Найсвіжіше:
• Стало відомо, на яку суму Тернопільська обладміністрація уклала угод на будівництво фортифікаційних споруд • Фірма з орбіти мера Тернополя за три останні роки отримали підрядів на 555 млн грн • Нові категорії українців зобов’яжуть стати на військовий облік – кого торкнеться • 10 років під арештом уряду США: заява радників найбагатшого уродженця Тернопільщини • Як знайти якісну білизну та одяг для чоловіків за прийнятними цінами: рекомендації та поради • Став відомим календар матчів Зимової першості Тернопільщини з футболу на вік-енд • Як москвини “налажали” на виборах у Придністров’ї: тернополянин на молекули розібрав «вибори царя» • Через бойові дії без газопостачання залишилися споживачі у Чортківському та Тернопільському районах  • Тернопільщина ввійшла в трійку лідерів по посіву ярих культур • «ДЮСШ-Чемпіон» зі Зборова – переможець Дитячої футзальної ліги Тернопільщини U-13 • Після важкої операції у госпіталі помер військовий з Тернопільщини • Сержант штурмової бригади з Тернопільщини нагороджений нагрудним знаком “Срібний едельвейс” (+фото) • Молодий воїн з Тернопільщини отримав відзнаку “За честь та відвагу” • Мешканців Тернопільщини закликають повідомляти про корупцію у військоматах • Шахрайка-ворожка, знімаючи «пороби», видурила у жительки Тернопільського району 180 тисяч гривень • Поліцейські затримали п’яного водія, який на переході на в’їзді у Тернопіль травмував дівчину • На 62-році життя помер спостерігач арбітражу Асоціації футболу Тернопільщини • На Борщівщині чоловік через сварку підпалив сарай своєї співмешканки • Єврокубки стають примарними: історія весняного падіння Полісся • Тернопільська “Нива” підписала контракт з вихованцем київського футболу • Мешканці однієї з багатоповерхівок Тернополя сьогодні будуть без світла • Один з найбільших водоканалів Тернопільщини на межі зупинки: стала відома причина • Громада на Тернопільщині попрощалася з наймолодшим загиблим воїном • Визначалися учасники фіналу чотирьох футзального ветеранського чемпіонату Тернопільщини 40+ (+фото) • Водійка BMW у центрі Тернополя «протягнула» паркувальника по асфальту і втекла
rss

На Кременеччині закривають Чугалівську гімназію


Опубліковано: 17 Вересня 2021р. о 22:00


Ще на початку червня депутати Кременецької міської ради вирішували питання оптимізації освітянських закладів у громаді. Зокрема, ухвалили рішення перепрофілювати та змінити назву Чугалівської гімназії Кременецької міськради  на Чугалівську початкову школу. Батьки обурені, оскільки тут навчаються діти не лише з Чугалів, а й з інших сіл. Минулого року засніжило дороги і сюди не було жодного сполучення. Вчителька математики Надія Медецька розчарована найбільше, тому оголосила голодування. Можливо, після цього її почує місцева влада і відреагує на її прохання. “Не знаю, як буде далі, але голодуватиму до смерті“, – так сказала пані Надія журналістам «Номер один».

Влада Кременця пояснювала перепрофілювання тим, що дуже віддалена територія від найближчої школи

У травні почалися громадські слухання щодо перепрофілювання Чугалівської гімназії. Батьки, жителі села, всі присутні проголосували проти цього. Влада Кременця пояснювала перепрофілювання тим, що дуже віддалена територія від найближчої школи, тому, згідно з санітарним регламентом, буде неможливо організувати підвіз дітей. У зв’язку з цим, батьки кричали й плакали. Після почутого організували громадські масові слухання, на них прийшла 81 людина, всі проголосували проти закриття гімназії, надіялися, що влада прислухається до думки громади. Оскільки люди самостійно дізналися про перепрофілювання, питання виносилось на освітянську комісію, на її засіданні депутати не ухвалили жодного рішення, а це питання відклали.

3 червня батьки мітингували, дорогу перекривали, було багато виступів, сварок. Батьки гімназистів вважають рішення щодо закриття Чугалівської гімназії несправедливим. Чому? Якщо враховувати економічні показники, село дуже віддалене, дітям з інших сіл буде важко дістатися до школи, то в принципі зауваження були досить обґрунтовані й розумні.

Вчителька Надія Медецька: “Не знаю, як буде далі, але голодуватиму до смерті” 

– Не знаємо, чим це мотивувалося, але гімназія має шкільний автобус. Він був придбаний за державною програмою і плюс відбувалося дофінансування навчального закладу сільською радою, яка була одна з найбагатших у Кременецькому районі. До цього ніхто не дослухався, хоча батьки проголосували за збереження гімназії, – розповіла вчителька математики Надія Медецька.

Скасувати рішення сесії не можна, бо в бюджеті громади недостатньо грошей

2 вересня близько 30 батьків учнів Чугалівської гімназії перекрили центральну дорогу Кременця. У той день відбувалася погоджувальна рада з головою громади Андрієм Смаглюком. Він розповів, що скасувати рішення сесії не можна, оскільки в бюджеті громади недостатньо грошей, щоби фінансувати заклад як гімназію. 6 вересня протестувальники 5 годин перекривали дорогу на виїзді з Кременця у напрямку міста Дубно. До того, як гімназію зробили початковою школою, там навчалися 48 дітей, 31 із них – учні 5-9 класів.

Було багато аргументів на користь того, що рішення щодо закриття гімназії не законне, тому профспілкова організація працівників освіти подала позов до суду. Батьки також могли так зробити, але питання стосувалося грошей. Позов було передано 5 липня, тоді, коли профспілка нарешті отримала попередження, хоча вона мала за 3 місяці до цього ухвалити рішення, оскільки була повідомлена про перепрофілювання та реорганізацію. 7 липня відкрили провадження. Представникам профспілки повідомили, що у забезпеченні позову перша інстанція відмовила, але наразі він перебуває в апеляційному суді. Засідання призначили на 10 серпня, але через відсутність сторін у зв’язку з відпустками його перенесли на 22 вересня.

– Ціле літо влада нічого не робила. 26 липня міський голова публічно на першому пленарному засіданні заявив, що тривають суди, Чугалівська гімназія буде. Батьки це почули, потім рознесли по цілому світі. Всі заспокоїлись, готувалися до навчального року. 10 серпня прийняли заклад як Чугалівську гімназію, а 20 серпня в усному режимі повідомляють, що буде початкова школа, батькам сказали, щоби вони писали заяви і переводили своїх дітей в інші школи. Це викликало опір, скандал, – продовжила розповідь пані Надія.

31 серпня прийняли статут початкової школи, але й досі не внесено зміни до державного реєстру

25 серпня організували збори, батьки відмовилися забирати документи, бо якщо йде перепрофілювання, згідно з рішенням, є певний ряд заходів, які потрібно було реалізувати – приймати статут, печатки робити, документацію, повідомляти працівників про звільнення за два місяці до того. Крім цього, влада мусила вибрати опорний заклад на основі пропозиції батьків, розробити маршрут шкільного автобуса. Але такого взагалі не робили. Єдине, що зробили, це 31 серпня на сесії прийняли статут початкової школи, але досі не внесено зміни до державного реєстру. І їх не просто так внести, тому що діючий керівник Чугалівської гімназії пішов на пенсію, а згідно з попереднім статутом, усі дії має виконувати директор, та на даний момент такої посади у школі не введено.

– Тепер я ні в що не вірю. 30 серпня працівників попередили про звільнення, люди могли б за літо підшукати роботу, але створили такі умови, що вони не можуть цього зробити. 3 вересня я підняла скандал щодо працевлаштування. Зараз гімназія працює, тому що функціонує початкова школа. А я голодую не тільки через її закриття. У мене є три справи, які пов’язані з міською радою. Депутати поступили несправедливо, всупереч законодавству, вони просто нечесно вирішували це питання, – пояснила Надія Медецька.

Коли закривали Чугалівську школу, на жодне засідання комісії не запросили представників закладу і батьків. Надія Медецька зі своєю підтримкою потрапили тільки на друге засідання.

– Ми пропонували нормальні аргументи, пояснювали, чому хочемо залишити цей заклад, але депутати сумнівалися, тому що це має бути економічна доцільність, можливість дітей бути охопленими навчанням, а про працевлаштування працівників питання не стоїть, – сказала пані Надія.

Якщо діти не відвідуватимуть школу, на батьків можуть скласти протокол про адмінправопорушення

До речі, як розповіли нам батьки гімназистів, нещодавно до школи приїжджала поліція і правоохоронці висловили претензії батькам, що їх можуть оштрафувати за те, що діти не ходять на навчання. Адвокат Максим Майка пояснив, що відповідно до закону про Нацполіцію, поліцейські можуть проводити такі профілактичні бесіди.

– Одним із завдань, передбачених Законом «Про Національну поліцію», є профілактика правопорушень. Тому роз’яснювальні бесіди можуть бути проведені тією чи іншою мірою. Разом з тим у випадку, якщо буде будь-який письмовий документ – наказ, розпорядження чи роз’яснення, – зазначені акти можуть бути предметом оскарження особами, які оскаржують відомості, викладені в них, в органах судової влади, – пояснив Максим Майка.

За словами адвоката, якщо діти не відвідуватимуть школу, на батьків можуть скласти протокол про адмінправопорушення відповідно до статті 184. За це передбачено штраф до 1700 гривень. Чи платитимуть його батьки, може вирішити тільки суд.

Станом на серпень працівників не попередили про звільнення чи зміни умов праці

З початком навчального року в закладі уроки для 5-9 класів так і не розпочалися. Діти зараз вдома, а батьки та вчителі продовжують протестувати. Останній протест був 8 вересня в Тернополі під стінами «білого дому». До протестувальників вийшла начальниця відділу освіти ТОДА Ольга Хома. З того, що вона розказала, було чітко зрозуміло, що допущено певні порушення у всьому процесі.

– Місцевий орган влади 3 червня ухвалив рішення про реорганізацію Чугалівської гімназії. Як він повівся далі? Станом на серпень працівників не попередили про  звільнення чи зміни умов праці. Людям мали би запропонувати можливе місце роботи. Чомусь так не зробили. Окрім того, одразу після реорганізації навчального закладу мали би затвердити до 1 вересня новий статут. Чого також не зробили одразу. Якщо це зроблять, скажу відверто, рішення про реорганізацію буде невідворотним, – сказала пані Ольга Хома.

Саме після протесту біля стін ОДА Надія Медецька й вирішила розпочати голодування доти, поки місцеві депутати не скличуть чергову сесію, де вирішать питання щодо гімназії.

– Оскільки питання закриття гімназії стосується Кременецької міської ради, то ми поїхали до Кременця. Зараз я голодую тут, а в робочий час під міською радою. У вихідні вона закрита, тому сиджу під адміністрацією. Увечері є небезпека, що можна отримати ушкодження, немає охорони, тому не ризикую. Я розумію, коли голодування триватиме 10 чи 20 днів, то просто не зможу вийти з хати. Не так багато часу пройшло, а мені вже важко. Я маю проблеми із серцево-судинною системою, думаю, що так довго не витримаю, – розповіла Надія Медецька.

Пані Надія п’є тільки воду, чай та каву без цукру. В загальному її стан ніби нормальний. Говорила, що їсти взагалі не хоче, а каву п’є тільки на вечір.

Влада каже, що до Надії Медецької виходила заступниця відділу освіти, але вона на контакт не йшла

На даний час міський голова Кременця Андрій Смаглюк у відрядженні, але ні секретар, ні перший чи другий заступники на пані Надію уваги не звертають. Перший заступник сказав, що до неї виходила заступниця відділу освіти, але Надія Медецька на контакт не йшла. Проте до відрядження Андрій Смаглюк ще встиг щодо цієї ситуації дати коментар.

– Щоби була освітня субвенція, потрібно, аби в класі було не менше 18 учнів. Згідно з законом про освіту, класом вважається, якщо є не менше 5 учнів. Хочу сказати, що у даній школі на цей рік рахуються 4 класи. Всі решта – на індивідуальному. Там варіюється 4-5 учнів. Чугалівська гімназія на 9 класів має 48 дітей. Вона наближена до міста, забезпечена автобусом для підвезення дітей. Через те депутатський корпус ухвалив рішення про її перепрофілювання. Було створено робочу групу, де ухвалено рішення заслухати громаду, донести свою пропозицію на розгляд депутатів. Кожен, хто був на сесії, маючи один голос, проголосував за рішення, – пояснив причину закриття гімназії Андрій Смаглюк.

Підсумовуючи, варто наголосити, що оптимізація шкіл проводиться не для економії коштів. Хоча, на жаль, органи місцевого самоврядування саме на це звертають більше увагу. Першочергово треба наголошувати на тому, що оптимізацію проводять на тому задля надання якісних освітніх послуг. Якщо б органи місцевої влади показували батькам, у який заклад вони хочуть дітей перевести, це може бути опорна школа з хорошою матеріальною базою чи будь-який інший самодостатній, великий заклад, у якому діти відчуватимуть конкуренцію у навчанні, це було б найбільшим плюсом. На жаль, у деяких громадах говориться виключно про те, що це все – економія коштів, тому маємо таку конфліктну ситуацію, яка з рівня громади вийшла на обласний, а після початку голодування – і на всеукраїнський…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
18 Березня
17 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше