Найсвіжіше:
• Серце не витримало: помер начальник інженерно-саперної групи з Тернопільщини • За смерть велосипедиста в ДТП водій з Тернополя отримав три роки іспитового терміну • Тернопільщина матиме ще одного представника у професійному футболі • Обираємо лічильник банкнот, який реально підходить під ваш бізнес • Команда з Борщівщини – перший фіналіст Ліги чемпіонів Тернопільщини • Чому не ремонтуються дороги і тротуари у Чорткові: пояснення влади • За 9 тисяч доларів обіцяли незаконний виїзд за кордон: у Бережанах викрили двох спільників • На Тернопільщині викрито заступника начальника ТЦК за вимагання хабаря • Негода на Тернопільщині: майже 4,8 тисячі абонентів залишаються без електропостачання • Півтора роки вважався зниклим безвісти: війна забрала життя солдата з Тернопільщини • На Тернопільщині 17-річний мотоцикліст отримав травми в ДТП • Польща встановила особи вісьмох жертв, останки яких знайшли на Тернопільщині • Новий завод на Зборівщині забезпечить паливом птахокомплекси Тернопільщини та Львівщини • На Харківщині загинув авіаційний сапер із Кременецького району • Після наруги над могилою Лепкого представники з Бережан встановили тимчасовий барельєф • Как навсегда избавиться от зависимости: алкоголизм и наркомания – лечатся • Отримав $9 000 за зняття з розшуку – на Тернопільщині судитимуть посадовця підприємства • Житель Тернопільщини через суд скасував наказ про свій призов на військову службу • Перешкоджав ТЦК через Viber: мешканець Шляхтинців отримав 5 років • На Донеччині загинув військовий з Тернопільщини • Кубок Тернопільської області з футболу: визначилися чвертьфінальні пари • Кубок Тернопільської області з футболу: повні статистичні дані + фото • У Бережанах чоловіка підозрюють у торгівлі наркотиками: вдома знайшли канабіс та амфетамін • Вважався зниклим безвісти з 2024 року: Тернопіль прощатиметься з полеглим воїном • Таксі Будапешт — Ужгород: зручний спосіб дістатися до України
rss

На Тернопільщині почали виробляти сир з унікального козиного молока


Опубліковано: 26 Квітня 2025р. о 18:45

Екоферма «Веселі козенята», яка знаходиться у селі Хомівка Білівської громади, завершує облаштування просторого дегустаційного залу та сирного льоху. Про це повідомив власник ферми Тарас Назар. 

Сьогодні на його фермі проживають 75 кіз. Найбільше – англо-нубійської породи. Зааненських порід тримають менше, переважно – для різноманіття смаку сирів, адже козине молоко змінює смакові якості залежно від раціону. А бурських – м’ясної породи, утримують на екофермі для краси.

З цього року “Веселі козенята” виготовляють 7 видів сиру. Також вирішили спробувати додавати ягідні концентрати до продукту — зокрема, чорницю і бузину. Попри складність технології, новинка вже на фінішній прямій.

Цікаво, що у господарстві використовують лише непастеризоване козине молоко, щоби зберегти автентичність сиру.

Зааненська порода – одна з найвідоміших і шанованих порід молочного напряму, виведена в середині 19 століття в Швейцарії в долині річки Зане. Вихід молока в 10-місячну лактацію становить 600-2000 кг. 

Англо-нубійські кози – це британська порода, отримана в дев’ятнадцятому столітті завдяки схрещуванню між корінними британськими козами і змішаною популяцією великих висловухих кіз. Молоко тварин цієї породи найкраще підходить для сироваріння завдяки високому вмісту жиру і білка у поєднаннні зі стабільним смаком і горіховим присмаком. Це робить сир дуже смачним, який цінують гурмани у всьому світі.

«Нашу продукцію можна придбати лише тут, на фермі, тому ми стараємося збільшити коло відвідувачів. Акцент — на школярів та сім’ї з дітьми», — зазначає Тарас Назар.

 


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика:





Новини
14 Липня
13 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше