Найсвіжіше:
• Жорстока війна забрала життя 48-річного воїна з Тернопільщини • Стало відомо, скільки коштів витратить Тернопільська обласна рада на власний піар • Два місяці надій і сподівань: на Донеччині загинув гранатометник з Тернопільщини • Майже рік вважався зниклим безвісти: на Запоріжжі загинув Герой з Тернопільщини • Інвестування в іноземну валюту завершилося для жителя Тернополя втратою 350 тисяч гривень • Стали відомі дата і час проведення матчів за 1 і 3 місця зимової першості Тернопільщини з футболу • Колишній голова Тернопільської ОВА розповів, чи має бронь від мобілізації  • Став відомий календар вищої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу 2024 року • У Тернополі судитимуть «слідчу» із карального органу окупантів у Херсонській області • Як вигідно купувати товари із США та Європи • Мешканець Бережан реалізовував канабіс в електронних сигаретах • У Тернополі відбудеться благодійний концерт для котиків, що несуть смерть ворогу • За п’яну їзду мешканець Козівщини намагався відкупитися від поліцейських • Ще 400 тисяч бюджетних гривень витратять на висвітлення діяльності Тернопільської міськради • Сьогодні розпочинається друге коло наймасштабніших на Тернопільщині футбольних змагань • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Студенти приватних вишів не можуть перетинати кордон, бо це підвищує ризик спроб ухилитись від мобілізації, – Міносвіти • На Тернопільщині односельці будують новий дім для бійця, який втратив ноги на війні • Частина Тернополя на кілька годин сьогодні буде без світла • На Тернопільщині знайшли цікаве застосування дронів • На одній з вулиць Тернополя завтра не буде води • У Тернополі відкрили меморіальну таблицю капітану футбольної команди  • Стало відомо, як Тернопільщина вшановуватиме пам’ять Героя Олега Барни • Іграшковий автомобіль з сюрпризом: тернопільські патрульні виявили чоловіка з наркотиками • Жителі Тернопільщини намагалися відкупитися від поліцейських: ціна питання від 1500 грн до 100 доларів 
rss

Коронавірус на Тернопільщині: перша тисяча інфікованих, спалах у чортківському «Домі милосердя» та розтин тіл на подвір’ї моргу


Опубліковано: 13 Травня 2020р. о 10:47


Вся увага мешканців області прикута до того, як поширюється коронавірусна інфекція COVID-19. Це новий вірус і нова ситуація, і всі навчаються й шукають нові способи запобігання інфекції, порятунку життів і мінімізації впливу. Як бореться з захворюванням Тернопільщина, актуальні дані про кількість хворих, спалах коронавірусу в реабілітаційному центрі та послаблення карантину. Усе це в матеріалі наших журналістів.

Послаблення карантину нагадуватиме вихід із голодування

Ще нап­ри­кін­ці квіт­ня уряд пред­ста­вив план знят­тя ка­ран­тинних об­ме­жень. Від­по­від­но до нього ви­хід із ка­ран­ти­ну бу­де скла­да­ти­ся з п’яти ета­пів, пер­ший з яких розпочався 11 трав­ня. На­ра­зі йдеть­ся про час­тко­ві пос­лаблен­ня для біз­не­су, аби ук­ра­їнсь­ка еконо­мі­ка змог­ла за­пус­ти­ти­ся.  Своєю оцінкою виходу країни з епідемії поділився тернопільський епідеміолог Володимир Паничев.

– Оцінка перспективи виходу з епідемії така: очевидно, що це відбуватиметься поступово. Вихід буде довготривалим. Імовірно, буде введено так званий адаптивний вихід, тобто дадуть можливість окремим територіям виходити, враховуючи конкретну епідситуацію. Це може нагадувати вихід людини з голодування. Нині маємо таку ситуацію, коли потрібно виходити поступово, щоби не нашкодити. Треба обов’язково дотримуватись усіх попередніх рекомендацій щодо соціального дистанціювання, використання дезінфікуючих засобів, засобів захисту, дотримання нормативу площі на одного відвідувача, щодо температурного режиму, вентиляції. Усі ці рекомендації будуть по-особливому важливі, коли постане питання збільшення кількості громадського транспорту. Ми маємо думати, як не допустити, щоби громадський транспорт був переповненим, – розповідає епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

Не всі райони пом’якшують карантинні заходи

На засіданні Тернопільського міського штабу із боротьби з коронавірусом вирішили дозволити роботу підприємствам, установам та організаціям, визначеним постановою Кабінету Міністрів. Зокрема, з 11 травня запрацюють магазини непродовольчих товарів, у тому числі у приміщенні торгово-розважальних центрів, салони краси і перукарені, стоматології, літні майданчики у закладах громадського харчування, заклади побутового обслуговування, адвокати, нотаріуси, психологи. Також будуть відкритими для прогулянок до двох людей або сім’ї парки, сквери, а також дитячі і спортивні майданчики, але теж з обмеженнями.
– Ми частково відновлюємо роботу ринків у Тернополі. З 13 травня у нашому місті почнуть працювати лише три продуктові ринки: Тернопільський центральний ринок, «Овочевий ринок» на вул. Шептицького і ринок «Оріон». Їхня адміністрація зараз готує приміщення, у тому числі встановлює захисні екрани між покупцями і продавцями, як того вимагають постанови уряду. Промислові ринки залишаються закритими. Я хочу наголосити, що підприємці мають дозвіл на роботу від Кабінету Міністрів, однак вони самі приймають рішення працювати чи ні, –  розповідає міський голова Сергій Надал.

Незважаючи на часткове послаблення, буде діяти ряд заборон: не працюватиме громадський транспорт, навчальні заклади, не можна переміщуватись групами більше, як дві особи. Промислові ринки залишаться закритими. Обов’язковий масковий режим. У Тернопільському міському штабі із боротьби з коронавірусом наголошують, що підприємствам, установам та організаціям потрібно буде чітко дотримуватись визначених санітарних та протиепідемічних заходів. Для кожного виду діяльності описано ряд вимог, які стосуються організації робочого простору з дотриманням соціальної дистанції, регулярна дезінфекція усіх поверхонь, вимірювання температури тіла.

Тим часом у районах області не всі планують пом’якшити карантинні заходи. Приміром, на Шумщині вирішили цього не робити, аби не спровокувати різкого збільшення захворюваності на коронавірус. Про це у відеозверненні заявив голова Шумської РДА Віталій Кудлак.

– На території Шумського району ми практично кожного дня спостерігаємо невеликий приріст числа осіб, в яких виявляють COVID-19. Саме тому регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській ОДА Шумському району та низці інших районів нашої області, де спостерігається приріст захворюваності, рекомендовано відтермінувати послаблення карантинних заходів, – повідомив голова Шумської РДА Віталій Кудлак.

У Кременці 9 травня запрацював новий продуктовий ринок, хоча цей район лідирує за кількістю інфікованих в області. Саме тому, за інформацією оперативного штабу міста, зняття більшості обмежень тут теж відтермінували.

– Враховуючи напружену ситуацію, спричинену поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, яка склалася на території  Кременця, відтермінувати поступове послаблення обмежувальних протиепідемічних заходів (карантину) на території міста, – йдеться у рішенні комісії.
Лікар вимушений проводити розтин тіл на… вулиці

Американське видання повідомляє, що медики в Україні працюють у саморобних захисних масках, а також у костюмах з поліетиленовими пакетами поверх їхнього взуття. Так в об’єктив фотокореспондента Associated Press потрапив патологоанатом з Тернополя, який проводив розтин тіла у дворі моргу. Також у своїх публікаціях журналісти, посилаючись на слова лікарів, стверджують, що медична реформа не змогла запрацювати належним чином під час спалаху коронавірусу в Україні.
– Сімейні лікарі утримуються від вирішення проблем. Вони не відвідують пацієнтів, а  надають консультації по телефону. Всі бояться заразитися вірусом, – розповідає 51-річний терапевт із Почаєва Іван Венжинович.

На цьому фото, зробленому 1 травня, лікар у спецкостюмі перевіряє пацієнта, у якого діагностовано коронавірус, з допомогою стетоскопа в лікарні Почаєва

У лікарні в Почаєві немає фахівців з інфекційних захворювань: один звільнився, а в іншого підтвердили  COVID-19. Через послаблення карантинних заходів лікарі побоюються, що це призведе до нової хвилі зараження.

– Ви можете бачити цю сумну картину нашої готовності, і це відбувається на четвертому місяці епідемії. Вони не дають нам ні копійки для поліпшення санітарних умов. Україна була абсолютно неготова до епідемії, – розповідає патологоанатом із Тернополя Олег Стецюк.

Чоловік носить жовтий захисний костюм, який пошив його друг-швець. Медик проводить розтин пацієнтів, убитих вірусом, на лікарняному подвір’ї, тому що в його морзі відсутня належна система фільтрації повітря і води. Також лікар повідомляє, що влада відхилила його прохання надати намет для розтину, пославшись на відсутність коштів.

Чортківський «Дім милосердя» на карантині

Як повідомляють журналісти Чортків.Онлайн, у Чорткові захворіли троє підопічних благодійної організації “Дім милосердя”, яка опікується дітьми з інвалідністю.

Щодня у Чортківському «Домі милосердя» проходять реабілітацію понад півсотні дітей з інвалідністю з різними важкими формами – аутизм, ДЦП, синдром Дауна та інші. Вік вихованців різний – може бути як 4, так і 30 років. Нещодавно у трьох із підопічних виявили захворювання на COVID-19.

Ця хвороба виявилась у дуже дивний спосіб. Жінка, в якої встановили COVID-19, була агресивною, в неї психічне захворювання. Вона все тут руйнувала, била. Хотіла втекти в місто, у нас була дуже важка ніч. Наступного дня ми мали оформляти її в психоневрологічну лікарню і тут стикнулися з дуже серйозними проблемами. «Швидка» не хотіла приїхати, не було кому вколоти хвору, бо це доросла людина і її дуже важко втримати. Але ми це питання вирішили. Перед поступленням наша вихованка мала пройти тест на COVID-19. Власне так і виявили. Захворювання на коронавірус встановили ще у трьох підопічних. Це двоє дорослих, яким понад 40 років, і 11-річна дитина, яка зараз перебуває в інфекційному відділенні. Стан дівчинки задовільний, температура була тільки у перший день, а також блювота та діарея. Наступного дня стан покращився, зараз вона почувається добре. Щодо двох жінок, які перебувають тут, у нас, то у них немає жодних симптомів, – розповідає співзасновниця БО “Дім милосердя” Тетяна Дубина.

Аби не допустити поширення інфекції, хворих на коронавірус у благодійній організації ізолювали. Зробити це, як виявилось, не легко. Адже діти мають різні вади здоров’я, відповідно переселити одних до інших не завжди просто.

– Для мене це була серйозна проблема. Діти є на різних поверхах – одні на четвертому, інші на третьому. І відселити одних від інших було непросто, тому що на четвертому поверсі є паралізовані дорослі особи, яких перенести дуже важко. У мене на сьогодні залишився один чоловік, який виконує обов’язки і сторожа, і водія, на його плечі звалилася вся чоловіча робота. На сьогодні всі працівники, які були до виявлення захворювання, так і залишилися. Ми робимо максимально все для того, аби ця хвороба звідси не вийшла, – додає Тетяна Дубина.

На Тернопільщині вже понад тисячу інфікованих

Згідно з даними обласного лабораторного центру, станом на 12 травня на Тернопільщині 1021 випадок COVID-19, 20 – летальних, 362 людей одужали. Найбільше інфікованих у Кременецькому районі – 321 особа.

Згідно з оперативними даними Тернопільського міського штабу, станом на ранок 12 травня у лікарнях Тернополя перебуває 22 хворих на COVID-19. У Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги – 17, 14 з них – тернополяни. Ще 3 людей із підозрою на COVID-19. Стан хворих середній і середньо-важкий, підключених до апаратів ШВЛ немає. У Тернопільській міській дитячій лікарні 5 пацієнтів (троє дітей і двоє дорослих) із підтвердженим COVID-19. Ще 8 пацієнтів  у лікарні з підозрами на коронавірус, 4 з них – тернополяни. У міській лікарні №3 на обсервації перебувають двоє тернополян. Загалом в обласному центрі від початку епідемії підтвердили COVID-19 у 96 людей, з яких 32 одужали.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор:
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
16 Квітня
15 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше