Найсвіжіше:
• 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових
rss

Гінекологічні операції в обласному перинатальному центрі «Мати і дитина»: якісно, швидко, безпечно, сучасно


Опубліковано: 21 Липня 2022р. о 17:38


Гінекологія – болюча тема для багатьох жінок. Непотрібні дослідження, ліки і харчові добавки з недоведеною ефективністю і сумнівною безпекою, важкість вибору між суперечливими порадами медиків, досвідчених подруг та інформацією з інтернету, страх операції – не рідкість. Як бути? Куди звернутися за допомогою жінці з гінекологічною недугою? Даних проблем ми торкнемося у розмові з лікарем акушером-гінекологом, завідувачем відділу оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» Андрієм Куценком.

«Виконуємо усі види гінекологічних оперативних втручань»

– Пане Андрію, з якими захворюваннями звертаються до Вас пацієнтки?

– Серед пацієнток, що лікуються у відділі, більшість – це жінки з різного роду матковими кровотечами. Причинами їх зазвичай є міома матки, поліпи ендометрію, внутрішній ендометріоз, порушення згортальних властивостей крові тощо. Інколи у таких пацієнток ми виявляємо і злоякісні захворювання жіночих статевих органів. Також до нас звертаються жінки з різноманітними пухлинами яйників, позаматковими вагітностями, жіночим непліддям, опущенням чи випадінням стінок піхви та іншими захворюваннями.

У розмовах на медичну тематику інколи можна почути вислів «складний пацієнт». Що мається на увазі? Чи трапляються такі пацієнтки у Вашій практиці?

– Обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» – єдиний в області заклад охорони здоров’я третинного (високоспеціалізованого) рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги. У нас концентруються жінки з найскладнішою патологією. Серед пацієнток нашого відділу – жінки з гінекологічними пухлинами великих розмірів, нетиповим перебігом хвороби, перенесеними раніше кількома оперативними втручаннями, після неефективних курсів попереднього лікування.

Окрім цього, пандемія коронавірусної інфекції, що вирує останні два роки, суттєво вплинула на частоту звернень пацієнтів за медичною допомогою. І досі багато жінок, страждаючи від гінекологічних захворювань, до останнього намагаються не звертатися до лікарів, займаються самолікуванням через побоювання заразитися від інших пацієнтів при зверненні в заклад охорони здоров’я. Така модель поведінки, звичайно, не може не позначитися на важкості їхнього стану.

Часто до нас звертаються хворі з поєднанням гінекологічної недуги та серцево-судинного, неврологічного, гематологічного чи ще якогось захворювання. Всі вони розраховують на отримання високоякісної, сучасної та адекватної медичної допомоги.

– Які оперативні втручання виконуються в Вас у відділі?

– Ми виконуємо всі види гінекологічних оперативних втручань – від реконструктивно-пластичних до радикальних. Традиційно всі операції поділяються на малі й великі. Великі – це ті, що передбачають великий об’єм втручання та потребують перебування пацієнтки у стаціонарі протягом кількох днів. За способом проникнення у черевну порожнину вони поділяються на три групи: вагінальні (виконуються через розрізи на стінках піхви), лапаротомні (здійснюються через розріз на передній стінці живота, довжина якого в залежності від об’єму втручання може сягати від 4-5 до 18-20 см) і лапароскопічні (проводяться за допомогою спеціальних інструментів через невеличкі проколи довжиною менше 1 см). Ми обираємо оперативний доступ із врахуванням стану пацієнтки, її побажань, особливостей передбачуваного втручання тощо. Перевагу завжди надаємо малотравматичним та органозберігаючим методикам.

З цього року Національна служба здоров’я України запровадила контрактування за новим пакетом гарантованої медичної допомоги «Хірургія одного дня». Пацієнтки нашого відділу теж отримують лікування у межах даного пакета. Зазвичай це малі гінекологічні операції – «косметичні» втручання на зовнішніх статевих органах, гістероскопії (операції, що проводяться у порожнині матки за допомогою спеціального оптичного приладу, який вводиться туди через канал у шийці матки), хірургічні стерилізації, переривання вагітностей малих термінів та інші втручання. У таких випадках жінки перебувають у стаціонарі менше однієї доби: вранці поступили, прооперувалися і ввечері пішли додому. Швидко і зручно!

«У планах на цей рік – запуск сучасної гінекологічної амбулаторії»

– Чи великий колектив працює у відділі?

– Лікувальний процес у відділі забезпечують три лікарі-ординатори і три сумісники. Кожен із них – висококласний фахівець із багаторічним досвідом роботи в акушерстві та гінекології. Допомагають їм майже три десятки середніх і молодших медичних сестер. Координують роботу відділу завідувач і дві старших медсестри.

Персонал відділу постійно працює над підвищенням своїх професійних навиків. Дотримуємось принципу: «Щоби бути першим – вчися у кращих». Лікарі відділу є членами авторитетних вітчизняних та зарубіжних професійних об’єднань – Асоціації акушерів-гінекологів України, Української асоціації кольпоскопії та цервікальної патології, Європейської спілки гінекологічної ендоскопії, Європейської спілки гінекологічної онкології. Завдяки цьому ми отримуємо доступ до сучасної медичної інформації, обмінюємось досвідом із колегами, кращі наукові здобутки впроваджуємо у щоденну практику. Читачі, напевно, чули фразу, що «в сучасному світі найдорожчий продукт – інформація». Для кожного з нас зрозумілим і близьким є вислів Стіва Джобса: «Якщо ви працюєте над тим, що для вас є справді важливим, то вас не потрібно підганяти. Вас тягне вперед ваша мрія».

Скільки часу пацієнтки, яким передбачається гінекологічна операція, перебувають у стаціонарі?

– Ми намагаємося зменшувати тривалість перебування наших пацієнток у лікувальному закладі до мінімального і водночас безпечного рівня. У минулому році середня тривалість перебування в стаціонарі пацієнток, які оперувалися в нас, становила 5,6 ліжко-дня. Тобто жінки госпіталізуються до нас за добу або в день операції і через 4-5 діб після неї ідуть додому. Думаю, що цей показник є одним із найкращих у порівнянні з аналогічними в інших закладах охорони здоров’я Тернопільської області.

Досягти цього ми змогли після розробки та реалізації цілого комплексу заходів. Завдяки злагодженій співпраці лікарів нашого відділу з колегами із жіночих консультацій пацієнтки, які скеровуються до нас, уже мають повний пакет доопераційних обстежень. Суттєво зменшувати тривалість перебування у стаціонарі дозволяють сучасні малоінвазивні технології – лапароскопічні та гістероскопічні втручання. У післяопераційному періоді ми дотримуємось принципів швидкого відновлення. Наші пацієнтки отримують лише ті ліки, ефективність яких доведена даними доказової медицини. Якомога раніше – зазвичай ще в день перенесеної операції – вони починають самостійно ходити, виконують прості фізичні вправи, вживають напої та їжу.

– Якими є умови перебування у відділі?

– Відділ розміщений на 4 і 5 поверхах гінекологічного корпусу. Для розміщення хворих наявні 8 загальних палат із двома загальними санвузлами. Також у нас є дві палати покращеного перебування з індивідуальними санвузлами. Наші пацієнтки жартома називають їх «VIP-номерами» або «апартаментами».

У планах на цей рік – запуск сучасної гінекологічної амбулаторії. Віримо, що це ще більше наблизить медичну допомогу до наших пацієнток, зробить її зручнішою.

«Пацієнтки, що потрапляють на лікування у наш відділ, повністю забезпечені усіма медикаментами»

– Який режим роботи відділу оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями?

– Ми працюємо в режимі «24/7», тобто цілодобово і без вихідних. Наш персонал завжди готовий допомогти пацієнткам не лише повернути втрачене здоров’я, а й відновити якість життя!

– Скільки коштів доводиться витрачати пацієнткам для придбання ліків?

– Обласний перинатальний центр підписав ряд договорів із Національною службою здоров’я України стосовно певних пакетів гарантованої безоплатної медичної допомоги. Тому пацієнтки, що потрапляють на лікування в наш відділ, повністю забезпечені усіма медикаментами, шовними, перев’язувальними та іншими витратними матеріалами. У нас Ви не зустрінете пацієнток чи їхніх родичів, які біжать з довгими списками ліків до аптеки. За власні гроші хворим доводиться купувати лише ті поодинокі препарати, придбання яких не передбачено за бюджетні кошти.

– Чи лікуються у Вас мешканки інших областей та іноземні громадяни?

– У нашому відділі медичну допомогу отримують як мешканки Тернопільщини, так і жінки з інших областей та країн. Проте для іноземних громадянок медична допомога інколи може бути платною. Розмір оплати в таких випадках визначається згідно з вимогами чинного законодавства та міждержавних домовленостей.

– Як потрапити на лікування до Вас?

– Дуже актуальне запитання. Коли до нас звертаються хворі в «запущеному» стані, ми запитуємо їх: «Чому так пізно звернулися?» У відповідь чуємо: «Так ви ж  обласний заклад. Мені казали, що до вас складно потрапити…».

Отож розвіюємо цей міф. Пацієнтки можуть потрапити на лікування у наш відділ трьома шляхами. Перший – маючи електронне направлення на госпіталізацію в гінекологічний стаціонар, отримане в акушера-гінеколога з нашої чи будь-якої іншої жіночої консультації або у свого сімейного лікаря. Другий варіант – пацієнтку привозить карета швидкої медичної допомоги. І третій – самостійне звернення пацієнтки безпосередньо в наш приймальний відділ.

Сьогодні ми познайомили вас з одним із відділень Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» й переконалися в тому, що завдяки сучасній медицині і розвитку лікарів ми маємо всі шанси стати здоровою нацією. Важливо не боятися та не соромитися власних проблем. До медиків звертатися вчасно та довіряти їм.

Сніжана Матяш

 

КОМЕНТАР

У чому, на Ваш погляд, полягає унікальність відділу оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями обласного перинатального центру?

Богдан Ониськів, один з найдосвідченіших лікарів відділу:

–  Ось уже 40 років я займаюся акушерством та гінекологією. Пройшов професійний шлях від лікаря районної лікарні до начмеда міської лікарні, головного спеціаліста акушера-гінеколога та начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації. У цьому закладі я людина нова, працюю тут трошки більше року. Колектив відділу та його завідувач Андрій Вікторович стали для мене відкриттям. Мені дуже імпонує наявна у молодих лікарів жага до знань, до нової інформації, вміння її аналізувати та виділяти основне. Якість медичної допомоги у відділі відповідає вимогам європейських та світових стандартів. Тут впроваджуються модерні методи дослідження та лікування. І, що вкрай важливо для наших пацієнток, тут дотримуються букви і духу доказової медицини.

Віктор Овчарук, генеральний директор перинатального центру:

– Я завжди говорив і буду говорити про те, що у нашому перинатальному центрі працюють професіонали, які не просто люблять свою роботу, а живуть нею. Дане гінекологічне відділення є пріоритетним для нашого закладу. Адже нам важливо не тільки супроводжувати жінок під час вагітності та пологів, а й зберігати здоров’я та життя тих, які зіткнулися з гінекологічними захворюваннями. Кожна жінка, яка прийшла до нашого медичного закладу, може розраховувати на висококваліфіковану допомогу та доброзичливе ставлення. Я переконаний, що й надалі наш заклад буде забезпечувати високі стандарти надання медичної допомоги.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше