Найсвіжіше:
• Освіту Чортківської громади очолила Роксолана Губ’як: що відомо про нову керівницю • Матовий чи глянцевий лак для авто: який вибрати і в чому різниця? • На Тернопільщині видали перший том «Книги пам’яті» про полеглих захисників: проєкт поєднав друковане видання та цифровий архів • На Зборівщині загорілося стихійне сміттєзвалище: вогонь охопив 70 квадратних метрів • За хабар судитимуть начальницю підрозділу ДСНС на Тернопільщині • У Тернополі суд дозволив родині загиблого військового встановити індивідуальний пам’ятник на Пантеоні Героїв • Розбив вікно і виніс 50 тисяч: на Тернопільщині затримали крадія, який обікрав кафе • Тернополянку обрано новою президенткою Асоціації олімпійців України • Йому назавжди 38: історія Героя з Тернопільщини Романа Довгалюка, який загинув у бою на Сумщині • Трагедія у Тернополі: після операції померла першокурсниця коледжу • Перша футбольна ліга Тернопільщини: борщівське дербі з трьома автоголами та одноосібне лідерство команди з Гусятинщини • На Тернопільщині судитимуть посадовицю ЦНАП та депутатку, яких обвинувачують в отриманні 2300 доларів хабаря • На Запоріжжі загинув воїн із Тернополя: сьогодні відбудеться прощання • Понад чверть мільярда гривень: біля Тернополя продають величезний промисловий комплекс із власною залізницею • Два матчі за тиждень: «Агрон» з другої спроби здолав ФК «Збараж» • У Тернополі оголосили тендер на 15 млн грн для відновлення будинку після ракетної атаки • «Терпець увірвався»: у Чорткові розривають договір через затягнутий ремонт дороги • Бережанська громада отримала у власність частину очисних споруд: розпочато підготовку до будівництва нових КНС • До 7 років ув’язнення засуджено тернополянку за організацію незаконного переправлення через кордон • Таксі Кишинів – Київ: як спланувати дорогу від прибуття до кінцевої адреси • Чому вживані авто в лізинг стають дедалі цікавішим вибором • Серце не витримало: на Рівненщині помер військовий з Теребовлянщини • Моторошне ДТП на Зборівщині, в якому 2 осіб загинуло, 5 травмовані: 20-річному тернополянину повідомили про підозру • На Теребовлянщині зник чоловік з інвалідністю, який може не орієнтуватися на місцевості • Офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Почаєва
rss

На Тернопільщині у власність держави повернуть землі Нацпарку


Опубліковано: 10 Квітня 2025р. о 18:20

Західний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги відповідача та залишив в силі рішення Господарського суду Тернопільської області, яким задоволено позов Тернопільської обласної прокуратури про усунення перешкод в користуванні землями на території Національного природного парку «Дністровський каньйон», шляхом скасування державної реєстрації права власності та повернення у державну власність трьох земельних ділянок загальною площею 5 га. Вартість цих земель відповідно до усередненого показника нормативної грошової оцінки земель природно-заповідного фонду майже півмільйона гривень.

Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора, що землі Національного природного парку «Дністровський каньйон» вибули з державної власності незаконно. Вони були передані спочатку у приватну власність, а після добровільної відмови від них громадян – до комунальної власності Заліщицької міської ради як землі сільськогосподарського призначення. Проте, оскільки насправді вони є землями природно-заповідного фонду, мають виключне значення у відновленні та збереженні природоохоронної цінності території і забезпечення екологічної природної рівноваги в регіоні, то повинні належати державі.

Рішення суду вступило в законну силу.

Довідково: Національний природній парк «Дністровський каньйон» утворений з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів лісостепової зони в районі середньої течії річки Дністер в межах Чортківського району та є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а його територія охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території зони парку забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території національного природного парку.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика:





Новини
28 Серпня
27 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше