Найсвіжіше:
• 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових
rss

Кіоски в Бережанах будують родичі місцевих чиновників


Опубліковано: 7 Серпня 2016р. о 15:00


kiosk berezanu

Бережани – це Тернопіль у мініатюрі. Буквально в минулому випуску «Номер один» наші журналісти писали про те, як узаконити незаконний МАФ (малу архітектурну форму) у Файному місті. Так тут з’ясувалося, що в районах області теж чули про аналогічні земельні махінації та активно застосовують їх на практиці.

«Авгієві стайні»

Щоправда, слід віддати належне чиновникам міськради Тернополя, які принаймні вигадали логічний і більш-менш правдоподібний спосіб узаконити МАФ, площею понад дозволені 30 кв.м. Вони почали називати їх «групою» тимчасових споруд, такожіз документами простіше. Достатньо видати один паспорт прив’язки замість того, щоб «дробити» ділянку на кілька папірців. Інша річ, що на ділі, так чи інакше, перед нами виростає цілісна конструкція без відступів. У Тернополі таких «архітектурних коробок» є кілька. До «флешмобу» долучились і Бережани. Тут активісти вже кілька років «воюють» із місцевою владою проти незаконних забудов. Та все як вода з гуся. При тому, що чиновники не дуже й намагаються «затерти» сліди махінацій. Та про все по порядку.

Ще в 2013 році в Бережанах на вул. Січових Стрільців, навпроти пожежної частини, задумали встановити п’ять МАФів по 30 кв. м кожен. 23 березня того ж року виконавчий комітет навіть розглянув відповідні заяви щодо реєстрації паспорта прив’язки цих тимчасових споруд і вирішив дати «зелене світло»  підприємцям. Здавалося б, усе поки що законно. Проте, як виявилось, дозвільні документи чиновники надали не будь-кому, а рідним міського голови та керівника місцевої пожежної частини.

–Солярчик Наталія Михайлівна – це невістка мера міста, Калакура Ганна Петрівна – дружина начальника МНС, Музичка Марія Іванівна – мама  мера міста, Калакура Роксолана Тарасівна – донька начальника МНС. Лесик Світлана Богданівна – можливо, «підставна» особа, бо родинних зв’язків ми не простежили, – розповідає місцевий активіст, в.о. голови ГО «Бережанський Майдан» Степан Жеребецький.

Щоправда, в січні  2013 року (за півроку) один з п’ятиМАФів влада вирішила перереєструвати. Активісти пояснюють це тим, що жителі Бережан підняли на сполох цю тему та неодноразово виходили на акції проти незаконної забудови.

Тому міська рада, від гріха подалі, вирішила скасувати п.3 свого рішення і замість матері мера щасливою власницею МАФу сталаінша людина.

Активні роботи по спорудженню«авгієвої стайні», як охрестили будівлю місцеві жителі, розпочалися під час революції Гідності.

– Під час Майдану там почалися роботи. В який спосіб вони вирили канали, підготували все під фундамент,  є на відео, зняте нашими активістами. Але важливо те, що техніка, яка там використовувалась під час Майдану,належить МНС. Тобто машини, які возили будівельні матеріали, і люди, які там працювали фізично, – це працівники місцевої пожежної частини, – розповідає голова комітету з питань земельних відносин, екології та раціонального природокористування ГО «Бережанський Майдан» Галина Проців.

Дійсно, на відео, зняте активістами, чітко видно, що машина рятувальників долучилася до зведення МАФу. Це викликало чимале обурення збоку місцевих жителів. Тоді на місце події навіть приїздив сам міський голова, але пояснити, що тут робить комунальна техніка, не зміг.

Роботи на деякий час призупинилися, але за деяких час відновились. Люди побачили, що на їх очах зводять не п’ять, а одну конструкцію. Причому далеко не тимчасову.

– Ми зараз маємо п’ять магазинів, зблокованих в один, що займають 150 кв.м. Між ними розривів немає. Тобто це одне приміщення! Крім того вже є і фундамент. – Ми затребували паспорт прив’язки, аби побачити, під яке будівництво міськрада дала дозвіл. Нам його надали. І що ми бачимо? «Торговий павільйон запроектовано головним фасадом до вул. Січових Стрільців. Стіни та стеля – із сандвіч-панелі. За основу прийнято металевий каркас. Павільйон встановлюється на горизонтальну бетонну або асфальтобетонну поверхню. Стіни із сандвіч-панелі. Перекриття – сандвіч-панелі». Отак воно мало б виглядати, як вони затвердили, не примикаючи один до одного. Зараз же вигляд зовсім інший: одні двері, одне вікно, все виготовлено з дерев’яних брусів, – продовжує активіст.

Окрім того, за словами небайдужих бережанців, спочатку цю дерев’яну конструкцію звели на підвищенні: між землею та дерев’яними брусами залишалося 40-50 см.

– Проте одного  разу у вечірній час з’являються люди і з внутрішнього боку риють канави та заливають їх бетоном. А згодом заливають суцільний бетон по всій площі 150 кв.м. Але це ж МАФ! Його в будь-який час можуть знімати і переносити. Як тут тепер перенести?- запитує Галина Проців.

Зелена зона – забудова!

Можливо, бережанські активісти і «проковтнули» б черговий подарунок від влади і попри всі розбіжності між документами та реальністю залишили будову в спокої, якби не зелені насадження, які були знищені через новий «п’ятишаровий» МАФ.

– Згідно з генпланом, це є зелена зона. Однак ми вже маємо тут не те що МАФ, а капітальну будову, яку ніхто, очевидно, вже ніколи усувати не збирається. Між іншим, ми направили запит в екологічну інспекцію, бо в актах про обстеженнях зелених насаджень, що підлягають видаленню, значаться поіменно працівники цієї інспекції, які нібито, перш ніж давати дозвіл на будівництво, обстежували насадження спільно з чиновниками. Я направила запит, який стосується відряджень у Бережани з 2010 по 2016 р. всіх інспекторів. Вони ж як відправляють своїх працівників, то мають написати наказ, а людям дати відрядження. У такому випадку, якщо відповідь прийде,  ми звіримо і доведемо, що ці люди в Бережани не приїздили і дозволів не давали. Їх просто знищили,- запевняє Проців.

Якщо в генплані зазначено, що та чи інша ділянка є зеленю зоною, то вона, за словами активістів, повинна мати паспорт, в якому вказано її площу, розташування дерев, їх види і т.д.

Активісти подавали запит у міську раду щодо того, чи вносилися зміни до генплану по цій ділянці, де зараз «розляглася» будова. Отримали відповідь, що жодних змін не вносили. Тобто на паперах там досі зелена зона, а не ділянка під забудову.

Куди поділись МАФи?

Активістів зацікавив ще один документ – журнал реєстрації малих тимчасових споруд у м. Бережани. Зокрема, вони затребували запитом у міській раді інформацію саме по цих п’ятьох МАФах, аби побачити, яким чином вони «числяться» чиновниками. Відповідь здивувала.

– Журнал реєстрації МАФів, зверніть увагу, починається з 2010 року. Тобто коли діючий міський голова прийшов до влади. У відповіді нам надали витяг суто по п’яти МАФах, що на вул. Січових Стрільців. Притому, що вони пронумеровані від першого по п’ятий.  Але ж від 2010 по 2013 роки у нас теж ставили МАФи, відповідно вони мали б мати реєстраційний номер. Де вони всі? – запитують активісти.

У Бережанах, за словами активістів, станом на 2010 рік було орієнтовно 50 МАФів. Відповідно кожен з них мав би мати номер реєстрації.

– Видно, нам цю відповідь спеціально надрукували, аби ми відчепились.  Зробили ксерокопію, щоб документ був темнішим від оригіналу, і написали ще й кульковою ручкою зверху, що мова йде саме про реєстрацію МАФів на вул. Січових Стрільців.  Хоча знову ж таки на цій вулиці є й інші МАФи,- пояснює Галина Проців. – Значить, згідно з цими всіма папірцями, які ми одержали, в Бережанах МАФів, крім цих п’ятьох, немає. Або ж до 2013 року їх не було, і аж в 2013 почалася їх реєстрація тільки на одній вулиці.

До речі, в Бережанах є приблизно 150 вулиць. Мабуть, чиновники з трепетом ставляться до кожної з них. Через це не шкодують паперу та заводять окрему сторінку  на кожну вулицю. Хоче тут знову нестиковка. На вул.Січових Стрільців є ще десяток МАФІв, що зведені в період між 2010 та 2012 роками.

– Тобто або вони не реєструють взагалі, або просто ці аркуші гіпотетично нам дали, щоб відстали,- припускає активістка.

Відбирають приміщення

Бережанські активісти чекали, що після атаки запитами, усними дискусіями, акціями протесту, влада таки схаменеться і почне діяти чесно. Натомість у відповідь отримали «пресинг» збоку чиновників.

– Без моєї участі депутати зібралися на комісію і розглядали питання про комунальне приміщення, яке орендує громадська організація, якою я керую. Після того, через місяць, до мене прийшло листом рішення сесії, що я маю покинути це приміщення. От у нас зараз суперечка через це. Розумієте, є стратегія розвитку громадянського суспільства, прийнята в лютому цього року. Є  аналогічна постанова Кабміну. Тобто я можу претендувати на комунальне приміщення. Добре, ми звідти підемо, а куди? Ми давали запит, які площі приміщень нежитлової  комунальної власності надано міськрадою в оренду. Вони надали відповідь, в якій вказано 11 осіб, з них більшість – представники їхніх двох партій. Плюс представники бізнесу. І три з них – це підприємства, які забезпечують мобільний зв’язок. Але нам не надали ні площі, ні вартості оренди. Хоча у нас є деякі організації, які безкоштовно використовують комунальну власність, тому що це «свої фірми та фірмочки». В тому числі і партійні офіси,- каже Галина Проців.

Активістка пов’язує таку жорстку політику влади виключно з тим, що вони зібрали чимало інформації, яка свідчить про земельні махінації діючої влади. Більше того, нещодавно голова земельної комісії, «бютівець»,із власної ініціативи написав  відповідну заяву про складання повноважень.  Мовляв, дуже часто в роз’їздах, веде свій бізнес, не може виконувати своєї функції повноцінно. Але, насправді, очевидно, депутат просто не хотів себе підставляти у земельні скандали керівництва міської ради. На його місце став новий голова. Мабуть, з приходом «свіжої крові» слід чекати нових махінацій з бережанською землею.

Бережанські активісти навіть жартують, що, вочевидь,їх міський голова їздив до чиновників з обласного центру на «земельний» тренінг. Адже  МАФ, який уже фактично звели в Бережанах, дуже схожий з тим, що стоїть у Тернополі в пару ім. Шевченка. Жарти жартами, але попри цілу папку документів та доказів, влада районного центру не реагує на місцевих активістів та продовжує порушувати закон. 

Тетяна Колеснік

КОМЕНТАР

Володимир Музичка, міський голова м. Бережани

– По МАФах на вул. Січових Стрільців рішення було прийняте про встановлення (надання дозволу) п’яти зблокованих архітектурних форм.  Так воно там зараз і є. П’ять зблокованих! З перестінками!  Там немає загальної, однієї, суцільної конструкції. Щодо використання як робочої сили працівників МНС, то це не моє питання. Цим би мали інші служби займатися. Можливо, вам активісти надали неправдиву інформацію. На даний час один з МАФів є в моєї невістки. Але коли вона отримувала дозволи, то вона ще й і близько не була моєю невісткою. В неї прізвище було геть інше – Солярчик. Так що там трішки підіграли на чомусь. Якщо невістці бабуся перепише якусь спадщину, то що я теж маю за це відповідати? Щодо МАФу, то так, на скільки я пам’ятаю, там спочатку дійсно хотіли робити фундамент, але активісти це помітили. І міський голова, тобто я. заборонив те будівництво, згорнув все, і поставили дерев’яні колоди на дерев’яну споруду.  Там зараз споруда без фундаменту! Можете приїхати, копнути і подивитися! Це все каміння та бетон викинули. Бульдозер порівняв ту землю  і поставив на дерев’яну основу.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше