Найсвіжіше:
• Одна з головних транспортних розв’язок Тернополя зазнала суттєвих змін (+фото) • Трагічно загинула дружина ректора одного з тернопільських вузів • На Тернопільщині монахиням з московського патріархату відключили світло: енергетики назвали причину • Новий випуск «Копаного м’яча»: особливості футболу під час війни, огляд матчів чемпіонату Тернопільщини та обриси нового футзального сезону • Почему важен теплый пол и как выбрать нужный • Ремонт тротуарів, знищення 100 дерев: “команда мрії” Надала виграла черговий тендер на 20 мільйонів • Тернопільщина знову у скорботі: на війні загинув 47-річний воїн • На Тернопільщині у металевому вагончику згорів чоловік • На Тернопільщині дві автівки влетіли в стоп (+відео) • Бандаж для рук: види та особливості використання • На Тернопільщині любителя дитячого порно суд таки відправив за ґрати • Зупинилося серце заступниці директора тернопільської школи • Історія поліцейського з Тернопільщини, котрий майже рік ніс службу на Харківському напрямку • До 6 років ув’язнення засудили вчительку з Борщова, яка продавала амфетамін • Замовив смартфон, оплатив його вартість, однак товару так і не дочекався: шахрай ошукав тернополянина • Вдова Георгія Гонгадзе отримала у подарунок вишиванку з Тернопільщини (+фото) • Тернопільською СБУ завершено розслідування злочинів зрадника, який вступив до лав окупаційного «добробату» на Запоріжжі • У Тернополі перекриють дорогу на двох вулицях, де розміщені обласна адміністрація та мерія • У Тернополі розшукують жінок, які викрали гаманець з грошима (+відео) • На Шумщині розшукують водія, який скоїв смертельну аварію і втік з місця ДТП • Навіть небо плакало: в останню дорогу провели військовослужбовця з Тернопільщини (+фото) • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині в найближчі три дні • На Тернопільщині знайшовся хлопчик, котрий покинув дитячу лікарню і не повернувся • Знову пікетували Тернопільську міську раду: активні тернополяни вимагають збільшити фінансування потреб військових (+фото) • Вантажівка DAF з водієм з Волині перекинулася на Тернопільщині
rss

Економія чи збиток? Плюси і мінуси автоматизації ресторанного бізнесу


Опубліковано: 30 Липня 2021р. о 16:53


Як і будь-який бізнес, ресторан чи кафе повинні приносити прибуток своєму власнику. Для цього вся робота повинна бути дуже чітко організованою. А для збільшення продуктивності праці колективу найважливіше – економити час на різні види робіт та, відповідно, мінімізувати витрати на кількість персоналу.

Автоматизацію роботи закладів громадського харчування частина власників сприймають як полегшення і економію, інша частина – як зайві і не потрібні витрати. До останніх, як правило, належать невеликі кафе та кав’ярні з малим чи помірним клієнтським трафіком, до перших – великі ресторани та мережі закладів.

Автоматизувавши роботу ресторану, власник найперше економить на додаткових працівниках, які мали би відстежувати та контролювати процеси, наприклад, закупки та переміщення продуктів, регулювання потоку клієнтів тощо. Все це в закладі виконуватиме спеціальна програма на планшеті чи ноутбуці, яку можна замовити за посиланням.

Автоматизація ресторанів допомагає:

– підвищити швидкість і якість обслуговування гостей;

– не допустити крадіжок з боку персоналу;

– відстежувати продаж і будувати ефективніші маркетингові стратегії;

– аналізувати витрати складу, щоб уникнути зайвих списань.

Як наслідок, система повинна зменшити витрати ресторану, підвищити прибутковість і знизити видатки на ручну працю.

Скільки можна зекономити?

Одна з важливих функцій автоматизації ресторану – це контроль над роботою персоналу. Чималий досвід показав, що завдяки відстежуванню крадіжок та інших зловживань вдається зберегти до 20% виручки закладу. Тільки завдяки цій функції окупність впровадження автоматизації сягає лише кілька місяців.

Як інформує joinposter.com, у системі також можна вести облік робочого часу персоналу: скільки змін, скільки годин відпрацював кожен працівник, скільки чеків виписав, на яку суму тощо. Також можна побачити найпопулярніші позиції меню, піковий час завантаження залу та ще багато іншого, що допоможе підвищити ефективність роботи закладу, а відповідно – його доходи. Адже у цьому виді бізнесу час – це великі гроші.

Система дозволяє власнику:

– Здійснювати контроль по складах;

– Виконувати інвентаризацію продуктів і напоїв;

– Проводити калькуляцію готових страв;

– Вести журнал приготовлених страв за день;

– Формувати меню;

– Обробляти дані по реалізації та списанню;

– Отримувати дані про актуальність цін і меню, рух товарів.

На чому можна заробити?

Насамперед, на якості і швидкості обслуговування. Чим швидше клієнт отримає своє замовлення, а згодом – розрахунок, тим більше шансів, що він прийде у заклад знову.

Уявіть, що відбувається в ресторані, де не запроваджено систему автоматизованого обліку. Менеджер повинен запам’ятати вільні місця та бронювання на той чи інший час впродовж цілого дня. Офіціант записує замовлення на папері, оголошує його на кухні, а потім повинен бігати перевіряти, коли воно буде готове. Або прибігти запізно, коли страва для клієнта вже охолоне. Все це призводить до частих плутанин, «забувань» і непорозумінь із відвідувачами ресторану. А головне – забирає чимало часу як у клієнтів, так і в працівників закладу, й призводить до збитковості бізнесу.

Скільки коштує автоматизація?

На це питання можна одразу поставити зустрічні: а скільки коштують помилки при прийманні товарів на склад та інвентаризації? Скільки коштують крадіжки недобросовісного персоналу? Скільки коштують незадоволені якістю і часом обслуговування клієнти? Скільки коштує робота окремої людини, яке веде паперовий облік?

Зрозуміло, зараз складний час для невеликих ресторанів і кафе. І якщо раніше керівник міг допустити, що від 7 до 15% виручки потрапляє в кишені офіціантів і касирів, минаючи касу, то зараз кожен клієнт і кожна копійка на рахунку. А боротьба з крадіжками неможлива без автоматизованого обліку. Автоматизація ж вирішує всі перераховані проблеми. Тому таке капіталовкладення – це не витрати, а економія і перемога над постійно зростаючими витратами.

Важливо, що з введенням системи автоматизації з’являється можливість впроваджувати різні дисконтні програми, а офіціант не буде забивати голову складними розрахунками.

В середньому термін окупності системи автоматизації для невеликого ресторану становить 3-4 місяці при мінімальному наборі модулів і компонентів. Детальніше можна дізнатися за посиланням.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
23 Вересня
22 Вересня
За діловим етикетом, вітаючись із жінкою, тиснути їй руку:
Погода
Реклама
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше