Найсвіжіше:
• На Тернопільщині досі є 80 споруд і 18 гектарів землі, якими володіє або користується УПЦ МП • Росіяни штурмують позиції ЗСУ на Запоріжжі: тернопільські артилеристи відверто розповіли, що відбувається на фронті • Житель Чортківського району зберігав вдома гранату та запал до неї • Ще 13 Героїв отримали звання “Почесний громадянин Тернополя” посмертно • У Серебрянському лісі загинув досвідчений воїн з Тернопільщини • На Борщівщині чоловік систематично погрожував дружині розправою • У Тернополі судитимуть зрадника, який допомагав гауляйтеру Запоріжжя • Після важкого поранення помер молодий воїн з Тернопільщини • Колишній нападник тернопільської «Ниви» став технічним директором клубу Прем’єр-ліги • В очільника Тернопільщини з’явилися два нові заступники • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Харківщині • ФК «Нива» (Тернопіль) та її головний тренер припинили співпрацю • При Тернопільській обласній військовій адміністрації створили Ветеранський офіс • Стала відома символічна збірна туру вищої футбольної ліги Тернопільщини • Навіки 45: на Курщині останній бій прийняв військовослужбовець з Тернопільської області • На Тернопільщині сім’я через суд добилася визнання загибелі Героя • Стала відома символічна збірна туру першої футбольної ліги Тернопільщини • Компанія найбагатшого уродженця Тернопільщини цікавиться купівлею Білгород-Дністровського порту • УСР в Тернопільській області вчиняють завуальований тиск на розпорядників бюджетних коштів, – голова громади • На Донеччині загинув представник “Правого сектору” з Тернопільщини із позивним “Ведмідь” • Ексголову ОВА підозрюють в розкраданні понад 280 млн грн на ремонті доріг під час війни • У найбільшому комунальному підприємстві Тернопільської облради новий директор • Небесне воїнство поповнив військовослужбовець з Тернопільщини: загинув на Донеччині • Енергетики повідомили, чи вимикатимуть на Тернопільщині світло 13 вересня • Назавжди 33: громада на Тернопільщині зустріла загиблого на війні Героя
rss

Методи лікування раку яєчників


Опубліковано: 31 Липня 2024р. о 17:00

Хірургічна операція часто є першим методом лікування раку яєчників і може бути досить складною процедурою. Рекомендується, щоб операцію проводив фахівець, який має досвід проведення подібних хірургічних втручань. Ви можете звернутися до лікарні ізраїльської онкології LISOD у Києві. Хірурги медичного центру мають великий досвід у лікуванні цього типу онкологічних захворювань і зможуть провести операцію з урахуванням усіх ризиків і ускладнень.

Як проводиться операція

Вам зроблять загальний наркоз. У LISOD в абсолютній більшості випадків буде проведено лапароскопічні операції (з 3-4 невеликими проколами на животі). В інших медичних закладах перевага може надаватись лапаротомії (з вертикальним розрізом від пупка до лобкової лінії). Лапароскопія також може бути використана для діагностики, щоб перевірити, чи є підозріле утворення раковим. 

Якщо рак яєчників виявлено, то під час операції всі або деякі репродуктивні органи будуть видалені. Тип операції, яку вам зроблять, залежатиме від того, наскільки хірург упевнений у наявності ракових клітин у тих чи інших органах і тканинах.

  • Повна гістеректомія і двостороння сальпінгоофоректомія – у більшості випадків операція з видалення пухлин в яєчниках означає видалення матки і шийки матки, а також обох фаллопієвих труб і яєчників. Видалення матки означатиме, що ви не зможете виносити дитину в майбутньому.
  • Одностороння сальпінгоофоректомія – якщо аномальні зміни виявлені на ранній стадії лише в одному яєчнику, вам можуть видалити тільки його і фаллопієву трубу. Таке хірургічне втручання може бути рекомендовано деяким молодим жінкам, які все ще хочуть мати дітей.

Після операції, найімовірніше, у вас буде встановлено кілька трубок, які будуть видалені в міру вашого одужання. До них можуть належати:

  • Крапельниця, що через вену на руці вводитиме вам рідину, ліки і полегшуватиме біль.
  • Невелика пластикова трубка (катетер), що вставляється в сечовий міхур для збору сечі в мішок.
  • Трубка, вставлена через ніс у шлунок (назогастральний зонд) для відведення шлункової рідини і запобігання блювоті.
  • Трубки, вставлені в черевну порожнину для відведення рідини з місця операції.

Як і під час будь-якої великої операції, ви відчуватимете певний дискомфорт або біль, але це можна контролювати. Протягом перших 1-2 днів вам можуть давати знеболювальні препарати. Після повернення додому ви можете продовжувати їх прийом  у разі потреби.

Після операції може відбуватися легка вагінальна кровотеча, яка має припинитися протягом двох тижнів. Ваш лікар розповість про те, як ви можете підтримувати чистоту швів на розрізах, щоб запобігти зараженню, коли ви повернетеся додому.

Ваше перебування в лікарні зазвичай становить 1-4 дні. Тривалість перебування залежатиме від типу перенесеної операції і від того, як швидко ви відновитеся. Якщо вам зробили лапароскопічну операцію, ви зможете повернутися додому на перший або другий день після операції.

Хімієтерапія

Хімієтерапія – це лікування онкологічного захворювання протираковими (цитотоксичними) препаратами. Мета – знищити ракові клітини, завдаючи при цьому мінімально можливої шкоди нормальним, здоровим клітинам. Коли вам призначать хімієтерапію, залежить від стадії раку яєчників. Вона може застосовуватися в різний час.

Хімієтерапія перед операцією

У разі раку яєчників III або IV стадії хімієтерапія іноді проводиться перед хірургічним втручанням. Метою є зменшення розмірів пухлини, щоб її було легше видалити. Після трьох або чотирьох циклів вам зроблять КТ, щоб перевірити, як відреагувала пухлина. Потім ваш лікар ухвалить рішення про проведення операції.

Хімієтерапія після операції

Хімієтерапію зазвичай призначають через 2-4 тижні після операції, оскільки в організмі все ще можуть залишатися деякі ракові клітини. При раку яєчників препарати зазвичай призначають у повторюваних циклах, розподілених на 4-5 місяців, але це може варіюватися.

Хімієтерапія як основний метод лікування

Цей метод терапії може рекомендуватись як основний метод лікування, якщо ваше самопочуття не дозволяє провести серйозну операцію або якщо рак неможливо видалити хірургічним шляхом.

Хімієтерапію зазвичай призначають у вигляді комбінації двох або більше препаратів, а іноді й одного препарату. У більшості випадків медикаменти вводять внутрішньовенно. Зазвичай хімієтерапію проводять амбулаторно (також в умовах денного стаціонару), але деяким пацієнтам необхідно залишатися в лікарні на ніч.

Таргетна терапія

Препарати для таргетної терапії можуть впливати на певні особливості ракових клітин, щоб зупинити ріст і поширення онкологічного захворювання. Ці препарати використовуються для лікування рецидивуючого або прогресуючого раку яєчників.

Чи будуть вам запропоновані препарати таргетної терапії, залежатиме від:

  • Типу раку яєчників, який у вас діагностовано.
  • Інших видів лікування, які ви вже проходили, і чи були вони ефективними.
  • Чи є у вас певні зміни в генах, які можуть піддаватися лікуванню препаратами таргетної терапії.

Види препаратів таргетної терапії

Олапариб і нірапариб

Ці препарати таргетної терапії використовуються для лікування людей з високодиференційованим епітеліальним раком, у яких є зміни в генах BRCA або інших генах, пов’язаних з раком яєчників. 

Вам можуть запропонувати олапариб або нірапариб після початкової хімієтерапії. Це підтримуюче лікування. Або вам можуть призначити їх, якщо рак повернувся (рецидивував).

Олапариб приймається у вигляді таблеток двічі на день, а нірапариб – у вигляді таблеток один раз на день доти, доки вони допомагають контролювати зростання злоякісної пухлини.

Бевацизумаб

Іноді використовується для лікування занедбаних епітеліальних пухлин. Він вводиться разом із хімієтерапією кожні три тижні крапельно у вену (внутрішньовенне вливання).

Лікування триватиме близько 12 місяців, якщо воно використовується як частина початкового лікування, або доти, доки воно ефективне, якщо воно використовується при рецидиві онкологічного захворювання.

Інші препарати таргетної терапії можуть бути доступні в клінічних випробуваннях. Поговоріть зі своїм лікарем про те, які нові препарати доступні і чи є ви відповідним кандидатом.

Променева терапія

Радіотерапія використовує контрольовану дозу радіації з метою убити ракові клітини або пошкодити їх, щоб вони не могли рости, розмножуватися або поширюватися. Радіація зазвичай доставляється у вигляді рентгенівських променів.

Променева терапія іноді використовується для лікування раку яєчників, який поширився на таз або інші частини тіла. Вона може використовуватися після хімієтерапії або хірургічного втручання, щоб допомогти зменшити симптоми онкологічного захворювання на пізніх стадіях, або сама по собі як паліативне лікування.

Протягом кожного сеансу променевої терапії ви лежатимете на лікувальному столі під спеціальним апаратом, який подає радіацію на уражені частини тіла. Ви нічого не відчуєте під час сеансу, який триватиме лише кілька хвилин щоразу.

Ви можете перебувати в кімнаті загалом 10-20 хвилин за кожен прийом. Скільки сеансів променевої терапії вам знадобиться, залежатиме від типу і розміру пухлини, а також наявності метастазів.

Вам може знадобитися кілька процедур або щоденні процедури протягом декількох тижнів.

Перед початком лікування обговоріть із вашим лікарем усі варіанти протипухлинної терапії, які вам доступні. Дізнайтеся про їхню ефективність у випадках, подібних до вашого, та ризики. Дуже важливо перед початком терапії розуміти, що на вас може чекати попереду і як можна уникнути або пом’якшити деякі побічні ефекти лікування.


Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
14 Вересня
13 Вересня
12 Вересня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше