Найсвіжіше:
• У Тернополі пограбували помешкання двох багатих родин (+фото) • Ще на п’ять днів буде обмежено рух по одній з вулиць Тернополя   • На війні загинув 37-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Жорстока війна забрала батька у двох синочків та повнолітньої доньки (+фото) • На Тернопільщині 19 липня вимикатимуть світло тричі на 3-4 години • Тернопільщина отримала нового представника уповноваженого з прав людини • Два роки очікувань і сподівань: підтверджено загибель на Запоріжжі воїна з Тернопільщини  • У Підволочиську відкрили простір для молоді “Знайди себе” • 19 липня без газу залишаться частина споживачів одразу п’яти великих населених пунктів Тернопільщини • Команда вищої ліги Тернопільщини змінила головного тренера • Огляд онлайн казино Слотор 777 • Антикорупційний суд призначив засідання у справі депутата Тернопільської облради • Легітимність наглядової ради і керівника «Тернопільміськгазу» оскаржують у суді • Житель Підволочиська може сісти через погрози та побиття дружини • Через котли перед судом постануть селищний голова та депутат з Чортківського району • Цього дня наші предки спостерігали за місяцем: свята, прикмети й традиції 18 липня • На Тернопільщині більшість іноземців працюють на керівних посадах • Голосування за зміну початку навчального року у Тернополі призупинено: причина • Тернопіль знову потрапив у скандал: комунальне підприємство закупило 12 генераторів за завищеною ціною • Трьох медиків з Чорткова офіційно звинуватили у масовій втраті зору пацієнтів (+фото) • На Донеччині загинув 35-річний розвідник з Тернопільщини • На Тернопіллі екс-директор хлібокомбінату постане перед судом за розтрату 8,3 млн грн • Місто на Тернопільщині востаннє прощалося із загиблим на війні офіцером • У Тернополі 18 липня без води залишаться споживачі однієї з вулиць у центрі міста • На Тернопільщині 18 липня знову збільшать тривалість вимкнення світла
rss

Cлужба зайнятості – ровесниця Незалежності


Опубліковано: 26 Серпня 2021р. о 10:30

День Незалежності – свято, яке єднає всіх нас, сповнює серця гордістю за Батьківщину та вселяє віру в завтрашній день. Державна служба зайнятості – ровесниця незалежності держави. Вона забезпечує дієву систему соціального захисту населення від безробіття, ефективне використання трудового потенціалу, дбає про повернення громадян до продуктивної зайнятості, оперативно реагуючи на виклики сьогодення.

За словами директора обласного центру зайнятості Василя Олещука, під конкретні робочі місця служба зайнятості може організувати професійне навчання безробітних

Працівники служби зайнятості докладають усіх зусиль, аби максимально допомогти шукачам роботи знайти прийнятні місця праці, а роботодавцям – необхідних працівників.

Ринок праці Тернопільщини

За 7 місяців 2021 року в місцевих підрозділах служби зайнятості області соціальними послугами зі сприяння у працевлаштуванні скористалися 31,3 тис. осіб, із них 24,6 тис. були визнані безробітними через відсутність прийнятних пропозицій роботи (торік – на 5,7% менше).

На Тернопільщині, порівняно з таким же періодом минулого року, на 36,2% зменшилася потреба в робочій силі. Служба зайнятості області оперувала інформацією про наявність майже 10,2 тис. вільних робочих місць, із них 5,9% з заробітною платою, вищою від середньої по області, 45% – з мінімальною з/п.

Цьогоріч вдалося знайти роботу більше 7,7 тис. краян, із них 20 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, 53 уклали контракти на проходження військової служби, 4 відкрили власну справу, отримавши одноразово допомогу по безробіттю.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 981 особу, після їх завершення 427 отримали постійні місця праці.

Профпідготовкою було охоплено 1500 безробітних; 1423 – її завершили, із них 1400 змогли працевлаштуватися. Також 12 краян отримали безкоштовні ваучери на оплату навчання; троє підтвердили результати неформального навчання за професією кухар.

Відтак центри зайнятості не лише виплачують допомогу по безробіттю у разі настання страхового випадку, а й пропонують безробітним ряд соціальних послуг, аби допомогти їм пережити нелегкий період втрати роботи та якнайшвидше знову увійти в трудове русло.

Станом на 01.08.2021 року неукомплектованими залишалися 853 вакансії. Найбільше шансів знайти місце праці мали водії, продавці, кухарі, підсобники, трактористи, офіціанти, слюсарі, електромонтери, вантажники. Сталою залишається потреба у лікарях (анестезіолог, офтальмолог, загальної практики).

Серед них  47 місць праці для осіб з інвалідністю із середнім розміром зарплати у 7000 грн. Найбільше таких вакансій для контролерів енергонагляду, водіїв, слюсарів, інженерів.

На 1 серпня ц. р. за допомогою обласної служби зайнятості роботу шукали 9,2 тис. безробітних. Із них 59,6% – жінки, третина – молодь віком до 35 років, більше половини – жителі сільської місцевості, 30,2% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 57% – мають вищу освіту, 1202 – колишні працівники РДА та місцевих рад, 160 – демобілізовані учасники АТО/ООС.

Послуги он-лайн

Усе більше, особливо під час карантину, у наше повсякденне життя входять електронні сервіси, які надають можливість безконтактної взаємодії клієнта та тієї чи іншої служби з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За останніми даними компанії GlobalLogic 71% українців щодня користуються інтернетом.

Служба зайнятості також пропонує ряд послуг у режимі он-лайн: «Електронна черга», «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет шукача роботи», «Платформа профорієнтації», «Освітній портал», які доступні на інтернет-ресурсі ДСЗ та в додатках до мобільного телефону.

До прикладу, через власний «Електронний кабінет шукача роботи» можна: дізнатися дату і час наступного візиту; розмір нарахованої допомоги з безробіття; можливості профнавчання; підібрати роботу; створити резюме.

На онлайн-порталі державних послуг «Дія» одним із сервісів є електронна реєстрація у службі зайнятості та оформлення виплат допомоги по безробіттю. Лише цьогоріч такою можливістю скористалися понад 200 краян.

Для реєстрації, а також під час чергових відвідувань центру зайнятості можна використовувати е-документи в застосунку «Дія».

Ще один мобільний сервіс – Інтерактивна карта вакансій Тернопільської області з використанням Google maps (https://bit.ly/3gwHT32). Шукач роботи зможе отримати інформацію про кожну з актуальних вакансій: вимоги до кандидата, обов’язки, зарплату, контакти рекрутера. Роботодавець може звернутися до рекрутерів місцевого підрозділу служби зайнятості, і вони розмістять його пропозиції роботи на цій карті вакансій.

Якісний підбір персоналу – важлива складова успіху бізнесу

Якщо роботодавець бажає підібрати на постійну чи тимчасову роботу персонал, який відповідав би необхідним професійним вимогам необхідно звернутися у місцевий підрозділ служби зайнятості Тернопільщини, фахівці якого повідомлять про вакансію шукачів роботи з відповідною освітою і професійним досвідом; її внесуть у всеукраїнську базу вакансій, за бажанням – розмістять на ФБ-сторінках обласного центру зайнятості та місцевого підрозділу служби зайнятості; поінформують про наявність на ринку праці спеціалістів за потрібним професійним напрямком; доберуть із числа безробітних осіб тих, хто відповідає вимогам вакансії, та проведуть ряд заходів для зручної комунікації із претендентами; за потреби здійснять профвідбір потенційних кадрів з використанням сучасних психодіагностичних методик.

Профнавчання дорослого населення

Під конкретні робочі місця служба зайнятості може організувати професійне навчання безробітних. Головна вимога – узгодження потреб роботодавця та інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню, закріпленню на робочому місці. Профнавчання здійснюється на базі різних закладів освіти, підприємств.

Усе популярнішими стають центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Це спеціалізовані навчальні заклади європейського рівня для підготовки дорослого населення за більш як 300-ми напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства.

Загалом навчання може бути групове та індивідуальне, дистанційне та безпосередньо у закладі, з елементами дуального навчання.

Легальна зайнятість – одна з головних тем сьогодення…

Виплата «білої» зарплати, передбачена законодавством чесна фіксація трудових відносин дає найманим працівникам можливість належного страхування, соціального захисту на випадок непрацездатності чи втрати роботи, підтвердження трудового та страхового стажу, достойну пенсію у майбутньому. Роботодавці, які легально працевлаштовують працівників, не лише зекономлять значні кошти на штрафи, а й приваблять цінні кадри, їхній бізнес не постраждає від шкоди недобросовісних нелегальних працівників тощо.

На сьогодні для людини під час пошуку роботи одними з вирішальних є належний рівень зарплати та легальна праця, отож мудрі роботодавці офіційно працевлаштовують та завчасно закладають високий рівень оплати праці, якщо вони хочуть виграти конкуренцію за працівників не лише в Україні, а й інших країн.

Служба зайнятості Тернопільщини вносить свій вклад у справу легалізації зайнятості. Вакансії, які є в базі служби, офіційні.

Є ряд виплат, на які можуть претендувати лише ті роботодавці, які мають легальні трудові відносини з працівниками: компенсація єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних, виплати з часткового безробіття тощо.

З нагоди Дня Незалежності України хочу від щирого серця привітати соціальних партнерів та клієнтів служби зайнятості Тернопільщини з цим великим святом та побажати миру, здоров`я, благополуччя!

Василь Олещук, директор обласного центру зайнятості


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , , , ,

Новини
19 Липня
18 Липня
17 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше