Найсвіжіше:
• Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина
rss

Агропідприємство Олега Крижовачука впроваджує передовий досвід французької насіннєвої компанії “Лімагрейн”


Опубліковано: 7 Жовтня 2017р. о 16:00


Олег Крижовачук під час виступу на науково-практичному семінарі «Поле – це мистецтво»

З героєм України, заслуженим працівником сільського господарства, депутатом Тернопільської обласної ради, одним із лідерів аграрного виробництва не лише Тернопільщини, а й держави Олегом Петровичем Крижовачуком наші шляхи часто перетиналися. Знову випала нагода зустрітися з цим унікальним чоловіком праці на науково-практичному семінарі «Поле – це мистецтво», який нещодавно у ТОВ «Україна» (с. Скорики Підволочиського району) провела французька насіннєва компанія «Лімагрейн» за участі компанії «Агросем».

Провідні аграрії Тернопільщини у гостях в Олега Крижовачука

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Французи займаються насінням зернових і технічних культур, особливо кукурудзи. Їх сорти та гібриди були широко представлені на демонстраційних полях Скориківського багатогалузевого господарства. Ця відома французька фірма представлена у багатьох агропідприємствах області, серед них – ПОП «Іванівське», ПАП «Агропродсервіс», ПП «Дзвін», ТОВ «Славутич», ПП «Фортуна», ПП «Агрополіс» та інші.

Як повідомив господар зібрання аграрників Олег Крижовачук, а з’їхалися у Скорики агрономи, інженери та  керівники успішних агропідприємств Тернопільщини, а також аграрії та фермери Львівщини, Волині, Хмельниччини, Київщини, науковці Національної академії аграрних наук. Співпраця з менеджерами та науковцями «Лімагрейну» започаткована ще у 1986 році, а товарооборот з дистриб’юторською компанією «Агросем», що спеціалізується з реалізацією кормозбиральної техніки і обладнання до неї, потужних тракторів «John Deere», упродовж півтора року склала понад 90 млн. грн.

Механізатори ТОВ “Україна” – Юрій Радзіх, Андрій Решітник, Степан Борщ

У господарстві «Україна», яке нині обробляє 15 тисяч гектарів ріллі або більше, ніж третину всіх земель сільськогосподарського призначення Підволочиського району, понад 5,5 тисячі пайовиків передали в оренду свої земельні частки сільгосппідприємству. Цього року, як і в посушливий торішній, тут традиційно зібрали високі врожаї. Пшениця видала в середньому по 9 тонн з гектара, ячмінь – 7,5 тонни, а озимий ріпак – по 4,2 тонни з гектара, добре зародила й кукурудза, соняшник, соя, набирають свою вагу й цукристість солодкі корені.

Мав змогу оглянути якраз збирання, транспортування та закладання силосу. Гідом став головний зоотехнік підприємства Борис Радчук. Керівник галузі повідомив, що на одну фуражну корову надоюють 10 тисяч кілограмів молока на рік при високій базисній жирності. Всього утримують на  фермах 1800 голів великої рогатої худоби, з них 900 високоудійних корів. Триває активне будівництво нових, європейського типу телятників та корівників. Дбають у ТОВ «Україна» про генетику і селекцію дійної череди. Торік єдині в області й Україні завезли понад 300 нетелей високопродуктивної породи з Німеччини, для них спеціально збудували два окремих приміщення, де все суворо підпорядковане технології та виробництву молока, яке можна сміливо експортувати до країн Європи.

– Особливу роль у виробництві високоякісного силосу відіграє енергія зерна, яке у передфазовій стиглості зберігає усі наявні компоненти і добавки, – наголошує Борис Радчук.

Нові тваринницькі приміщення агропідприємства «Україна»

На господарському дворі ТОВ « Україна» сконцентровано грубі і соковиті корми. Все це акуратно загорнуто поліетиленовими плівками від негоди і спеки. Довга кавалькада силосних багатотонних траншей, каскад піднависів, територія ідеально заасфальтована, охороняється. Довелось поспілкуватися з механізаторами- кормозаготівельниками Юрієм Радзіхом, Андрієм Решітником та Степаном Борщем. Чоловіки задоволені й оплатою праці, а вона в них понад 15 тисяч гривень на місяць, технікою, яку експлуатують, а головне – виробничими  і людськими відносинами. Юрій Радзіх живе у сусідньому селі Лозівка, радий, що поруч  мешкає відомий громадський і політичний діяч, дипломат,  український поет Дмитро Павличко, з яким часто спілкується. Його дружина Надія – завідувач будинком культури в селі Гущинка.  Старший син, Василь, обрав професію садівника. Юнак успішно закінчив Заліщицький агроколедж ім. Євгена Храпливого, Уманський національний університет садівництва та ягідництва. Василь Радзіх працює садівником чималого фруктового саду в ТОВ «Україна», який заклали кілька років тому. До слова, в цьому році у ТОВ «Україна» також спорудили потужне фруктосховище із холодильними ємностями зберігання на понад 20 тисяч тонн фруктів та ягід. Молодший син Юрія Радзіха – Максим – студент Тернопільського технічного коледжу. Думає після закінчення навчання повернутися в рідне господарство в один з інженерних підрозділів. Їхній батько, яким гордяться сини і родина, півтора року служив у зоні АТО, воював із сепаратистами у Гранітному, Мирному.

«Як ішов до українського війська, – каже Юрій Радзіх, – господарство за свій рахунок закупило мені все військове спорядження, бронежилет, каску. Видали значну грошову суму. Крім того, весь час виплачували середню зарплату. Особисто директор Олег Крижовачук постійно цікавився, як проходила служба, і бажав швидкого повернення додому.

Олег Петрович Крижовачук – не лише сучасний агроменеджер, керівник нової генерації, а й врівноважена, справедлива і добра людина. Він послуговується принципом «Україна – для України», допомагає всім учасникам військових дій на сході держави із працевлаштуванням, бідним родинам – продуктами харчування, обробітком городів. Не гордиться, усіх вислухає, допоможе, але дисципліну на підприємстві тримає. ТОВ «Україна» вносить свій вагомий вклад у продовольчу безпеку української держави.

Ярослав Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше