Найсвіжіше:
• Стали відомі результати усіх матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернопільщина втратила ще одного свого Героя: помер від отриманих поранень, визволяючи Харківщину • З’явилися шахраї: сестра звільненого з полону морпіха Діанова з Тернополя припинила збір коштів на лікування брата • Магнітні бурі у жовтні 2022: коли будуть найнебезпечніші дні • Тернопільщина втратила ще одного свого Героя • ФССУ призначив понад 10,4 мільйона гривень страхових виплат постраждалим внаслідок бойових дій і сім’ям загиблих • Мар‘яна Мамонова з «Азовсталі», яку вагітною звільнили з полону, стала мамою • Ветеранський чемпіонат Тернопільщини: хет-трик за 5 хвилин, два м’ячі в компенсований час та велика нічиї у центральному матчі туру • На Тернопільщині від ковіду померла літня жінка • Перестало битися серце майора у відставці з Тернопільщини, котрий присвятив життя боротьбі з вогняною стихією • “Зализуємо рани і в стрій”: парамедикиня Пташка з Тернопільщини опублікувала перший допис після звільнення з полону • Верховна Рада прийняла закон про зменшення податку при купівлі-продажу нової нерухомості • У Тернополі оголосили в розшук чоловіка, який вчинив злочин • Військовий облік жінок перенесено на рік: наказ Міноборони набув чинності • З автівки тернополянина зловмисники викрали 140 тисяч гривень • Гроші за скасоване пробне ЗНО можна повернути або віддати ЗСУ • Як військовозобов’язаному жителю Тернопільщини виїхати з країни за гуманітаркою? • Внаслідок бойових дій постраждали 562 працівники, 166 з них загинули • Громада на Тернопільщині попрощалася зі своїм Героєм: загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині • 1000 доларів США за непридатність до служби в ЗСУ: поліцейські викрили злочинну схему • Футбольна команда “Нива” з Тернополя у п’ятому своєму матчі нового сезону здобула першу перемогу • Під час ворожого обстрілу касетними боєприпасами загинув ще один Герой з Тернопільщини • На Тернопільщині на ковід захворіло 345 людей • Я впевнений, ми повернемося до кордонів 1991-го, а там і до 1918-го, коли Кубань була в складі України!, – екс-голова Тернопільщини (+відео) • На Херсонщині загинув командир кулеметного взводу з Тернопільщини
rss

Кошти, отримані у вигляді гранту від нерезидента, не включають до доходу


Опубліковано: 20 Листопада 2021р. о 9:00 Переглядів: 13


Відповідно до п. п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), доходом платника єдиного податку фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Пунктом 292.9 ст. 292 ПКУ встановлено, що доходи фізичної особи – платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розд. IV ПКУ «Податок на доходи фізичних осіб».

Підпунктом 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що господарська діяльність – це діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Таким чином, оскільки отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку доходу у вигляді гранту від нерезидента не передбачає виробництво (виготовлення) та/або реалізацію товарів, виконання робіт, надання послуг таким підприємцем на користь нерезидента, а також зазначений дохід не включається до складу доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, то з метою оподаткування сума такого доходу оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.

Сектор інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
25 Вересня
24 Вересня
В якому місті, на вашу думку, варто було би провести Євробачення в Україні наступного року?
Погода
Реклама
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше