Найсвіжіше:
• На виїзді з Тернополя сталася ДТП з травмованими – рух транспорту ускладнений • Обидві футбольні команди Тернопільщини зіграють у плей-оф чемпіонату України! • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Жорстока війна забрала життя 44-річного військового з Тернопільщини • Шахраї створили фейкову сторінку мера Тернополя • Тернопіль у ТОП-3 за зростанням цін на житло з початку повномасштабної війни • В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки • Тернополянка передала Папі Римському картину зруйнованого українського міста • Закон про мобілізацію: чи можуть призвати чоловіка з інвалідністю ІІІ групи • В Україні зростуть тарифи на світло: коли та на скільки • Чому квіти – завжди найкращий подарунок • На Тернопільщині чоловік викрав автомобіль і потрапив у ДТП • Непокаране зло множиться: всі 7 цуценят, яких живцем закопала мешканка Тернополя, померли • На Тернопільщині розробили наземний роботизований комплекс «Мураха» для військових (+відео) • На Тернопільщині сьогодні будуть зіграні шість футбольних поєдинків обласного чемпіонату • Вибухи у сусідній з Тернопільською області: рашисти атакували з кількох напрямків • Депутат Тернопільської облради пояснив, чому він за кордоном і два роки не працює у раді • На щиті сьогодні востаннє повернеться до рідного додому Герой з Тернопільщини • Син залишився без батька, а дружина – без чоловіка: на війні загинув військовий з Тернопільщини • Перенесено матч вищої футбольної ліги Тернопільщини – стала відома причина • Від отриманих поранень сьогодні помер 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Стовпотворіння в ТЦК: як я ходив зніматися з розшуку. Що треба змінити в організації «уточнення даних» • На Тернопільщині «Міськводгосп» сплатив майже 1 млн грн – зливали в річку фосфати й нафтопродукти • На Тернопільщині важкопораненому воїну ЗСУ виконали краніопластику черепа (+фото)
rss

Чи можна хрестити дитину під час «нечистих» днів?


Опубліковано: 25 Березня 2021р. о 21:00


Як впливає біологічний процес жінки на подальшу долю малюка

У Старому завіті написано, що жінка під час менструальних виділень є нечистою. Тому їй не можна було торкатися до людей і речей, які після цього теж вважалися нечистими. Але вчені пояснюють це тим, що дане правило більше стосується санітарних норм, а не божественних приписів. В умовах пустелі необхідно було виключити будь-який ризик інфекції та інших захворювань.

Якщо питання про хрещення під час «нечистих» днів для вас залишається відкритим, слід проконсультуватися зі священником

На сьогоднішній день, коли у світі існують сотні гігієнічних речей, які дозволяють жінці почуватися комфортно, про відвідування храму під час «цих» днів деякі навіть бояться говорити, а про те, щоб охрестити дитину навіть припускати не хочуть. Що з цього правда, а що ні. Чим керуються ті, хто забороняє жінці відвідувати храм, та чому на подальшу долю малюка може вплинути менструація?

«До духовного стану жінки заборони не мають жодного стосунку, а відображають насамперед перейняту з юдаїзму традицію»

Кожна жінка хоча б раз у житті чула фразу, що «після пологів є нечистою і в церкву їй іти не можна». Під поняттям «нечиста» мається на увазі біологічний процес виходу менструальної крові. Триває він переважно місяць часу, можливо, трішки більше. Ось тут люди, котрі запевняють, що Господь таку жінку не приймає, глибоко помиляються, адже, як апостол Павло зауважував, жінка народженням дитини не опоганюється, а спасається. Тому ці думки слід сприймати як протиріччя між старозавітними та новозавітними практиками, які потребують Божого осмислення.

Якщо підняти староєврейські вчення і той самий Старий завіт, можна прочитати, що кров є вмістилищем душі та тіла, тому під час місячних чи пологів витік крові є чимось містичним. Відтак жінка не могла брати участі навіть у громадському житті під час цих днів. Під час менструації вона не могла торкатися до речей чи інших людей, адже вважалося, що вони будуть також нечистими. Хоча в єврейських приписах йдеться не лише про жінку, а й чоловіка. Коли у чоловіка відбувався витік сперми, він також був нечистим. У старозавітних культових приписах відведена ціла глава на дану тему, там чітко описано діяння чоловіка й жінки та заборона до статевих стосунків.

Пояснити ці заборони дуже просто: у давнину засобів гігієни просто не існувало, тож кров спливала всюди, де перебувала жінка під час менструації. Очевидно, що насамперед цими гігієнічними міркуваннями пояснюється заборона жінкам ходити до церкви, причащатися, сповідатися, одним словом, брати участь у церковному житті під час місячних. До духовного стану жінки ці заборони не мають жодного стосунку, а відображають насамперед перейняту з юдаїзму традицію.

Зміну ставлення до цього питання можемо бачити у Христа, який не мав тут жодних застережень. Коли жінка, яка дванадцять років нездужала на кровотечу, доторкнулася до краю його одежі, щоби зцілитися, Ісус її у жоден спосіб за це пряме порушення приписів закону не картав, натомість похвалив її велику віру: «Дочко, віра твоя спасла тебе, йди в мирі!» (Мат. 9, 20-22; Мк. 5, 25-34; Лк. 8, 43-48).

Щодо думки тернополянок, то наших журналістів вона подекуди дуже здивувала.

– Жінка не може ходити до церкви під час цих днів, хіба якщо дуже хвора, але тут можна покликати священника додому. Храм оскверняти не можна. Щодо хрещення, то мама має стояти за дверима церкви або в самому кінці. А ще краще перенести хрестини на той час, коли кровотечі не буде, – каже пані Ірина.

– За два дні до хрестин кума розповіла, що раптово почалися місячні, я замінила її іншою людиною. Для чого мені потім проблеми з дитиною? Дитина пізно говорити почне або буде мати проблеми зі здоров’ям, краще перестрахуватися, – вважає тернополянка Ілона.

Із найпоширеніших причин, чому жінці не можна хрестити дитину, на популярному материнському форумі дізнаємося про таке: хлопчика хрестити не можна, бо почне пізно ходити й говорити, будуть проблеми з жінками, буде маминим синочком, може виникнути проблема в майбутньому з потенцією і зі статтю. Тобто, на думку деяких матусь, хлопчик захоче стати дівчинкою. Дівчинку не можна хрестити, бо місячні почнуться зашвидко, не зможе завагітніти, Бог відвернеться, на причастя не приймуть або ж дівчинка не захоче мати дітей та виходити заміж. Усі ці причини є, так би мовити, не дуже доцільними і до менструації хрещеної матері відношення не мають.

«Ваші забобони говорять про те, що ви не міцні у вірі до Ісуса»

– У мене двоє дітей, і я ніколи над цим питання не задумувалась. Коли народилася друга донька, то чітко вирішила брати за хрещену свою подругу, а в неї на час  хрещення саме місячні припали. Пам’ятаю, говорить вона мені це з таким жалем, я кажу, що це нічого, все нормально. Мене це не налякало і не зупинило. І біс мене смикнув за язик сказати це за столом, коли ми святкували хрестини. Це було жартома і без жодного підтексту. На мене як накинулися родичі, що я за мати, що нечисту до дитини підпустила, почали дитині з лоба злизувати, вже мова про якихось бабок ішла, що треба дитину везти віск зливати. Я була така шокована, що не можу вам передати. Кума моя почала плакати, вибачатися, а я гадки не маю, що відбувається. Потім моя мама, як вона каже, «висповідала» мене по перше число, що так робити не можна, треба було брати когось іншого, бо та своєю кров’ю усю дитячу долю осквернила. Пересварилися ми з усіма. Але вкінці я сказала своїй родині, що такий скандал у такий великий день надовго залишить негативний відбиток на моїй долі і на дитячій, ніж місячні людини, якій я з дитинства довіряю. Довго з нами ніхто не спілкувався. А потім я повела свою маму до священника, який сказав їй: «Дякуйте, що ваша внучка має хрещену, яка не відмовилася від такої відповідальності і не утаїла від вашої доньки такого секрету. А ваші забобони говорять про те, що ви не міцні у вірі до Ісуса». Ці слова тепер я всім кажу і на всіх форумах пишу, хоч наших людей з їхніми переконаннями не змінити, – поділилася своєю історією Ольга.

Обряд хрещення є дуже відповідальний. На цьому акцентують священнослужителі. В сучасному світі все частіше зустрічаємося з меркантильністю. Хресними батьками беруть статних, багатих людей. І це неправильно, адже у випадку смерті батьків хресні беруть на себе відповідальність за духовний розвиток дитини. До ролі хрещеної матері чи батька люди повинні підходити відповідально. У стародавні часи, наприклад, малюків не хрестили (пригадайте, коли був хрещений Ісус), адже ще немає усвідомлення віри. Зараз у нас прийнято хрестити маленьких дітей. Немовлят хрестять у віру, якою слідують їхні батьки. Всі учасники обряду повинні бути одновірцями. Духовні спадкоємці, хресний і хресна, несуть відповідальність за виховання хрещеника в рамках християнських законів.

Якщо вас чітко цікавить відповідь, можна чи не можна хрестити дитину під час місячних, то слід звернутися до священника, котрий розтлумачить ваше запитання та пояснить, чому так, а не інакше, можливо, навіть дасть пораду. До прикладу, у православній церкві діє «Книга правил». Вона зачіпає й обговорювані у цій публікації питання. Вважається, що місячні роблять жінку «нечистою» тільки фізично. Тому вона може відвідувати церкву, щоби помолитися. Що стосується участі в таїнстві хрещення, то у православ’ї неприйнятно бути присутнім на ньому під час «жіночих» днів.

 

КОМЕНТАР

Юрій Ткач, настоятель римо-католицької парафії Святого Шарбеля у с. Байківці: 

Бог створив жінку такою, якою вона є на даний час. Бог дивиться в серце жінки, з якими думками, помислами вона бере на руки дитину та приступає до таїнства хрещення. Бог говорить нам, що потрібно до нього звертатися завжди – і в хворобі, і при достатку, і в бідності. Йому не важливо, у чому ви одягнені, Богові важлива ваша віра. Фізіологічний процес жінки не має жодного упередження до відвідування храму чи хрещення дитини. Важливо, щоби сама людина не надавала цьому забобонного значення і не слухала тих, хто істинно в це вірить. Довіряючи хрещення, батьки покладають вагоме значення на хрещених, тому слід добре підготуватися до цього і бути міцним у своїй вірі.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Новини
26 Травня
25 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше