Найсвіжіше:
• Головне у ремонті дороги – якісний та професійний проєкт • Підробити ковідні сертифікати – не вийде • Этикет наручных часов для девушек: что придумало общество? • Водія, який 15 років тому скоїв подвійне смертельне ДТП, на 2 місці залишили під вартою • Вже завтра слід очікувати перших заморозків. Перший рівень небезпеки • Тернополянин із «Правого сектору» Юрій Заблоцький: «На відміну від української влади, королева Великобританії Єлизавета ІІ визнавала мене учасником бойових дій на сході» • У Чорткові пенсіонер потрапив під косела автівки • На Бережанщині селянин запропонував хабар ліснику • На Лановеччині багатодітний батько відбивав дітей… молотком • На Тернопільщині стартували наймасштабніші футбольні змагання (+фото) • Християнська етика повертається у школи: за та проти • У Тернополі бус наїхав на людину прямо на зупинці транспорту • У Борщеві зловмисники поцупили новий контейнер для сміття • Коли буде доступний COVID-сертифікат для тих, хто перехворів • Завтра на Тернопільщині 54 населені пункти будуть без світла • У відділенні Укрпошти травмувався чоловік • Уряд планує посилити карантин в Україні з 22 вересня • У Польщі перекинувся автобус з українськими дітьми. Є постраждалі • У Тернополі сьогодні вночі під колесами авто загинув юнак (+ФОТО) • У Чортківській громаді запрацює онлайн-платформа для підтримки місцевого бізнесу • Фонд соціального страхування профінансував щомісячні страхові виплати за серпень у повному обсязі • Кременчанин, який намагався вбити своїх батьків, перебуватиме у психлікарні • Що це за позиція така – «утримався»? • У Бережанах вирішили ліквідувати найбільшу школу • Через обвал ґрунту потяг Чернівці – Київ запустили через Тернопільщину
rss
На Тернопільщина може статися інвестиційний прорив!

Опубліковано: 2 Червня 2017р. о 11:58 Переглядів: 76_dsc5224З 24 по 26 травня у Тернопільській області проходив Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2017». Захід відбувся одразу на двох локаціях: у торговельно-розважальному центрі “Подоляни” та у Збаразькому замку.

Працювали у 4 «секціях»

Перший день форуму керівництво області за участі дипломатів,Надзвичайних та Повноважних Послів, Генеральних та почесних консулів провело у форматі круглого столу, на якому всі присутні обмінювались думками з приводу інвестиційної привабливості Тернопільщини та ідеями щодо спільних проектів.

Другий же день форуму мав більш практичний характер, адже був присвячений обміну успішними практиками, методиками та інструментами як для залучення інвестицій, так і для ведення бізнесу. З доповідями виступали провідні експерти-практики, аналітики, успішні підприємці, представники консалтингових компаній, банківських установ, міжнародних інституцій. Робота здійснюватиметься у спеціалізованих секціях за чотирма напрямами: «Реалізація інвестиційного та експортного потенціалів: можливості для регіонів та іноземних партнерів»; «Нова транзитна стратегія: перспективи розвитку Тернопільського летовища»; «Тернопіль – місто новітніх технологій» та «Експортний потенціал агропромислового комплексу Тернопільської області». Окрім того, відбулася презентація обласного конкурсу «7 чудес Тернопілля» та нагородження переможців.

Високо оцінив проведення форуму “Тернопільщина Invest-2017 навіть Президент України. Привітання від Петра Порошенка організаторам та учасникам Форуму зачитав  голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

 – У такий спосіб регіон презентує свій промисловий, туристичний і сільськогосподарський потенціал серед представників міжнародної спільноти, зміцнюючи позитивний імідж України як європейської держави. Особливо важливим є те, що проекти, методики, технологічні та управлінські напрацювання, якими ви сьогодні будете ділитися, засвідчать наявність сприятливого ділового клімату в Україні,- йшлося у привітанні Президента України.

Барна зазначив, що не даремно почав свій виступ із привітання Президента України. Адже підтримка та створення умов для реалізації бізнесу в Україні є не лише принциповою позицією Президента та Кабінету Міністрів, а й голів обласних державних адміністрацій.

– Уже доброю традицією на Тернопільщині є проведення інвестиційного форуму, а також створення інвестиційної привабливості області. Наша зустріч є важливим кроком на шляху зміцнення ділових та бізнесових відносин. Уже зараз ми можемо говорити про позитивні зрушення, і саме вони нам допомагають будувати стратегію сталого розвитку регіону. Ми працюємо над створенням нових робочих місць і над збільшенням валового внутрішнього продукту, а відтак і над збільшенням середньої заробітн6ої плати. Водночас міжнародна співпраця також формує позитивні тенденції на Тернопільщині. У нас суттєво зросла зовнішня торгівля. Впроваджується також стратегія малого і середнього підприємництва. В області створено зручні умови для ведення бізнесу і здійснення інвестиційної діяльності. Будучи представниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, ми запевняємо всіх інвесторів, що жодних перепон в реалізації інвестиційних проектів у вас не буде. Тому сподіваємось на спільну співпрацю та на те, що цей Форум дасть поштовх до реалізації нових спільних та цікавих проектів, – наголосив Степан Барна.

Підписали угоди про співпрацю!

Безперечно, що ключовою подією цьогорічного форуму стало підписання кількох важливих документів про співробітництво з іноземними партнерами. Таким чином, завдяки цьому підписанню, в області налагодиться співпраця з кількома іноземними країнами у торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах. Зокрема, під час форуму відбулося підписання таких важливих документів, як: Меморандум про співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією, Тернопільською обласною радою, Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати та Іспансько-Українською Торговою Палатою для розвитку; Меморандум про співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Українсько-Сербською Діловою Палатою; Меморандум про співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Китайською торговою асоціацією; Виконавчий протокол на 2017-2018 роки до Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Підкарпатським воєводством (Республіка Польща).

Як зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, підписання цих документів для Тернопільщини має надзвичайно важливе значення й слугуватиме добрим кроком для розширення зовнішньоекономічної діяльності.

– Це добрий крок у плані налагодження співпраці між бізнесом Тернопілля і бізнесом цих країн. Для нас дуже важливо посилити показники зростання товарообороту між нашими країнами і сподіваюся, що підписання цих Меморандумів дасть нам таку можливість. Зокрема, для Тернопільщини дуже важливе значення має підписання Угоди з Підкарпатським воєводством, адже це воєводство є унікальним у плані залучення іноземних інвестицій. Я вірю в те, що такі кроки мають бути наповнені не лише словами, а й конкретними планами й діями, які, власне, у нас вже напрацьовані, – підкреслив Степан Барна.

Курс на «Захід» та туризм

Тернопільщина будує добру економічну політику і підтримує інвесторів. Про це свідчить велика кількість дипломатів, послів та консулів з різних країн, які приїхали на Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина INVEST-2017». Адже, як відомо, вони завжди приїжджають туди, де цікаво, а після них уже приїжджатимуть інвестори. На цьому наголосив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков під час участі в інвестиційному форумі.

Він зазначив, що регіональні інвестиційні форуми – це дуже важливі інструменти прискорення розвитку наших регіонів. Для цього, за його словами, в Торгово-промисловій палаті України, включаючи всі регіональні палати, роблять усе можливе задля покращення бізнес-клімату в Україні.

– Ми розуміємо, що для України нині основний вектор – це Європейський Союз. 25 років тому Україна мала надію на те, що інвестиційно зросте зі Сходу. Ця модель не виправдалась. Зараз ми маємо унікальну можливість побачити, що Україна буде зростати із Заходу і це дуже важливо. Я впевнений, що Тернопільщина стане форпостом інвестиційного «буму» в Україні. Адже інвестиції люблять лідерів та економічну й політичну волю, а вони на Тернопільщині є, – акцентував Геннадій Чижиков.

Форум, між іншим, дозволяє також налагодити потрібну комунікацію у сфері туризму. Так вважає заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, який також був присутній на заході. За його словами, даний Форум – це промоція регіону і багатьох його складових. Саме тому дуже важливо, що такий захід проводиться на Тернопільщині, адже практично всі основні дороги по логістиці проходять через цей край.

– Інвестиції – це багатогранна сфера, яка дозволяє говорити не тільки про розвиток промисловості, а й про туризм. Зокрема, у Тернопільській області я бачу дуже гарні перспективи і вважаю, що Тернопільщина – один з найсприятливіших регіонів у розвитку туризму. А сектор туризму, як відомо, – це економіка, інновації, інвестиції. Тому віднині і надалі основним завданням залишається промоція краю, а все інше у вас уже є, – підсумував Михайло Тітарчук.

Очевидно, що говорити про успішність цьогорічного форуму можна буде не раніше, як за рік, коли нові інвестори приїдуть на Тернопільщину вже не для налагодження контактів, а для впровадження тут власного бізнесу.

Та враховуючи, що у реальний сектор економіки Тернопільської області в 2016 році, після минулорічного форуму, надійшло 161 млн. доларів капітальних інвестицій,«Тернопільщина Invest-2017» також має усі шанси стати ще одним ґрунтовним поштовхом до розбудови економіки краю!

Сергій Квасниця


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
21 Вересня
20 Вересня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше