Найсвіжіше:
• Як правильно підібрати житло в новому будинку • Помер екс-нападник тернопільської «Ниви» • Завтра на одній вулиці Тернополя не буде світла • Завтра на Тернопільщині 98 населених пунктів будуть без світла • На Тернопільщині збирають кошти на відновлення усипальниці Потоцьких • Сучасна стоматологія в Києві • На двох вулицях Тернополя перекриють рух транспорту • Футбольний лідер Тернопільщини запросив двох гравців з професійного ФК «Епіцентр» • На Бучаччині п‘яний водій тицяв поліції 500 гривень • Проти чиновників Тернопільської міськради відкрито кримінальну справу • Час чи кілометраж? Як часто автомобілю потрібне технічне обслуговування • Екс-гравець тернопільської «Ниви» перейшов у «Рідну Борщівщину» • Якою вакциною отримав щеплення голова Великогаївської громади?  • У Збаражі за 30 мільйонів облаштують набережну озера (+фото) • Ортопед Олександр Цокало: «Метод PRP-терапії тепер використовують і при лікуванні артрозу» • 28-30 липня в Тернопільському районі не буде газу • На Тернопільщині затримали гвалтівника дитини • Завтра у центрі Тернополя не буде світла • «Алея зірок» у Тернополі поповниться двома іменними та однією загальною зіркою • Завтра на Тернопільщині 87 населених пунктів будуть без світла • У Тернопільському пологовому народилася двійня • На Тернопільщині працюватимуть 76-пунктів масової вакцинації • А все-таки самотність допомогла їй стати на ноги. Життєва історія • Проєкт «Ноутбук кожному вчителю» – 1592 педагоги Тернопільщини отримають ноутбуки для роботи • Торт «Пеньок із маком» від пані Оксани
rss
Микола Пилипів: «Не треба плакати і гнівити Бога, а збирати вирощене»

Опубліковано: 17 Серпня 2018р. о 11:00 Переглядів: 234Село у щедре на плоди літо пахне молоком, грушками-спасівками, медом і свіжим хлібом. В Оленівці, що у Гусятинському районі, якось по-особливому відчуваєш той перший аромат майбутньої осені, на подвір’ях щедро квітнуть айстри, жоржини, чорнобривці.  Обжинковий сніп уже витає  на чорноземі, де колись колосилася пшениця і ячмінь.

Посівні агрегати ПАП « Аркадія» в роботі. У головного агронома господарства Ярослава Максиміва навіть у вихідний немає спокою, сіє озимий ріпак. Правильно і мудро поступає головний технолог поля, у землі є достатньо вологи й температурний режим дозволяє  раціонально використати оптимальні строки з дотриманням усіх технологій, щоби заробити якісне насіння у добре вироблений грунт. Ярослав Іванович родом із Хлопівки Гусятинського району. Чотири роки тому директор ПАП «Аркадія» Микола Пилипів запропонував йому посаду головного агронома у приватному сільгосппідприємстві. Він, як у свій час Микола Іванович, закінчив  Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, правда, перший – агрономічний факультет, а другий – інженерно-механічний. Якщо Максимів належить до молодої генерації сучасних технологів поля, то Микола Іванович уже пройшов велику трудову школу, починав свої юні літа з електромонтажника в Луцькому підприємстві. Після дійсної строкової армійської служби повернувся на свою малу батьківщину – с. Новий Нижбірок, Згодом подолав чимало щаблів роботи управлінської, в органах місцевого самоврядування та виконавчої державної служби. Сім років очолював один з найбільш економічно сильних як у промисловості, так у сільському господарстві районів – Гусятинський. Людина своїх поглядів. Твердий як криця, здібний організатор, ніколи не пасував перед життєвими труднощами і колізіями, твердо як господар ступав і ступає по землі. В 2005 році організував одне з найперший приватних підприємств на Гусятинщині. Крок за кроком долав економічні, фінансові та моральні труднощі. Заздрісників, пліткарів,  ура-патріотів вистачало. Завжди у важку хвилину до Миколи Пилипіва приходила мудра порадниця, чудова дружина, прекрасна матір і господиня Надія Іванівна. Вже до трьох десятків добрих літ разом, і хату збудували, і сади посадили, і дітей роботящих вивчили та відправили на власний хліб.

Сьогодні  ПАП « Аркадія» – це понад тисячу земельних пайовиків у селищі  Гримайлів, селах Клювинці, Товсте Кут, Оленівка, Буцики. Обробляють загалом до чотирьох тисяч гектарів землі. Одразу ж зауважу, що гусятинська земля багата на чорнозем і одна з найкращих не лише на Поділлі, а й в Україні. Цей теплий край у Медоборах славний на люд працьовитий, чесний та совісний і надто відповідальний не лише до хліборобського нелегкого ремесла, а й до сім’ї, родини, свого села та краю, в якому народилися, району. 

– Хоч лило як з відра у липні, а в травні сушило, як у Сахарі, але ніхто не впадав у відчай. Чому? Бо кожний із працівників « Аркадії» конкретно відповідав за свою ділянку роботи – від робітника до керівника, –  розповідає Микола Пилипів.  – Дисципліна, професіоналізм, людяність, вболівання за спільну справу – саме ці якості цінував і буду цінувати. Не треба плакати і гнівити Бога, а збирати вирощене. Шість комбайнів постійно були на жнивному лані підприємства. На круг у середньому зібрали до 8 тонн з гектара. Не підвела озима пшениця сортів «Богемія», «Юлія», її посіяли з осені на 1232 гектарах. До колоска й зернини зібрали основний хліб року комбайнери Микола Гутман, Сергій Шевернога, Віктор Гутман, Роман Бабай, Петро Гутман, механік Віталій Гаврилюк. На транспортуванні зерна до елеватора, на тік у складські приміщення добре працювали водії Василь Головчин, Ярослав Бідюх, Іван Жигало, Михайло Пиріжок, Степан Вітвіцький, Андрій Дяків.

Вчасно дали лад урожаям озимого ріпаку, який видав по 42 центнери з гектара, днями дозбирали вже 500-гектарну площу ярого ячменю, що також добре зародив. А урожайність гороху склала 45 ц/га на усій 130-гектарній площі.

Символічну  «квітку» відсвяткували на жнивних ланах одного з найкращих на Гусятинщині агропідприємств – «Аркадії». Це господарство – одне з лідерів зерновиробництва й культури полів  не лише в районі, а й області. Тут успішно працює семипільна сівозміна. Згідно з нею, з озимих культур вирощують пшеницю та ріпак, з ярих – ячмінь, сою, горох, кукурудзу, цукрові буряки. За словами головного агронома Ярослава Максиміва, сіють так, щоби пшениця і кукурудза поверталася на певну площу на третій рік, озимий ріпак і цукрові буряки – на четвертий. Традиційно  засіваємо однакові площі.

Ділову й партнерську співпрацю в «Аркадії» налагодили і підтримують із дистриб’юторами-фірмами: «Спектр-Агро», «Ерідон», «Сервіс-Агро- Захід». Для захисту  колоскових і технічних культур використовують сертифіковані препарати відомих світових компаній – «Байєр», «Сингента», «Баас». Мають свої дослідні ділянки, демонстраційні поля від 5 до 10 гектарів, де на практиці перевіряють нові сорти і препарати обробітку й захисту рослин. Довгий час ПАП «Аркадія» постачає  українській пивоварні «Оболонь» якісний добірний ячмінь.

Здійснилася довгоочікувана мрія Миколи Пилипіва – посадив яблуневий сад на низькорослій інтенсивній підщепі. Змонтували крапельне зрошення до кожного деревця, побудували і ввели в експлуатацію фруктосховище з охолоджувальним обладнанням на одну тисячу тонн.

Працюючим в «Аркадії» виплачують гідну зарплату, відповідно й за земельні паї удвічі більше, ніж у попередні роки. Жнива-2018 уже відійшли в історію ПАП «Аркадія», важкі вони були, але легкого хліба не буває…

Ярослав Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
29 Липня
28 Липня
27 Липня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше