Найсвіжіше:
• У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото)
rss

Анатолій Гриценко: «Для виходу України з кризи необхідно запровадити механізми відповідальності влади і ліквідувати корупційну піраміду»


Опубліковано: 13 Липня 2018р. о 10:53


На минулому тижні у Тернополі побував лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Саме у Тернополі  відомий політик висловився категорично проти обмеження за нинішніх умов президентських повноважень і вперше викликав щодо цього на прямі публічні дебати їхню ініціаторку Юлію Тимошенко. На прес-конференції лідер «Громадянської позиції» презентував свої законопроекти щодо створення механізмів відповідальності влади і боротьби з корупцією та відповів на запитання масмедійників.

Лідер «Громадянської позиції» виступає категорично проти обмеження в умовах окупації Росією частини Донбасу повноважень Президента України, хто би не був главою держави. У Тернополі Анатолій Гриценко вперше зробив публічну заяву, в якій запросив ініціаторку таких конституційних змін Юлію Тимошенко та лідерів інших політичних сил обговорити їх на відкритих публічних дебатах у прямому ефірі одного із всеукраїнських телеканалів.

– Юлія Володимирівна публічно озвучила ідею обмеження повноважень Президента – внесення конституційних змін для перетворення України на парламентську республіку з ключовою роллю «канцлера» або «канцлерки» як глави держави з опорою на парламент. Моя позиція – протилежна! Я ще з 2009 року послідовно вважаю, що саме всенародно обраний із найвищим рівнем легітимності Президент має бути главою держави.

На нинішньому етапі категорично неприйнятно обмежувати його повноваження як верховного головнокомандувача, як ключової фігури у сфері дипломатії та пошуку миру і для боротьби з корупцією. Я знаю, що ідеї Тимошенко підтримує команда Яценюка. Переконаний, її впровадженню буде аплодувати весь олігархат, щоби через свої фракції та підконтрольні їм апарати Кабінету Міністрів України й надалі продовжувати керувати державою. Пропоную насамперед Юлії Тимошенко замість того, щоби десь щось закулісно обговорювати, чітку пропозицію – провести прямі відкриті публічні дебати у прямому ефірі для обговорення конституційних змін. Це не те, що може бути вирішене у «міжсобойчиках», у різних переговорах якихось політичних сил. А це те, що повинні зрозуміти, усвідомити і прийняти рішення щодо свого майбутнього і держави десятки мільйонів людей. Сподіваюся, що попри обмеження влади знайдеться телеканал, який допоможе нам це зробити. А далі громадяни України самі визначаться, треба вносити запропоновані Тимошенко конституційні зміни чи ні! Буду чекати відповіді від Юлії Володимирівни, – сказав Анатолій Гриценко.

На його думку, необхідно зробити так, що навіть коли люди помилилися у своєму виборі і їхні обранці працюють неефективно, не говорячи вже про порушення закону та корупцію, щоби вони могли поставити владу в рамки.

– Я публічно обіцяю, що в разі обрання мене на пост Президента, внесу до парламенту цілу низку законодавчих ініціатив, які дозволять забезпечити механізми впливу на владу і відсторонення від неї тих, хто виходить за межі Конституції й опинилися у межах кримінальної відповідальності.

Пропоную законопроект, в якому буде детально виписано процедуру відсторонення (імпічменту) Президента від влади. Базовий принцип мого життя – роби як сам, починай із себе. Тому ініціюю і для новообраного глави держави,  і для всіх його наступників чітко виписану процедуру відсторонення від влади в разі порушення ними конституційних норм, скоєння кримінальних злочинів чи зради інтересів України та інших зловживань владою.

На думку пана Гриценка, коли глава держави  розпочне впроваджувати механізми відповідальності влади з себе особисто, тоді буде проголосовано і про зняття депутатської недоторканості, й багато інших законопроектів, що посилять політичну відповідальність влади перед державою і народом.

– Першочерговою моєю ініціативою є законопроект із процедурою імпічменту Президента України. Друга стосується закону, що позбавлятиме народних депутатів їхніх мандатів у випадках, якщо ті бодай один раз проголосували за когось іншого. Це порушення прямої норми Конституції, і тому не слід чекати, коли це буде вдруге чи втретє зафіксовано, а позбавити порушників через адміністративний суд повноважень народних обранців. Це змусить кожного із депутатів приймати рішення самостійно, а тих із нардепів, які не ходять до парламенту, туди йти і працювати.

Анатолій Гриценко також ініціює законопроект, згідно з яким народні обранці дотримувалися Трудового кодексу, за яким працює весь український народ.

– Третій у цьому контексті мій законопроект – це запровадження відповідальності народних депутатів за присутність на робочому місці. Ми бачимо, що навіть коли звітує уряд, у сесійній залі присутня менша половина депутатського складу. На табло цифра понад 300, а їх і сотні немає. Під час пленарних засідань нардепи повинні бути у Верховній Раді, де вони представляють інтереси українського народу, свого округу та громади, а не вирішувати якісь особисті  чи корпоративні питання.  Вони так само, як водій у маршрутці, хірург за операційним столом чи учитель у класі, повинні працювати на своєму робочому місці. І їх так само за певну кількість пропусків необхідно виганяти з роботи. На мою думку, навіть тих депутатів, які тривалий період хворіють, теж треба, але делікатно та виважено за станом здоров’я позбавляти роботи. Бо країна, регіон, громада не можуть страждати від недостачі голосів за прийняття доленосних для них рішень. Їхні місця повинні зайняти наступні за підсумками виборів в округах та за партійними списками висуванці. Завдяки цим нововведенням, ми підвищимо відповідальність народних обранців за їхню роботу і  парламентські дії та внаслідок цього змусимо їх працювати на своїх виборців. Тоді не будуть лізти до парламенту представники крупного бізнесу, а там будуть юристи, економісти, державницькі люди, які працюватимуть у такому ж режимі, як і вся наша країна.

За словами лідера «Громадянської позиції», головним і найбільшим гальмом для розвитку нашої держави є корупція, без викорінення якої він не бачить майбутнього як економіки України, так і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

–  Саме через корупцію за жодного попереднього Президента, навіть включаючи режим Януковича, ніколи так відверто зневажливо на всіх міжнародних зустрічах не говорили про Україну. На зустрічі глав держав країн великої сімки Президент США Трамп, звертаючись до своїх партнерів, сказав: «Чому ви так солідарно підтримуєте Україну – це ж одна з найбільш корумпованих держав світу!» Ось оцінка нашої влади главою держави, на яку ми найбільш опираємося у протистоянні з північним сусідом. Це принижує не лише самого Порошенка та його вертикаль влади, а й усю нашу державу. Через це Україна і ми, її народ, програємо і в пошуку інвесторів в економіку, і у вирішенні питань миру на сході, і в багатьох інших питаннях солідарної співпраці зі світовим співтовариством.

Тож боротися з корупцією – ключове завдання нової влади. Чи буде ліквідовано після мого обрання главою держави її піраміду? Повірте, ще навіть до інавгурації ця злочинна схема збирання грошей і виведення їх догори перетвориться на трапецію. Особисто мені і нашій команді не треба буде носити нічого. Тому ця піраміда перейде у трапецію, що поступово схлопнеться до площини. Повірте, наші чиновники – «кмітливі хлопці», які за тембром голосу розуміють, що «бла, бла …», а що буде реально зроблено. Звісно, що це відбудеться не в один день, але зміни підуть по вертикалі. Загалом для виходу України з кризи необхідно запровадити механізми відповідальності влади і ліквідувати корупційну піраміду.

Лідер «Громадянської позиції» також відповів на запитання журналістів щодо нещодавнього об’єднання його партії  з «Народним контролем» та потенційної співпраці у наступній виборчій кампанії з іншими політичними силами тощо. Того ж дня Анатолій Гриценко зустрівся з лідерами районних осередків «Громадянської позиції», а в самому місті у невимушеній, без охорони обстановці спілкувався з кожним тернополянином, хто до нього підходив.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше