочі місця та при цьому наповнювати місцевий бюджет взялися громади-партнерки Програми USAID DOBRE на Тернопільщині. У Вишнівці та Золотниках у нових бізнес-просторах надаватимуть місця односельцям для торгівлі продукцією, яку вони вирощують або виготовляють самі. В Ланівцях та Підволочиську такі локації підтримають місцевих підприємців. А в Шумську, до того ж, популяризуватимуть роботи своїх майстрів народних ремесел.

Понад 150 тисяч доларів загальної суми допомоги Програма USAID DOBRE виділяє своїм громадам-партнеркам на Тернопільщині для втілення цих задумів. Адже місцевий економічний розвиток сьогодні дуже важливий для них: як і багато інших, вони потерпають від зростання безробіття. 

Монтаж павільйонів у Лановецькій громаді

У новому бізнес-просторі Лановецької громади торгуватимуть своєю крафтовою продукцією, сувенірами та смаколиками, а також проводитимуть майстер-класи для випускників місцевої бізнес-школи. Нещодавно сюди вже прибуло обладнання, закуплене Програмою USAID DOBRE: три торгові павільйони та меблі для них. Громада власним коштом проведе благоустрій території, підключить торгові точки до електропостачання та встановить інклюзивну громадську вбиральню. 

– Це вже 12-й проєкт, що ми реалізовуємо з допомогою Програми USAID DOBRE, – розповідає Лановецький міський голова Роман Казновецький. – Бізнес-простір допоможе новоствореним підприємцям у громаді продавати свою продукцію чи надавати послуги, з’являться нові робочі місця. Це важливо, бо, спонукаючи людей відкривати власну справу, ми ще й надаємо їм додаткові можливості для старту. 

Триває підготовка творчо-економічного простору в Шумську

Ініціаторами створення творчо-економічного простору в Шумській громаді стали місцеві народні умільці. Сюди Програма USAID DOBRE закуповує чотири павільйони: три – для місцевих підприємців і один – для підтримки майстрів ручної роботи.

Шумський міський голова Вадим Боярський додає, що такий проєкт також підтримуватиме внутрішньо переміщених осіб, котрі тимчасово або вже й постійно мешкають у громаді. Тут влаштовуватимуть для українців із постраждалих регіонів творчі майстер-класи, виставки та інші мистецькі заходи, які допоможуть зняти психологічну напругу та відновити себе через творчість.  

– Локацію ми обрали на алеї в центрі Шумська, – каже Вадим Боярський. – Громада робить свій внесок у цей проєкт облаштуванням території для комфортного перебування відвідувачів. До реконструкції долучиться і власник прилеглої земельної ділянки, котрий облаштує її в тому ж стилі. З часом ці роботи можуть дати старт наступному важливому для громади проєкту – благоустрою всього міського парку, територія якого починається в цьому місці.

– Програма DOBRE знає потреби кожної громади-партнерки, бо ми постійно працюємо з представниками громад у відповідних робочих групах.  Спільними зусиллями намагаємося долати виклики, які перед ними стоять, – говорить експерт із місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE Віталій Юрків. – Економічні простори, які ми створюємо разом з громадами,  об’єднує, насамперед, покращена інфраструктура, створена для комфортної діяльності підприємців та споживачів їхніх товарів чи послуг. І якщо цей фактор вплине на кінцевий успіх, вже згодом підприємці зможуть розширити свій бізнес та додатково створити нові робочі місця з відповідними надходженнями до бюджету громади. Покращиться і життя самих мешканців, які купуватимуть товари та послуги в комфортних умовах. 

Проєкт нового ринку в Золотниківській громаді

У Золотниківській громаді планують вирішити давню проблему з місцевим ринком для продажу сільськогосподарської продукції. Щотижня тут відбувається стихійна торгівля, де ані продавці, ані покупці не мають належних умов. Торгують і на проїжджій частині центральної дороги в Золотниках, наражаючи себе на небезпеку.   

У процесі створення бізнес-простору громада планує влаштувати повноцінний ринок павільйонного типу із торговими столами та накриттям. Тут же організують п’ять паркомісць для торгівлі з автотранспорту.

Нещодавно у Вишнівець привезли павільйони для бізнес-простору

А Вишнівецька громада вже наближається до відкриття свого бізнес-простору під назвою «Смаколики з села». Сюди нещодавно прибуло обладнання від Програми USAID DOBRE – два просторі павільйони, холодильники, столи, стелажі та кондиціонери. Громада власним коштом облаштувала територію в центрі Вишнівця та підключить МАФи до електропостачання.

– У новому просторі зможуть торгувати жителі сіл, котрі вирощують власну городину, свійських тварин, займаються бджільництвом тощо, – розповідає голова Вишнівецької громади Володимир Кравець. – Досі вони були обмежені в такій можливості, бо місцевий ринок працює лише по суботах. А щоби реалізувати свій товар, люди змушені торгувати в невстановлених місцях, під снігом чи дощем, або здавати його закупівельникам за заниженими цінами. 

Так виглядатиме бізнес-простір у парку Підволочиської громади

Нову економічно активну локацію вже облаштовують і в Підволочиській громаді. Вона стане складовою громадського простору на території міського парку.

– У нас є чимало ініціативних людей, які би хотіли працювати у сфері надання послуг, про що свідчать їхні звернення до селищної ради. Але вони стикаються з  проблемою відсутності місць для ведення такої діяльності, – пояснює голова Підволочиської громади Віталій Дацко. – Водночас ми хочемо розвинути відпочинкову зону на території парку, надаючи мешканцям якісні послуги, яких вони потребують.

На території Підволочиської громади немає великих промислових об’єктів, які би забезпечували мешканців роботою. Тому актуальну проблему безробіття тут хочуть розв’язати через розвиток малого підприємництва, в тому числі завдяки створенню нових пристосованих локацій. У нових павільйонах місцеві підприємці планують надавати послуги швидкого харчування, прокату велосипедів та дитячих електромобілів, продавати сувенірну продукцію тощо. Перевагу в оренді місць у павільйонах громада надаватиме учасникам бойових дій із метою їх швидшої адаптації в мирне життя.


Джерело: Український кризовий медіа-центр
Рубрика:

Новини
24 Квітня
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше