Найсвіжіше:
• У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води
rss

Аграрний бізнес може врятувати тільки експорт продукції


Опубліковано: 18 Травня 2020р. о 11:34


Для тернопільських аграріїв цьогорічна весна надзвичайно важка. В умовах карантину доводилось проводити весняно-польові роботи. Складні погодні умови, які тягнуться ще із зими і продовжились навесні, не гарантують хороших урожаїв, не відомо, як і коли дозволять продаж сільськогосподарської продукції на експорт. Та незважаючи на всі складнощі, аграрії належно виконують свою роботу, сподіваються на прихильність з боку держави, але все ж основні надії покладають на власний розум, працьовитість своїх працівників та прихильність матінки- природи.

Про особливості нинішньої посівної продовжуємо дізнаватися у провідних сільськогосподарських виробників нашої області. До розмови ми запросили керівників приватного агропромислового підприємства «Аркадія», що у с. Оленівка Гусятинського району, Миколу Івановича Пилипіва (М.П.) та приватного сільськогосподарського підприємства «Ягільниця-В», що на Чортківщині, Василя Михайловича Вислоцького (В.В.).  

Микола Пилипів
Василь Вислоцький

Як Ваші підприємства справилися з весняно-польовими роботами в умовах карантину?

М.П.: Чекати місяць чи два, поки закінчаться карантинні заходи, ніхто в аграрному секторі не буде. Де це було можливо намагалися мінімум людей залучити до роботи. Крім того, що забезпечували їх основними засоби захисту при роботі з хімікатами і т.п., були витримані всі загальноприйняті умови карантину. Люди працювали в масках, кожному видали обеззаражуючі рідини та дезінфікуючі килимки, постійно проводились інструктажі, наголошували на дотриманні захисного режиму. Якщо до наших працівників приїздили рідні з-за кордону, то їх ми не допускали до роботи, відправляли на ізоляцію, при цьому зберігали за ними середню заробітну плату. На сьогодні ще декілька наших працівників знаходяться в самоізоляції, але браку кадрів не відчуваємо, адже свого часу набрали достатню кількість працівників, створивши для них робочі місця. Якщо б нині так стояло питання, то могли б навіть скоротити до 30 працівників, але ми собі цього не дозволяємо, бо це місцеві люди, яким не так просто знайти в нашому регіоні роботу. Складніша ситуація на фермі, коли доводилося нашим працівницям одна одну підміняти, але всі до цього з розумінням поставилися, бо перебуваємо у непростих умовах.    

Загалом наше підприємство повністю ізолювалося ззовні, і якщо хтось приходить із пайовиків, щоб отримати кошти за оренду землі, не чекаючи осені (бувають різні обставини), то виходили з ними на перемовини в масках та рукавичках. Закрили також столову, хоча кухня працювала і харчі розвозили в поля на робочі місця.

В.В.: Земля не знає, що таке карантин, її потрібно засіяти, щоби вона дала урожай. Для нашого підприємства це були звичайні будні з підвищеною безпекою, адже кожен працюючий був забезпечений масками та дезінфекторами, придбаними коштом ПСП «Ягільниця-В». На щастя, інфекція нас минула, всі працівники здорові й сумлінно виконували і виконують покладені на них обов’язки.

– Погода не балували аграріїв – після теплої зими маємо не дуже дощову весну. Чи суттєво відіб’ються погодні умови на майбутньому урожаї?

М.П.: Рано щось говорити. Озимі ніби вийшли нормально, ярі посходили. Але були непередбачувані приморозки, внаслідок чого посіви окремих культур пошкодилися. А буквально 12 травня був шквальний порив вітру, який здіймав велику пилюку. Якщо кукурудзі, яка сидить глибше, ні зерновим він не зашкодить, то не даю гарантії, що цей вітер не принесе шкоди тому ж цукровому буряку. Пилюка може його присипати, а вітер повністю вирвати, адже скільки там у нього того корінця. Проблем маємо чимало, але рук ніхто не опускає, з надією сподіваюся, що Бог буде до нас прихильним.

В.В.: Погодні умови вже вплинули на урожай. Так озимина не в дуже доброму стані. Лише нещодавно пішли дощі, земля отримала вологу, ситуація трішки поправилась, але, однозначно, урожай буде меншим, ніж очікували.

Чи якось нинішній стан у країні, а саме закриті кордони, може відбитися на реалізації майбутнього урожаю?

М.П.: Усе залежить від держави. Мова про те, що можуть обмежити або заборонити експорт, тоді в аграріїв буде біда. Ми набагато більше виробляємо сільськогосподарської продукції, аніж споживаємо, тому в теперішніх складних умовах аграний бізнес може врятувати тільки експорт продукції. При цьому вважаю, що продаж зернових на експорт не вплине на ціну на внутрішньому ринку. Тому продукція рослинництва, як і, до речі, тваринництва, повинна експортуватися! Подивіться, скільки товарів ми імпортуємо, а якщо зараз заборонити експорт – це буде недобре для української економіки. 

В.В.: Важко у нинішніх умовах робити якісь прогнози. Як центральна влада закерує, так воно й буде. Сподіваюся, державні мужі усвідомлюють, наскільки важливий для економіки країни аграрний сектор, тому прихильно до нас і наших потреб ставитимуться.  

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше