Найсвіжіше:
• На Тернопільщині розширено перелік дітей, які мають право на безкоштовне харчування • Тернопільські медики вийняли серце з грудної клітки військовослужбовця, щоби повністю видалити пухлину (+фото) • Головним кандидатом на посаду голови Тернопільської ОДА є львів’янин • Головні функції смартгодинників, які знадобляться прихильникам активного способу життя • На Тернопільщині померла директорка місцевої гімназії • Помер військовослужбовець з Тернопільщини, котрий півтора року відслужив у єгерський бригаді • Кращий футболіст Тернопільщини 2023 року Тарас Гром’як: ексклюзивне інтерв’ю • Смертельна пожежа на Тернопільщині: загинув чоловік зі Збаражчини • На Тернопільщині викрито громадянина Азербайджану, який намагався потрапити в Україну за підробними документами (+фото) • На Тернопільщині до 15 років позбавлення волі засуджено луганчанку, яка працювала на ворога • Працівники поліції розшукали чоловіка, який конфліктував з тернополянами • Відкрита зимова першість Тернопільщини з футболу: повна статистика, турнірні таблиці, бомбардири   • У аварії, яка трапилася в Тернополі, травми отримала однорічна дитина • Став відомим календар матчів зимової першості Тернопільщини найближчого вік-енду • Тернопільщина зустрічатиме тіло загиблого на Харківщині Героя • Окупанти знову розстріляли українських військових, які здавалися в полон: що відомо про злочин рф • Що подарувати на 8 березня: ідеї • Збираємо речі в автобусну подорож • Рекордних 36 команд стартувало у чемпіонаті Тернопільської області з футзалу серед 13-річних юнаків • Частина Тернополя знову буде без води: стала відома причина • На Тернопільщині змінились реквізити для оплати за розподіл газу • Представник Тернопільщини з великим рахунком програв в останньому матчі на Меморіалі Юста • Бабця колишнього нардепа з Тернопільщині відзначила 102 день народження (+фото) • Племінник легендарного нападника тернопільської «Ниви» сподівається на Майка Джонсона і $60 мільярдів для України • Перша Тернопільська футзальна ліга: стартувала фінальна частина
rss

Формуємо нове ставлення до безпеки праці


Опубліковано: 30 Квітня 2022р. о 10:05


«Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» – це не просто цьогорічне гасло Всесвітнього дня охорони праці. Це не лише кампанія, запроваджена Міжнародною організацією праці в рамках тижня чи місяця.

Щорічно Фонд соціального страхування України разом із соціальними партнерами в межах цієї кампанії долучається до формування культури праці, в якій право на безпечні та здорові умови роботи цінуються та заохочуються як роботодавцями, так і працівниками. Попереджуючи виробничий травматизм на робочих місцях, пропагуючи те, що ми в загальному називаємо якісним та безпечним середовищем, страхові експерти з охорони праці структур Фонду працюють над постійною участю як роботодавців, так і працівників у підвищенні безпеки та гігієни праці, усвідомленням ними відповідальності за власне здоров’я та життя.

Необхідно закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх дотримання мають бути не простою формальністю. Належна культура охорони праці потрібна, насамперед, саме їм, адже ніякі виплати потерпілим на виробництві від Фонду соціального страхування України не повернуть втрачені здоров’я та життя.

Тепер слово «безпека» в умовах воєнного стану асоціюється, здебільшого, із виживанням загалом. Тому в управлінні та відділеннях УВД ФССУ в Тернопільській області в цей день акцентується основна увага на захисті та адаптації працівників в екстремальних умовах. Чимало підприємств працює у зміненому режимі праці, відбувається релокація виробничих потужностей, які несуть нові небезпеки та ризики, дещо спрощуються питання охорони праці під час війни. Адже на цей час вже 26 підприємств перемістили свої виробничі потужності і понад 80 тисяч осіб вимушено переселилися в Тернопільську область.

Тепер здійснюється розслідування нещасних випадків, що сталися у зв’язку з проведенням воєнних дій, виникають інші питання, пов’язані з воєнним станом.

Відразу акцентую на місії Фонду — це реалізація гарантії соціального захисту всім громадянам України, що перебувають в офіційних трудових відносинах, у разі травмування в процесі трудової діяльності. Відповідно до законодавства, основними напрямами профілактичних заходів, які реалізуються Фондом самостійно чи у співпраці з іншими організаціями та установами, є:

–    надання роботодавцям необхідних консультацій щодо створення ефективних систем управління охороною праці;

–    перевірка стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах;

–    участь у розслідуванні нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

–    пропаганда та поширення позитивного досвіду створення безпечних і нешкідливих умов праці;

–    навчання та підвищення рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці.

У І кварталі 2022 року за участі страхових експертів з охорони праці відділень Фонду в Тернопільській області на підприємствах, в організаціях та установах проведено 57 семінарів, нарад, засідань круглих столів з питань охорони праці. Фахівці Фонду брали участь у роботі 74 комісій з питань охорони праці підприємств, в опрацюванні та впровадженні СУОП на 46 підприємствах. Дуже багато в питаннях безпечної праці залежить від якості проведеного навчання, достовірної перевірки знань працівників, головна мета яких – не лише навчити, а зробити звичними та невід’ємними питання охорони праці у нашому житті.

Тепер особливо важливо, аби Фонд соціального страхування України і надалі був надійним гарантом державної підтримки, стабільності для потерпілих та членів їх сімей, застрахованих осіб, а для роботодавців – дієвим партнером. Бо саме через дотримання партнерських стосунків між працівниками Фонду та страхувальниками формується нове ставлення до безпеки праці.

Григорій Радзіх, заступник начальника управління – начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,

Новини
26 Лютого
25 Лютого
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше