Найсвіжіше:
• Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду
rss

Економія чи збиток? Плюси і мінуси автоматизації ресторанного бізнесу


Опубліковано: 30 Липня 2021р. о 16:53


Як і будь-який бізнес, ресторан чи кафе повинні приносити прибуток своєму власнику. Для цього вся робота повинна бути дуже чітко організованою. А для збільшення продуктивності праці колективу найважливіше – економити час на різні види робіт та, відповідно, мінімізувати витрати на кількість персоналу.

Автоматизацію роботи закладів громадського харчування частина власників сприймають як полегшення і економію, інша частина – як зайві і не потрібні витрати. До останніх, як правило, належать невеликі кафе та кав’ярні з малим чи помірним клієнтським трафіком, до перших – великі ресторани та мережі закладів.

Автоматизувавши роботу ресторану, власник найперше економить на додаткових працівниках, які мали би відстежувати та контролювати процеси, наприклад, закупки та переміщення продуктів, регулювання потоку клієнтів тощо. Все це в закладі виконуватиме спеціальна програма на планшеті чи ноутбуці, яку можна замовити за посиланням.

Автоматизація ресторанів допомагає:

– підвищити швидкість і якість обслуговування гостей;

– не допустити крадіжок з боку персоналу;

– відстежувати продаж і будувати ефективніші маркетингові стратегії;

– аналізувати витрати складу, щоб уникнути зайвих списань.

Як наслідок, система повинна зменшити витрати ресторану, підвищити прибутковість і знизити видатки на ручну працю.

Скільки можна зекономити?

Одна з важливих функцій автоматизації ресторану – це контроль над роботою персоналу. Чималий досвід показав, що завдяки відстежуванню крадіжок та інших зловживань вдається зберегти до 20% виручки закладу. Тільки завдяки цій функції окупність впровадження автоматизації сягає лише кілька місяців.

Як інформує joinposter.com, у системі також можна вести облік робочого часу персоналу: скільки змін, скільки годин відпрацював кожен працівник, скільки чеків виписав, на яку суму тощо. Також можна побачити найпопулярніші позиції меню, піковий час завантаження залу та ще багато іншого, що допоможе підвищити ефективність роботи закладу, а відповідно – його доходи. Адже у цьому виді бізнесу час – це великі гроші.

Система дозволяє власнику:

– Здійснювати контроль по складах;

– Виконувати інвентаризацію продуктів і напоїв;

– Проводити калькуляцію готових страв;

– Вести журнал приготовлених страв за день;

– Формувати меню;

– Обробляти дані по реалізації та списанню;

– Отримувати дані про актуальність цін і меню, рух товарів.

На чому можна заробити?

Насамперед, на якості і швидкості обслуговування. Чим швидше клієнт отримає своє замовлення, а згодом – розрахунок, тим більше шансів, що він прийде у заклад знову.

Уявіть, що відбувається в ресторані, де не запроваджено систему автоматизованого обліку. Менеджер повинен запам’ятати вільні місця та бронювання на той чи інший час впродовж цілого дня. Офіціант записує замовлення на папері, оголошує його на кухні, а потім повинен бігати перевіряти, коли воно буде готове. Або прибігти запізно, коли страва для клієнта вже охолоне. Все це призводить до частих плутанин, «забувань» і непорозумінь із відвідувачами ресторану. А головне – забирає чимало часу як у клієнтів, так і в працівників закладу, й призводить до збитковості бізнесу.

Скільки коштує автоматизація?

На це питання можна одразу поставити зустрічні: а скільки коштують помилки при прийманні товарів на склад та інвентаризації? Скільки коштують крадіжки недобросовісного персоналу? Скільки коштують незадоволені якістю і часом обслуговування клієнти? Скільки коштує робота окремої людини, яке веде паперовий облік?

Зрозуміло, зараз складний час для невеликих ресторанів і кафе. І якщо раніше керівник міг допустити, що від 7 до 15% виручки потрапляє в кишені офіціантів і касирів, минаючи касу, то зараз кожен клієнт і кожна копійка на рахунку. А боротьба з крадіжками неможлива без автоматизованого обліку. Автоматизація ж вирішує всі перераховані проблеми. Тому таке капіталовкладення – це не витрати, а економія і перемога над постійно зростаючими витратами.

Важливо, що з введенням системи автоматизації з’являється можливість впроваджувати різні дисконтні програми, а офіціант не буде забивати голову складними розрахунками.

В середньому термін окупності системи автоматизації для невеликого ресторану становить 3-4 місяці при мінімальному наборі модулів і компонентів. Детальніше можна дізнатися за посиланням.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше