Найсвіжіше:
• Керівник лабораторії моніторингу вод РОВР у Тернопільській області Наталія Фатаєва: «Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від загроз, тому увага до її якості – важливе завдання для нас» • На Тернопільщині рятують молодика, який дивом вижив у ДТП • У Тернополі працівник автомийки викрав іномарку клієнта • З 18 вересня уряд Латвії змінив правила в’їзду для українців • Сім‘я Антонишинів віддала майже 2 мільйони хворій 5-місячній тернополянці • Тернопільщина ввійшла в трійку по захворюваності на COVID-19 • На Тернопільщині перестало битися серце відомого лікаря • У Тернополі молодий велосипедист попав у ДТП • У Тернополі після здорожчання проїзду у громадському транспорті водії не матимуть права брати готівку • Двадцять вісім шкіл Тернопільщини отримають державну субвенцію • «Контінентал Фармерз Груп» збирає урожай картоплі • Тернопільщина у ТОП-5 за найбільшою сумою хабарів • В.о. керівника РОВР у Тернопільській області Назарій Хрущ: «Вода – це життя і вона повинна бути максимально чистою і якісною і не забруднюватися пластиком, поліетиленом» • Послідовність дій для реєстрації ПРРО • На Тернопільщині від COVID-19 помер літній чоловік • Між Гримайловом та Панасівкою вже влаштовано перший шар покриття • У Тернополі чоловікові циркулярна пила прорізала шию • Тернопіль не потрапив до ТОП-5 найкомфортніших міст України • На Кременеччині закривають Чугалівську гімназію • Батьки Максимка Антонишина розповіли, коли він отримає рятівний укол • Тернопільське управління, яке займається ремонтом доріг, закупилося холодильником та телевізором • Тернопільські дівчата пробилися до фіналу чотирьох чемпіонату України • У Тернополі інвестори готові збудувати сміттєпереробний завод • У Тернопільському перинатальному центрі знову народилася двійня • Тернопільська прокуратура оскаржила визначення застави у справі про підпали і вимагання
rss
Інвестори на словах готові вкладати кошти у тернопільські проекти

Опубліковано: 4 Червня 2019р. о 10:30 Переглядів: 47



Міжнародні гості були приємно Міжнародні гості були приємно здивовані гостинністю Тернопільщини

23-24  травня у Збаразькому замку відбулася масштабна для Тернопілля подія – Інвестиційний форум  «Invest-2019». Закордонні інвестори другий рік поспіль приїздять до Збаража, щоби на свіжому повітрі в оточеному неймовірними краєвидами замку поговорити про бізнес і гроші. Всі вони зацікавлені у проектах та ідеях. Ті, хто на теренах Тернопільщини вперше, детально вивчають місцевість, спілкуються з людьми та нотують важливі для них речі. Форум відбувся за сприяння багатьох спонсорів та підтримки тернопільської влади. У них ми й дізнавалися деталі цього заходу.

Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів не міг Віце-прем’єр-міністр Степан Кубів не міг не завітати на міжнародний форум, який не завітати на міжнародний форум, який відбувся на його рідній Тернопільщині відбувся на його рідній Тернопільщині

Тернопільщина – вдала платформа для бізнесу

На форумі дуже багато людей, іноземні делегації, голови ОТГ, представники влади. Прибули і високі гості, зокрема голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.

Цьогоріч розглядали безліч важливих питань: розвиток туризму, розширення IT-індустрії, інновації в галузі диверсифікації джерел енергії на базі біоресурсних технологій, питання агропромислового комплексу, розвиток міста. Та один із найважливіших моментів – концепція розвитку міжнародного аеропорту «Тернопіль».

Начальник управління стратегічного розвитку Тернопільської міської ради Юрій Дейнека розповів, що цей форум створюється не лише для того, щоби залучити інвестування грошей у Файне місто, а й для підтримання та налагодження європейських зв’язків.

Понад сто інвесторів приїхали на Тернопільщину, кожен з них мав свою мету, не всі готові вкласти гроші. Одні лише ознайомлюються з програмою, інші шукають цікаві ідеї, щоби їх «розкрутити». Є й такі, котрі переконані, що Україна, а тим паче Тернопільщина – це вдала платформа для бізнесу, проте війна на сході збиває з пантелику, тому ставляться з певною обережністю до пропозицій.

Організаторами форуму «Invest-2019» була Тернопільська ОДА та облрада, загальна сума, витрачена на захід, складає близько 400 тисяч гривень.

Начальник управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Оксана Качурівська розповіла нам про форум у деталях.

– Яке місце займає наша область у плані інвестування?

На даний момент можемо відмітити великий приріст. У порівнянні з попередніми роками інвестиції значно зросли. До прикладу, раніше могли спостерігати 55 млн. доларів інвестування, а зараз маємо 106 млн. доларів прямих інвестицій. Темпи зростають, і це не може не тішити, адже якщо інвестиції зростають, це означає, що ми зайняли правильну позицію та йдемо правильним шляхом.

– Скільки прибуло інвесторів на форум і чи є вже ті, які готові вкласти кошти?

Близько 130 інвесторів завітали на форум. Поки що пропозицій не поступало, але є велика зацікавленість у наших ідеях. Багато йде розмов із представниками влади. Хочу відмітити, що практично всі зацікавлені у нашій землі.

Чи представлено ідеї малого бізнесу?

Ні, на даний момент тут представлено ланки середнього та великого бізнесу. Прибули люди, котрі готові слухати масштабні ідеї та обговорювати вливання великої суми грошей, тому малий бізнес не зацікавлений у цьому.

Було піднято питання відновлення аеропорту, що можете сказати?

Так, питання стоїть на першому місці. Вже створено проект, який дозволить повністю відновити роботу аеропорту, надати нові робочі місця і створити комфорт для людей. На даний час шукається велика компанія, котра зможе фінансувати цей проект та взяти під свій контроль процес. Ви розумієте, що процес відновлення такої великої і громіздкої «машини» є важким та недешевим, тому йде пошук все-таки єдиної компанії, яка б могла покрити розходи. Програма розвитку аеропорту вже затверджена.

Де шукаєте інвесторів?

Ми співпрацюємо з різними структурами та компаніями, з  державними установами, які напряму спілкуються з інвестиційними закордонними фірмами. Маємо контакти зі всіма дипломатичними установами в Україні. Ми стали міцним підґрунтям для пошуку інвестицій, наша область зацікавлена як в інвестуванні, так і в народженні чогось нового та важливого.

Що найбільше цікавить інвесторів?

Їм цікава енергетика, це, мабуть, стоїть на першому місці, а також переробка та інфраструктурні проекти. Одним із них власне є аеропорт, тому надіємось, що скоро почнеться велика робота.

Інвестори готові працювати з Тернопільщиною?

Формат цьогорічного форуму вражає. Я безмежно радий бачити тут представників Польщі, Литви, Грузії, Туреччини. Це наші партнери, з якими ми тісно спілкуємось та співпрацюємо. Надіюся, що наступні проекти, котрі будуть представлені, зацікавлять наших друзів і ми сміливо заговоримо про співпрацю. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна поділився своїми думками щодо цьогорічного форуму та відповів на наші запитання.

Які угоди було підписано на форумі?

– Уклали дві міжнародні угоди. Перша – це план дій між Брестською областю та республікою Білорусь, вона передбачає реалізацію спільних проектів. Ми у цьому напрямку також працювали і напрацьовували копітку стратегію роботи. Друга угода була укладена між суб’єктами господарювання й органами місцевого самоврядування. На даний час це був Збаразький район і один з районів Грузії.

Один із ключових об’єктів, Один із ключових об’єктів, який був представлений на форумі, – який був представлений на форумі, – Тернопільський аеропорт

Яку користь отримує наша область від таких форумів?

Ми не можемо змусити інвесторів вкладати гроші в той чи інший проект.      Форум – це майданчик для налагодження контактів, для підтримання відносин та в подальшому для співпраці. За весь форум ми можемо не підписати жодної угоди, але тішить те, що є зацікавленість у наших людях, в їхніх ідеях. Цей формат дає можливість двом потенційним партнерам зійтися на  цікавому вкладенні. Ми презентуємо наш потенціал. Гарантуємо комфорт для інвесторів у Тернопільській області, беремо на себе відповідальність щодо дотримання  безпеки вкладень інвесторів у будь-який проект. На форумі говорилося щодо шахрайства, звісно, ці питання залишаться відкритим, адже моментів поцуплення грошей є маса. Проте ми стараємось перевіряти, слідкувати як за інвестиціями, так і за двома сторонами. Працюємо на бездоганну репутацію, що є не менш важливою складовою.

Зацікавленість у сільському господарстві

Голова комісії просторово-територіального планування інфраструктури і захисту природи Грузії Йосеб Болквадзе розповів, що в захопленні від української землі. Поля, які рясно цвітуть, мають акуратний та доглянутий вигляд, а це говорить про відповідальне відношення людей до своєї праці. Також чоловіка зацікавила ідея відновлення аеропорту, хоче дізнаватися все більше деталей та має своїх декілька ідей.

Бізнес-консул, голова управління аналітики та інформації в Йорданії Ахмед Модгіш також цікавиться ідеєю відновлення аеропорту. Каже, що проект, котрий пропонують щодо роботи аеропорту, є цікавим, адже у ньому прораховано можливі перспективи на майбутнє.

На міжнародний форум «Тернопільщина Invest2019» приїхали представники із тридцяти країн. Варто згадати про угоду, яку підписали 22 травня представники компанії «Signify». У ній ідеться про запуск виробництва світильників для вуличного освітлення в Україні, збиратимуть їх у Тернополі. Сергій Надал так  прокоментував: «Приємно, що на новітніх світильниках такого потужного світового лідера писатиме «Made in Tеrnopil».

Тернопільщина, за переконанням місцевої влади, впевнено крокує до фінансової стабільності. Організатори та гості форуму закликали всіх подавати свої ідеї та розвивати проекти, відстоювати свій потенціал та ставати найкращими.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,



Новини
18 Вересня
17 Вересня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше