Найсвіжіше:
• На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи • На Тернопільщині в автівці ледь не згорів водій (+фото) • На Тернопільщині в аварію потрапили дитина та двоє дорослих (+фото)
rss

Госпітальний округ на Тернопільщині: як виглядатиме і що включатиме?


Опубліковано: 18 Липня 2017р. о 14:03


Про медичну реформу та утворення госпітальних округів не говорив хіба що лінивий, але багато питань досі залишаються відкритими. Зокрема, що входитиме до складу округу, які функції виконуватимуть лікарні, котрі у них працюватимуть, як фінансуватимуться заклади?

moz1_(1)_2Для чого потрібні округи?

Відповідь на ці запитання спробувало дати обласне управління охорони здоров’я. Інформацію з цього приводу планували заслухати на сесії Тернопільської обласної ради. Обговорення обіцяло бути бурхливим, адже депутати давно вимагали детального розгляду цього питання.

Навіть передбачалося, що для теми госпітальних округів виділять цілий сесійний день. Але згодом плани змінилися. Чимало зауважень до медичної реформи і процедури створення госпітальних округів мають депутати від ВО «Свобода». Підставою для цього стали протестні «спалахи» у різних регіонал області. Люди влаштовують повстання проти закриття лікарень або зміни їх профілю.

Підняти медицину без радикальних кроків не можливо, адже система пропустила кілька етапів розвитку. Тож, аби наздогнати європейські стандарти, потрібен стрімкий прорив. 

У червні минулого року в області було утворено робочу групу з вивчення питання реформування закладів охорони здоров’я Тернопільської області. Вона на засіданнях напрацювала пакет документів щодо створення чотирьох госпітальних округів.

За 10 років кількість населення області зменшилось на 46,4 тисячі, а забезпеченість ліжками в лікувально-профілактичних закладах є більшою, ніж по Україні (область за 2016 рік – 81,95 на 10 тисяч населення, Україна – 72,35 на 10 тисяч населення). Це свідчить про те, що ми неефективно використовуємо наявні ресурси, – йдеться у пояснювальній записці управління охорони здоров’я. – Ми не повинні витрачати шалених коштів на утримання окремих закладів охорони здоров’я, вкладати їх у стіни, вікна, в напівпорожні відділення, а не в якісні медичні послуги та сучасні технології. Тим паче, що з наступного року в рамках медичної реформи передбачається, що фінансування «ходитиме» за хворим. Тоді кожен лікар боротиметься за пацієнта, а лікувальні заклади будуть у режимі жорсткої конкуренції.

Госпітальний округ – це об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання спеціалізованої медичної допомоги населенню такої території. Їхнє завдання – забезпечити своєчасний доступ населенню до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості. Такі формування дозволять ефективніше використовувати бюджетні кошти на утримання лікувальних закладів та дадуть можливість залучення інвестицій, коштів світового банку, UNICEF та інші джерела фінансування, оптимізувати ресурси закладів охорони здоров’я.

– Формування госпітальних округів не передбачає закриття лікарень. Навпаки, ідея госпітальних округів полягає у плануванні їх розвитку. На формування госпітальних округів відведено рік, щоби спланувати функціональну мережу лікарень, щоб був доступ до якісної послуги. За цей рік планується завершити роботу зі створення плану розвитку мережі лікарень, – повідомили в управлінні.

Які заклади увійдуть до округу?

Лікарня інтенсивного лікування повинна бути найбільш потужною в окрузі, а решта лікарень не будуть потребувати високотехнологічного обладнання.

У кожному окрузі планується не менше однієї багатопрофільної лікарні І або II рівня з наданням екстреної медичної допомоги. Решту медичних установ перепрофілюють у лікарні планового або відновного лікування, медичні центри, хоспіс та заклади медико-соціальної допомоги.

Головна роль у госпітальному окрузі надається багатопрофільним лікарням для надання інтенсивної допомоги, передусім екстреної медичної допомоги, оскільки від їх діяльності залежить життя та здоров’я пацієнтів. Саме ці лікарні в розвинених країнах світу надають близько 90% всієї стаціонарної допомоги.

Забезпечення діагностичних досліджень для потреб первинної ланки та планова амбулаторна спеціалізована допомога будуть надаватися поліклінічними відділеннями лікарень планового лікування або консультативно-діагностичними поліклініками, які будуть розміщені в кожній адміністративній одиниці (район, місто). У цих відділеннях вестимуть прийом вузькі спеціалісти за наступними спеціальностями: терапевт, педіатр, хірург, невролог, акушер-гінеколог, кардіолог, інфекціоніст, отоларинголог, окуліст, у тому числі дитячі. Можуть бути передбачені інші посади відповідно до потреби конкретного регіону.

У межах госпітальних округів функції багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування покладаються на багатопрофільні лікарні з числа перспективних закладів, визначених госпітальними радами.

Багатопрофільна лікарня першого рівня повинна обслуговувати не менше 120 тисяч пацієнтів, другого рівня — не менше 200 тис.

Більшість медичних закладів в області — це малопотужні та малозавантажені лікарні, які мають зношені основні фонди та застаріле технічне оснащення. Така організація мережі створює дві проблеми. По-перше, малочисельні послуги мають високу відносну собівартість: надавати їх у більшому обсязі було б вигідніше. По-друге, фахівці, що не мають достатньої завантаженості (на відміну від тих, хто працює «на потоці» у потужних, добре оснащених лікарнях), поступово втрачають кваліфікацію та життєво необхідні для пацієнтів практичні навички.

 

Критерії, за якими визначалися межі госпітальних округів, наступні:

  • радіус зони обслуговування багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування – 60 км;
  • своєчасність прибуття до багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування – до 60 хвилин;
  • ліжковий фонд (зокрема кількість та профіль ліжок);
  • окремі показники демографічної ситуації та стану здоров’я населення (такі як смертність, народжуваність, захворюваність і поширеність захворювань (зокрема інфаркти, інсульти);
  • окремі показники роботи ЦРЛ та РЛ (зокрема кількість пологів, операцій).

Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше