Найсвіжіше:
• 21 місяць надій та сподівань: біля Бахмута загинув молодий воїн з Тернопільщини • Відійшов у вічність 55-річний захисник України з Тернопільщини • На Монастирищині недобросовісні орендарі мають повернути громаді понад 34 га землі • На Тернопільщині в багажнику таксі знайшли бойові гранати та патрони • З російського полону повернувся мешканець Тернопільщини • У Тернопільській прокуратурі – новий керівник • “Світлові стовпи”: жителі Тернопільщини бачили рідкісне оптичне явище • У Тернополі у ДТП зіткнулися водії автомобіля та мопеду • На Кременеччині лікарня сфальшувала документи 90 пацієнтів • «На позиціях було відчуття, ніби над нами проходить авіатраса ворожих дронів», – тернопільський поліцейський • У Бережанах горіла приватна будівля • На Борщівщині сталася пожежа на площі 80 м² • Спочив у Бозі греко-католицький священник з Тернопільщини • Трагедія у Великобірківській громаді: померли мама та донька • Між бойовими завданнями солдат з Тернопільщини з позивним «Кухар» намагався потішити побратимів смачними стравами • Кількість скарг на ТЦК – Тернопільщина в лідерах • На Гусятинщині в приватному будинку виявили мертвого чоловіка • У лютому Землю накриють шість магнітних бур • Виховательку дитбудинку викрили на катуванні пʼятьох дітей • На війні загинув ще один воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині вперше провели високотехнологічне втручання в артерію • У Тернополі перша пацієнтка обстежилася за програмою “Скринінг здоров’я 40+” • На Козівщині засудили енергетика через загибель колеги від удару струмом • Школа №23 у Полтаві залишається закритою через аварійний стан будівлі • 15 місяців вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув воїн з Козівщини
rss

Картини Івана Марчука у Ланівцях покрилися цвіллю: забирав зі скандалом і поліцією


Опубліковано: 25 Серпня 2021р. о 10:30

На минулому тижні у селі Москалівка колишнього Лановецького району представники місцевої влади перешкоджали всесвітньо відомому митцю забрати з музею свої пошкоджені картини. Історія дійшла навіть до президента.

Іван Марчук родом із Москалівки, де одинадцять років тому місцеві ентузіасти власними силами створили музей видатного земляка, а сам художник люб’язно надав свої шедеври для того, аби вони стали експонатами музею у сільській школі. Але, на жаль, для їхнього зберігання не створили належних умов, у результаті чого частина з них покрилася цвіллю.

Місцевий депутат викликав поліцію для врегулювання конфлікту

Нещодавно офіційно заговорили про створення у Києві музею Івана Марчука. Тож для збереження своїх робіт митець вирішив експонувати їх у столиці, а в Москалівку передати репродукції. Та коли художник разом зі своїм арт-директором приїхали забирати картини, їм стали перешкоджати. Місцевий депутат викликав на місце поліцію для врегулювання конфлікту, мовляв, невідомі намагаються винести з музею експонати. Про ситуацію художник сповістив президента, заступник керівника Офісу президента навіть особисто телефонував губернатору, а той – керівнику громади та арт-директору Марчука з вибаченнями. 

Користувачі соцмереж активно коментують те, що відбувалося довкола картин Марчука: «Ще буквально вчора міська рада вручає Івану Степановичу Марчуку свідоцтво про присвоєння звання «Почесний громадянин Лановецької міської територіальної громади», а сьогодні вже не впізнають і викликають поліцію як до “невідомого, який виносить картини»?» або ж «Браво, пане мер. Спочатку закриваєте школу, не фінансуєте її. Опалення немає, картини зберігаються в неналежних умовах, а потім викликаєте поліцію! Як «круто прославилася» наша ОТГ». 

«За словами художника, його творами повинен милуватися весь світ, а не тільки сільські мешканці»

У Лановецькій міській раді повідомили, що вони не забороняли Івану Степановичу забирати твори мистецтва, автором яких він є, і розповіли свою версію того, що відбувалося.

– У відсутності Івана Марчука двоє осіб вандальними способами стали зривати оригінали картин зі стін та обгортати їх у будівельну плівку (за правилами перевезення витворів мистецтва це не припустимо). Прохання представити документи, що посвідчують їхню особу чи надають їм право вчиняти дані дії, вони ігнорували. У відповідь на це викликано поліцію, так як на вмовляння врегулювати питання цивілізованим шляхом сипалися лише погрози. Після приїзду правоохоронців до музею приїхав і сам Іван Марчук, який висловив бажання забрати картини до Києва. За словами художника, його творами повинен милуватися весь світ, а не тільки сільські мешканці. Лановецькою міською радою складено акт про передачу Івану Степановичу 41 картини, 9 картин виконані у стилі графіки та 2 керамічні вироби. Дуже шкода, що мала батьківщина митця залишилася без його творів, – йдеться в повідомленні мерії.

– Ніхто Івану Марчуку не перешкоджав забирати картини. Все добре. Йому сказали, що їх на облік ставили, треба якісь документи оформити. Але вже оформили, проблем немає, – підтвердив і керівник сектора комунікації головного управління Національної поліції у Тернопільській області Сергій Крета.

Інцидент, описаний вище, стався на наступний день після того, як у Культурному центрі Єловицьких міським головою Ланівців Романом Казновецьким Івану Марчуку вручили свідоцтво про присвоєння звання «Почесний громадянин Лановецької міської територіальної громади».

Нагадаємо, Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, єдиний українець, який потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, укладеного британською газетою «The Daily Telegraph» у 2017 році.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,




Новини
10 Лютого
9 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше