Найсвіжіше:
• Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання
rss

Директорка телеканалу TV-4 Юлія Винокур: «Для наc кожен глядач важливий, і цю марку тримаємо з перших наших днів і дотепер!»


Опубліковано: 16 Вересня 2021р. о 9:04


«30 років в ефірі»: як виникло, розвивалось та чим живе TV-4 сьогодні

Телеканал TV-4 – ровесник Незалежності України. Нині телеканал працює за графіком 24/7, його програми дивляться не лише мешканці Тернопільської, а й сусідніх областей. 16 вересня він відзначає 30-ту річницю. До дня народження популярного телеканалу ми вирішили більше розповісти про внутрішню кухню TV-4. До розмови запросили директора телеканалу Юлію Миколаївну Винокур.

«Тернопільський глядач ділить телебачення на «до і після TV-4»

– На той час глядачі Тернопільщини могли бачити всього три канали – два з Києва і один із Москви, – починає розповідь Юлія Винокур. – TV-4 став четвертою телевізійною кнопкою. Перший ефір мав вийти 19 серпня. Але тоді в СРСР відбувся так званий путч, телебачення по всій країні призупинило мовлення. Ту незначну техніку, яку мав наш телеканал, довелося розібрати по домівках, бо не знали, що очікувати в тій ситуації. І лише коли 24 серпня відбулося проголошення Незалежності України, техніку почали зносити назад. Як на мене, рішення про створення каналу було дуже сміливе, а для глядачів це був свого роду прорив. І до цього часу тернопільський глядач ділить телебачення на «до і після TV-4». Тоді масово з’являлися відеосалони, однак туди треба було йти за гроші, а на нашому каналі щодня безкоштовно крутили класні фільми, мільтфільми, цікаві програми. Телеканал TV-4 став першим в області, який почав постійно і докладно висвітлювати події в регіоні, розповідати про життя в селах та містечках області, і це не могло не подобатися глядачам.

Хресним батьком TV-4 став Андрій Гнатюк.

– Придумав і створив канал Андрій Гнатюк, він усіма нами вважається почесним президентом телекомпанії. Тоді Андрій жив і навчався у США. Набравшись там знань та енергії і повернувшись до Тернополя, виступив з ініціативою створити комерційний телеканал. Андрій Гнатюк зібрав команду однодумців, залучив усіх, кого можна було, адже потрібно було отримувати дозвіл на мовлення, будувати вежі, створювати перші програми. Було не просто, однак спільними зусиллями це вдалося зробити і нині ми маємо телеканал, який, напевно, дивиться кожен житель нашої області, – мовить пані Юлія.

Назвати телеканал саме TV-4, до того ж латиницею, запропонувала… офіс-менеджер.

– Свою назву канал отримав дуже просто: в 1991-му на Тернопільщині наш канал став четвертою телевізійною кнопкою у телевізорі. Як запропонувала перший офіс-менеджер каналу Оксана Шевчук, назва має бути латиницею – «TV», а не «ТВ», мовляв, ось вийдемо на міжнародний рівень і там усі будуть впізнавати нашу телекомпанію. На сьогодні як у селах, так і містах нашої області всі знають саме не ТВ-4, а на англійський манер – ТіВі-4, – зауважує директор каналу.

Вперше TV-4 вийшов в ефір 16 вересня 1991 року.

– У цей день відбувалося тестування, програм як таких не було. З ігрового комп’ютера «Атарі» запустили заставку каналу, а представники технічної служби їздили по різних мікрорайонах міста, щоби дізнатися, чи підтримується там сигнал. Це було основне завдання першого дня ефіру. Пригадую, на 20-річчя каналу в студію приходив чоловік, електрик за фахом, який розповів, як він під’єднав лампочку, і коли вона засвічувалась, це був як індикатор для сусідів, які приходили до нього додому подивитися фільми на TV-4, бо ніхто у домі ще не мав спеціальної приставки, – зауважує Юлія Миколаївна.

«Наші вітання» стали першою авторською програмою на новому телеканалі.

– Програма «Наші вітання» одразу пішла на «ура», вона була затребувана глядачами, замовлень було дуже багато. Також це були перші наші доходи. Далі почали розвивати інші програми. Фільмів, серіалів, мультфільмів українського виробництва тоді практично не було, а хотілося пропагувати на екрані рідну мову, тому завдячуючи нашим перекладачам – Любі Цицик, Юрію Коваленку, Володимиру Прилюдьку, дублювали програми з англійської та німецької мов. Вони не тільки перекладали, ще й їх озвучували. 17 липня ц. р. вступив у дію закон про українську мову на телебаченні, і треба, щоби був дубляж, титрування. Зараз кажуть, що це складно і затратно, а що говорити 30 років тому, коли технології не були настільки сучасними, як сьогодні? – зауважує директор TV-4.

За словами Юлії Винокур, Юрій Коваленко зініціював також програму про кіно новинки, які з’являлися в прокаті, згодом був автором програми «Глобус», в якій телеглядачі занурювались у подорожі світом. Також розпочато показ на каналі пізнавальних програм про тернопільський край. 

Звичайно, як і в кожній роботі, на телебаченні не обходилось без казусів.

– Одного вечірнього ефіру завершився фільм, а технічна служба забула вимкнути магнітофон. А далі був еротичний фільм, і він теж пішов в ефір. Здебільшого люди телефонували, якщо щось показали не так, а тут усі мовчали, всім усе підходило (сміється, – авт.). То був людський фактор, ніхто від цього не застрахований. Тоді виходила така популярна газета «Пан плюс пані», а в нас спільно з ними вийшла програма «Пан плюс пані на екрані». Ми побачили, що така тематика затребувана, згодом з’явилися програми «Тутті фрутті» та «Що природно, то не гріх». Останню вела професор з медуніверситету, їй було років 80-ть. Вона розповідала пізнавальні речі для молодих та заміжніх пар, відео на цю тематику практично не було, тому ведуча на листочку малювала, показувала. Листи на студію з запитаннями як до психолога та сексолога надходили масово. Це на той час було «бомбою». Уявляєте собі, в Радянському Союзі казали, що сексу не було, а тут він з’явився на екрані (сміється, – авт.), – каже Юлія Миколаївна.

«Можна пропустити все, а новини подивитися має кожен»

Програма «Провінційні вісті» з’явилася на другому році існування каналу, але одразу стала популярною.

– «Провінційні вісті» і тоді, і зараз є основною та найрейтинговішою програмою телеканалу, адже новини потрібні всім. Я часто кажу, що можна пропустити все, а новини подивитися має кожен. Назву програми придумала Таня Почепцова, котра прийшла до нас, маючи досвід роботи на столичному УТ-1. Вона тоді переконувала, що не треба боятися назви «провінція», адже вона подається в хорошому розумінні цього слова. Бо хтось і зараз каже: а навіщо ви так називаєтеся? Люди, які запитують, не відчувають того смаку. Подивіться, хто працює нині на телебаченні у Києві, більшість з них саме з провінції. І цим треба гордитися! Провінція в хорошому розумінні – дуже добре, тут теж є життя і воно теж дуже насичене. Першим редактором «вістей» був Олег Снітовський, він же разом із Сергієм Сінкевичем були і її ведучими. З роками ведучі змінювались, але від того її актуальність не втрачалася. Нині «Провінційні вісті» – це вісім програм на добу, постійне оновлення, прямі ефіри, перевірена інформація!  – зауважує пані Юлія.

– Нині визначають рейтинг програм за кількістю переглядів у Ютубі, гугл-аналітикою тощо. А як колись визначали популярність тієї чи іншої програми? – запитали ми Юлію Винокур.

– Колись це були листи, і їх було дуже багато. Часто люди телефонували або просто приходили на студію зі своїми проблемами. У транспорті казали: «Ось по TV-4 повідомили, що в місті не буде води, то таки так воно й буде». Тобто до нашого каналу була величезна довіра, бо ми були практично першоджерелом, адже тоді інтернету не було, кілька газет, радіо і все… Зараз на Ютубі чи ще на якихось платформах  стоять лічильники і можна бачити кількість переглядів того чи іншого сюжету. Але це також картина не об’єктивна, адже не весь наш глядач сидить в інтернеті. Тому й далі залишили офіс на вулиці Сагайдачного, про який усі знають, також досі не відключаємо стаціонарні телефони, хоча паралельно вказуємо і мобільні. Або, до прикладу, телеканал має п’ять цифрових і один аналоговий передавачі. Аналоговий передавач не вимикали, щоби не залишити без трансляції Шумський район на півночі області. Сучасне телебачення постійно рухається вперед, тому й ми оновлюємось, інформацію подаємо не лише по телевізору, а й на сайті, Фейсбуці, Ютубі, де телеканал має по кілька десятків тисяч підписників. Це все зроблено для того, щоби не втратити глядача. Для наc кожен глядач важливий і цю марку тримаємо з перших наших днів і дотепер!

До 30-річчя каналу відбуватиметься розіграш 30-ти крутезних призів

На сьогодні телеканал TV-4 – це сплав досвіду та молодості.

– Нині в колективі є ті, хто давно працює, таких є декілька осіб, всіх інших я називаю «молодь». Але більшість на каналі все-таки молоді люди. На TV-4 є така синергія, поєднання досвіду і молодості, кожен допомагає і підтримує один одного, ми всі, як одна велика сім’я. З тих початків працює, наприклад, Таня Гриценко. Вона була однією із трьох ведучих «Наших вітань». Таня і далі веде цю програму, а також «Формулу здоров’я», а загалом за кадром працює випусковим редактором. Галина Василівна Мацейків теж на каналі практично з самих початків. Веде програму «Погляд зблизька», а також нині популярну програму «Сільський календар» про простих людей із села. Іван Степанович Круп’як – наш відомий астролог. Його програма «Віщують зорі» була у свій час дуже популярною, також він багато років робить програму про відомих людей, які народилися  у той чи інший день. Я теж давно працюю на каналі, прийшла на його другому році. Спершу була в команді «Провінційних вістей», потім – студії «Місто». З часом створила власну програму «Авторинок», а у співпраці з газетою «Автокавальєрка» виходила програма «Авторинок плюс Авокавальєрка». Нині веду авторську програму «Межа правди». До ветеранів каналу у всіх є повага, розуміння, і це насправді дуже класно, адже працюємо на один результат, – каже Юлія Миколаївна.

Наша розмова з директором телеканалу TV-4 відбувалася у переддень ювілею. Пані Юлія привідкрила деталі святкових заходів, які відбуватимуться 16 вересня.

– До 30-річчя каналу відбувається розіграш 30-ти крутезних призів. Найголовніший – путівка на двох у Хорватію на море. Зараз у «Фейсбуці» та «Інстаграмі» триває розіграш цих призів, вручення яких проходитиме під час коктейльної вечірки, яка відбуватиметься починаючи з 18.00 біля фонтана «Кульбаба» і яка транслюватиметься в прямому ефірі. Також якщо ви побачите, що 15-16 вересня молодь роздає кульки «TV-4 – 30 років» та чіпляє браслети, то беріть їх, адже за номерами там же о 16.00 розігруватиметься великий телевізор. Безпосередньо на вечірці також будуть виступати Віктор Павлік, Ірина Федишин, Роман Рудий та багато інших відомих артистів. Вечірка проходитиме у вигляді батлів – команди журналістів, які працювали на каналі в різні часи, змагатимуться за перемогу. Також на вечірку буде запрошено батьків Максимчика Антонишина, яким передадуть кошти на його лікування, зібрані під час наших заходів.

Генеральний партнер свята – корпорація «Опілля», офіційні партнери – будівельна  компанія «Матла», компанія «Агропродсервіс», компанія «Брук-Тон», будівельна компанія «Креатор Буд», «Микулинецький Бровар», туристична агенція «ОГО ТУР», фермерське господарство «Гадз» та музичний центр «Бастер».


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше