Найсвіжіше:
• Шукаємо свою цільову аудиторію: підказки та лайфхаки • Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11
rss

Молодий піцайоло з Чорткова Віталій Колошинець побував на чемпіонаті світу!


Опубліковано: 27 Квітня 2019р. о 9:00


Усі люблять гарячу смачну піцу, яку можна замовити у різноманітних закладах із доставкою додому, відвідати піцерію або ж приготувати самому. На перший погляд, нічого складного у такій закусці немає, але є люди, які їдуть на змагання, поглиблюють свої знання саме у сфері кулінарії із виготовлення піци. Таким є і Віталій Колошинець, парубок, котрий встиг побувати на багатьох змаганнях. А нещодавно повернувся з чемпіонату світу із приготування піци. Хлопець удосконалює свої навики та дізнається все нові деталі, як зробити піцу кулінарним шедевром. Що ж особливого у виготовленні піци та як хлопець захопився кухнею, дізнаємося безпосередньо у нашого героя.

«Піца затягнула мене у свої обійми»

– Віталію, розкажіть про себе?

Я уродженець Чортківщини. З дитинства полюбляв аромати смачної їжі та в цілому захопився кухнею. Навчався у місцевому училищі на кухаря. Далі вступив до університету харчових технологій у Києві. Кухарем працюю вже понад 12 років, із них 5-ть – на посаді піцайоло. Працював у столиці, французькому Ліоні, в Італії на Сицилії, де я і став піцайоло. Роботу в піцерії порадив мій на той час шеф-кухар Антоніно Д’Алба. Тоді я працював су-шефом у ресторані середземноморської кухні м. Чефалу біля Палермо. Приготування піци мені дуже сподобалось. Можна сказати, піца затягнула мене у свої обійми.

– Розкажіть про особливості Вашої професії?

Я працював на потоковій кухні, і любов до моєї справи почала переростати у банальну гонитву за грішми. Не міг зосереджуватись на тому, що я роблю. Вдячний, що мій шеф одразу це помітив і запропонував спробувати попрацювати у піцерії. Я погодився і ні хвилини про це не жалкую, адже почав отримувати задоволення від тіста, від роботи піцайоло, розвиваюся саме у цьому напрямку. І на даний час на кухню не повернувся  б ні за які гроші, знайшов себе в роботі з борошном і дуже задоволений.

– Як проходив чемпіонат світу з виготовлення піци?

Щороку в м. Парма, що в Італії, проводиться головний чемпіонат світу з приготування піци. Кращі з кращих піц-майстрів планети змагаються в 11-ох  категоріях. Я змагався в категорії «Pizza napoletana STG» та «Pizza a due » у парі з моїм товаришем Сергієм Чупірем. У 2018 році ми з ним стали чемпіонами України у Львові. А вже цього року нам випала можливість відстоювати честь країни на світовій першості. І виступ був дуже достойний! Емоцій від чемпіонату вистачить надовго. Вражень дуже багато. Безліч нових знайомств. Найяскравіше моє знайомство – це зустріч із кумиром, чотириразовим чемпіоном світу Attilio Albachiaria. Я дуже щасливий, що наше знайомство відбулося, та вдячний і гордий, що представляв свою державу. Але були й непорозуміння з боку суддів. Багатьом відомо, що «Pizza napoletana STG» є регламентованим конкурсом. Тобто це перелік законів, за якими учасник має готувати піцу «Маргарита» або «Марінару». За їхнє порушення знімаються бали. Чемпіон цього року порушив більшість із них і йому дали кубок у цій категорії, що й викликало обурення всіх учасників. Але рішення суддів не обговорюється. Довелося змиритися та закрити на це очі. Я – людина справедлива, вмію визнавати свої помилки та приймати поразки, проте цей факт мені вкрай не сподобався, але я приїхав туди, щоб отримати нові знання та вміння, а не конфліктувати.

– Чи задоволені Ви своїм результатом? Як будете використовувати отримані знання?

Своїм результатом більш ніж задоволений! Вдалося гідно представити свою країну та досягти поваги. Я увійшов у сотню найкращих піцайоло світу. Загальна кількість учасників становила 1260, змагальних місць було 780. Я зайняв 58 місце і радий цьому. Отримані знання використаю лише на розвиток. Буду ділитися тим, що знаю, з людьми, які хочуть спробувати себе у цій сфері. Є дуже багато видів тіста, всі ці знання буду вдосконалювати у майбутньому.

– Віталію, які плани на майбутнє?

На даний час у планах організувати фестиваль піци в Чорткові, орієнтовно це буде у червні на центральній площі. В цьому питанні отримав повну підтримку і сприяння міської ради та голови Володимира Шматька. Також мрію проводити різноманітні майстер-класи із виготовлення піци та відкриття піцерій з нуля, адже такою практикою я теж володію. На майбутнє хочу відкрити свою піцерію, де буде справді смачно, затишно та не шкідливо.

Віталій – фанат своєї справи, любить свою роботу та з радістю ділиться знаннями і вміннями. У хлопця багато проектів, які він хоче втілити, за одним із них зможемо поспостерігати влітку. Віталій організовує цей фестиваль для розвитку культури піци і спробує запросити всіх піцайоло країни, щоби повправлятися у майстерності, обмінятися досвідом, поспілкуватися та налагодити дружні зв’язки.

Віталій поділився з нами рецептом смачного тіста та побажав усім смачного і гарних свят!

Інгредієнти: 1550 г борошна «00», 1л води, 50 г морської солі, 1 г дріжджів.

Спосіб приготування: розводимо дріжджі у воді й додаємо третину борошна і сіль. Потім під час замішування тіста борошно додаємо поступово, ніби сніг падає. Вимішуємо наше тісто і залишаємо на 4-5 годин, накривши поліетиленом, при кімнатній температурі. Опісля ділимо на порції по 250 г і формуємо кульки. Останні закриваємо герметично у лотки, витримуємо ще три години при кімнатній температурі і відправляємо в холодильник мінімум на 12 годин. Витягуємо їх із холодильника і залишаємо прогрітись на 2-3 години. Потім розкатуємо, накладаємо начинку і випікаємо 2 хвилини при 350 град. За начинку можете брати все те, що вам смакує.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше