Флеболог Олег П’ятничка: “Якщо ви займаєтеся флебологією, то ваш центр зобов’язаний мати усе необхідне сучасне обладнання”


Опубліковано: 5 Липня 2021р. о 10:30


Сучасний ритм життя та постійна сидяча робота призводять до утворення варикозу і судинних зірочок на ногах. Більшість людей не звертаються до лікаря, вважаючи їх появу не страшною. Однак вони можуть становити небезпеку для здоров’я та призвести до утворення тромбів і виразок.

Понад 20 років  у Тернополі функціонує сучасний медичний центр “Паракліт”, де якісна діагностика поєднується з інноваційними малоінвазивними способами лікування. Це дозволяє покращити якість життя людини в короткі терміни. Пацієнтам, у яких спостерігається схильність до варикозу, флебіту і тромбофлебіту, необхідно регулярно проходити обстеження у лікаря.

Детальніше про хвороби вен та як швидко можна стати на ноги, нам розповів кандидат медичних наук, лікар­хірург вищої категорії, флеболог Олег П’ятничка. Нещодавно у розгорнутому інтерв’ю Олег Зіновійович розповідав, що варикоз потребує радикального лікування, жодна мазь, пігулка чи тим паче п’явки не допоможуть людині, яка страждає варикозним розширенням вен.

«Якщо погано працює серце, ноги набрякають, бо серце “недокачує” кров»

– У Вас понад 20 років робочого стажу, за цей час Ви бачили багато складних випадків, але все ж так розкажіть, з якими патологіями Вам доводиться щодня стикатися?

– Щодня обстежую пацієнтів зі скаргами на болі, важкість у нижніх кінцівках. Саме так скаржаться пацієнти, котрі приходять на прийом: болять вени. Причини цих болів можуть бути різними, але якщо біль уже з’явився, у першу чергу нам варто зробити обстеження судин. Крім того, що я хірург, то ще й лікар функціональної діагностики, тому самостійно можу провести клінічне та ультразвукове обстеження судин. Найчастіше зустрічаюся із захворюваннями венозної системи. Варикоз стоїть на першому місці, окрім цього, існує клапанна неспроможність або гіпертензія глибокої венозної системи. Також, на жаль, приходить багато пацієнтів із запущеними формами варикозної хвороби – тромбофлебітами, трофічними виразками, кровотечами.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про комплексну медичну допомогу, яка надається у медичному центрі “Паракліт”. 

– Понад 20 років медичний центр “Паракліт” існує у Файному місті, де працюють кваліфіковані вузькі спеціалісти різних напрямків – хірургічний, терапевтичний, діагностичний. Ми об’єдналися в один центр, адже нам важливий комплексний індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Болі в ногах можуть бути спричинені як захворюванням судин, так і хворобами опорно­рухового апарата, серцевою патологією, захворюваннями хребта та ін. Поставити правильний діагноз і визначити метод лікування можна лише після комплексного  огляду всіма необхідними спеціалістами. До прикладу, якщо погано працює серце, ноги набрякають, бо серце “недокачує” кров. Якщо є захворювання суглобів, то набряки в ногах також будуть. Мова йде про супутні захворювання, і про це дуже часто забувають пацієнти, але ми, лікарі, повинні обов’язково брати до уваги цей момент. Не можна оперувати людину, не обстеживши її повністю, не варто призначати лікування, яке в подальшому може загострити інші захворювання. До методів призначення лікування ми підходимо лише після повного обстеження пацієнта. “Паракліт” – це багатопрофільний медичний центр, де є комплексний індивідуальний підхід.

Олегу Зіновійовичу та його колективу бажали вдячних пацієнтів та Божої ласки

– Коли ми спілкувалися з Вами раніше, Ви розповідали, що після операцій у Вашому центрі людина сама йде додому. До того ж наголошували, що не сідає в авто, а самостійно крокує. Невже справді після оперативного втручання можна стати на ноги?

– Я пам’ятаю той час, коли операція на венах викликала не дуже приємні емоції, адже лікарі та й пацієнти розуміли, що це складна хірургія, з масивною крововтратою, з подальшим лікуванням у медичних установах, далі була довга реабілітація, обмеження навантаження. Така операція була складною і досить суттєво впливала на соціальне життя людини. На сьогодні велика кількість  пацієнтів з нашого міста та області переконалися в тому, що після операції на венах можна жити повноцінним життям уже наступного дня. У світі така хірургія має назву “процедура”, навіть не операція. Медицина стрімко пішла вперед, і нам вдалося повністю змінити свій підхід до лікування вен нижніх кінцівок.

«Здорова конкуренція – це рушійна сила прогресу. Ми не боїмося конкуренції, бо ми її створюємо»

– Скільки часу тривають такі оперативні втручання і чи болючий цей процес?

– Якщо оперативні втручання, які робилися лікарями набагато раніше, тривали більше години на одній нозі і мали тривалу подальшу реабілітацію, то на сьогоднішній день це займає 25­30 хвилин. Однак час не головне, ми не на олімпійських іграх, щоби змагатися на час. 

Біль – це вагома неприємна складова, якої люди хочуть уникнути. Пригадайте свої відчуття в тілі, коли вам скажуть, що необхідна операція, одразу є думка про біль та важкість після неї. Ми врахували даний факт, і операції, які відбуваються в нашому центрі, є цілком безболісними. Пацієнт при свідомості, він чує і розмовляє з нами, веде бесіди. Якщо вам будуть казати, що ми робимо уколи в спину, це неправда, ми використовуємо сучасне місцеве знеболення, сучасне обладнання, яке  призначене для того, аби людина взагалі не відчувала болю. Як сказала наша пацієнтка після операції, якби я знала, що це настільки не болить, я би погодилася на операцію того самого дня.

– Розкривайте таємниці, яке ж це обладнання Ви використовуєте?

– Близько 10­15 років тому в лікарському товаристві існувала фраза: лікуйте і оперуйте таким способом, який найкраще у вас виходить. Сьогодення ж вимагає іншого підходу, який стосується не лікаря, а пацієнта, якого потрібно оперувати тим методом, який підходить йому, а не медику. Лікування на даний час є індивідуальним для кожного випадку, і зараз немає браку методів чи обладнання для пацієнтів. Я відвідую дуже багато конференцій, і ось нещодавно почув прекрасний вислів, який влучив у саме серце: “Якщо ви займаєтеся флебологією, то у вашій клініці має бути все необхідне обладнання для проведення тієї чи іншої операції”. Наш центр має все обладнання, і кожному пацієнту ми підбираємо той метод лікування, який йому підходить за показами.

Медичний центр “Паракліт”: Дбайливо! Швидко! Професійно!

– “Паракліт” – не єдиний судинний центр у Тернополі, чи не боїтеся конкуренції?

– Так, нам це відомо. Але почну з того, що власне у нас запроваджувались нові ті чи інші методи лікування захворювань. У нас вперше проводилось лікування суглобів за допомогою PRP­терапії. А зараз її широко використовують по всій області. Те саме стосується і лікування варикозної хвороби. У “Паракліті” вперше впроваджується безліч нових методів лікування, і наша команда радіє цьому, адже навіть якщо після нас дані методи набувають популярності серед інших медиків та клінік, першими все одно залишаємося ми. Здорова конкуренція – це рушійна сила прогресу. Ми не боїмося конкуренції, бо ми її створюємо. Якщо пацієнт буде бачити, що допомога надається згідно з усіма протоколами і швидко помітні позитивні результати, не важливо, приватна чи державна це клініка, пацієнт обирає той заклад, який бажає, той,  де є кращі лікарі і результати. У пріоритеті завжди стоїть пацієнт.

– На завершення розкажіть, де знаходиться Ваша клініка і чи складно потрапити на прийом?

– “Паракліт” – це приватний медичний заклад, до нас потрапити не складно. Прийом відбувається згідно з попереднім записом, який проводиться або за номером телефону (067 350 45 95), або за посиланням у соціальних мережах. 20 років ми знаходилися на території поліклініки. Ми змінили нашу локацію на більш зручну для пацієнтів. Тепер знаходимось на вулиці Леся Курбаса, 4б, одразу за зупинкою громадського транспорту (магазин “Едельвейс”). Дістатися громадським транспортом до нас також не складно – увесь транспорт, що їде до ТЦ “Подоляни”.

На завершення Олег Зіновійович розповідає, що із захворюванням вен жартувати не варто, так само й не слід відкладати похід до флеболога. Треба пам’ятати, що така  хвороба, як варикоз, може мати плачевні наслідки. Одні з яких – тромби. Коли вони можуть з’явитися у пацієнта, сказати важко, тому не слід легковажити своїм самопочуттям. Запишіться на консультацію та будьте здорові!


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше