Найсвіжіше:
• Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку
rss

Кременецьку академію хочуть передати у державну власність: за і проти


Опубліковано: 27 Серпня 2021р. о 9:00


На Кременеччині розгорівся скандал щодо обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. Конфлікт полягає у бажанні передати академію з обласної комунальної власності у державну. Нині академія є фінансовим тягарем для обласного бюджету, саме це питання постало на порядку денному.

Бюджет громади може втратити 6 мільйонів

За словами голови Кременецької громади Андрія Смаглюка, якщо академія стане філією певного державного університету, то всі надходження від податків та інших відрахувань уже не будуть іти на розвиток Кременецької громади. А це, між іншим, понад 6 мільйонів гривень у рік. Якщо освітній заклад буде фінансуватися  державою, не відомо, якою буде його спрямованість, тобто чи залишиться академія, чи будуть зміни?

Важливим аспектом є й те, що до напрацювання даного рішення Кременецька громада не залучалася. У Кременці проводились слухання і враховувалась думка містян, але це було лише з ініціативи депутатів і педагогічного колективу. На даний час відомо, що на сесії Тернопільської обласної ради було вирішено створити робочу групу і включити трьох представників від Кременецької міської ради.

– Я і всі жителі нашої громади хочемо почути чіткість дій, що буде далі. Передати у державну форму власності академію, а далі що? На даний час ми чітко нічого не знаємо. Невідомість лякає. Я би не хотів говорити, що ми проти або будемо чинити опір, однак наша громада повинна знати, чим загрожує дана передача, які є плюси й мінуси, – каже голова Кременецької громади Андрій Смаглюк.

На думку трудового колективу академії, на даний час немає раціональності передачі з комунальної форми власності у державну, адже виникає багато питань та загроз. Дане рішення педагогічний колектив вважає «сирим», адже що буде з працівниками, майном і яка доля самої академії, ніхто не знає.

Створити робочу групу, щоби вирішити проблему, чи її заговорити?  

Дане питання піднімали на сесії Тернопільської обласної ради, але після гострих дебатів рішення поки не прийнято.

– Ми погодили рішення, щоби створити робочу групу, до якої би ввійшли представники академії та громади міста Кременця, обласної ради та державної адміністрації. Даємо можливість цій робочій групі працювати рік часу та подати проєкт-пропозицію, в якому буде чітко визначено позицію, яке рішення буде найкращим для академії. Говорять про загрозу для академії, я не дозволю, щоби даному закладу було нанесено шкоду. Це мій колишній виборчий округ, я поважаю Кременецьку громаду, а дана академія є одним з найкращих закладів нашої області. Ми маємо прийняти таке рішення, яке лише допоможе нашій академії, і прошу не займатися політичними провокаціями, – сказав на сесії голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Освітянська комісія розглядала дане питання, і зі слів її голови, облрада не проти передачі академії в державну власність, але за певних умов.

Передусім хочу сказати, що різного роду маніпуляції, що даним рішенням заклад може бути закритий, вважаю недоцільними. Рішення запускає процес залучення держави як сторони, яка може представляти свої інтереси, і ми можемо в них з’ясовувати, на яких умовах у подальшому буде функціонувати академія у державній власності. Тому вважаю, що позиція голови облради є правильною, і створення робочої групи дасть можливість вивчення шляхів найбільш прийнятних для переходу академії у державну власність, – доповів голова комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту обласної ради Володимир Мисак.

Представники ряду політичних партій висловили свою думку щодо академії.

Нам необхідні зміни та модернізація Кременецької академії. Якщо ми надаємо згоду на передачу комунального навчального закладу в державну власність, то повинні знати деталі.  Кременецька академія є дуже значущою для нас, тому дане питання заслуговує на громадський розголос, прозорість процесу, відкриті обговорення, і тоді,  на мою думку, буде і згода, і модернізація, – заявив представник фракції «За майбутнє» в обласній раді Василь Хомінець.

Проєкт рішення щодо питання академії має назву «Про надання згоди на передачу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка зі спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Тернопільської області до державної власності». Утім наразі йшлося про згоду на передачу без згоди на приєднання. Тому якою буде доля Кременецької педакадемії, має вирішити робоча група, що буде створена при обласній раді. Зважаючи на таку позицію, фракція «Європейської солідарності» в обласній раді послідовна у своїх діях та неухильно буде відстоювати статус закладу та позицію колективу щодо збереження академії,  – прокоментував голова фракції «Європейської солідарності» Степан Барна.

Степан Степанович каже, що академія – це центр української культури та освіти на півночі Тернопільщини. Тому коли не буде академії – не буде місцевої проукраїнської інтелігенції. Степан Барна вважає, що, однозначно, не потрібно економити на освіті, спорті та молодіжній політиці. Можна зекономити на апараті обласної ради, на мільйонах, які виділяються на утримання комунальних установ обласної ради, але ніхто не має права економити на дітях та їхній освіті.

На сесії обласної ради дане питання перевели більше в політичну площину. І хоча голова облради Михайло Головко наголосив на тому, що без згоди колективу та без обговорень, а головне напрацювань робочої групи жодних рішень про передачу академії у державну власність не буде, але ми знаємо, що у влади часто змінюються думки щодо тієї чи іншої ситуації. Наше видання слідкуватиме за долею Кременецької академії, і дуже не хочеться, щоби оплот українства в цьому регіоні хтось нівелював заради економії коштів.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , ,





Новини
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше