Найсвіжіше:
• Дефіцит донорської крові: у Тернополі шукають донорів 4-ї групи • На дорозі Тернопіль – Львів перекриють руху по одному з мостів • Як вибрати сервіс для регулярних обмінів криптовалюти в Україні • Як зрозуміти що капот потребує ремонту або заміни? • На Сумщині загинув музикант від Бога з Борщівщини • Помер старший сержант з Кременеччини • ДТП на Бережанщині: до лікарні потрапили водій та пасажирка мотоцикла • Чому заводське тестування електроніки важливе не менше, ніж заявлені характеристики • У Чорткові збільшуються плата за проїзд у громадському транспорті • На війні загинув випускник тернопільського університету • 13,5 тис євро за переправлення через кордон – судитимуть жителя Бережан • Спочила у Бозі знана лікарка з Бережанщини • Перестало битися серце 41-річного учасника бойовий дій з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря чемпіонату Тернопільської області з футболу • Спочила у Бозі вчителька музучилища з Тернополя • Війна забрала життя випускника гімназії з Бережанщини • Прокуратура вимагає від релігійної громади Тернополя сплатити 1,2 млн грн пайової участі • Вандалізм у Шумську: біля двох навчальних закладів пошкодили бруківку • На Зборівщині вандали пошкодили шкільний автобус • На Тернопільщині синоптикиня торгувала довідками про “погану погоду” • На Тернопільщині руйнується історичний палац XVIII століття • На Донеччині загинув 50-річний воїн з Тернопільщини • 13 місяців очікування і надій: на Донеччині загинув воїн зі Зборівщини • Земля, квартири і гроші: чим володіє керівництво податкової Тернопільщини • Місяці очікування і надії: війна забрала життя ще одного Героя з Тернопільщини
rss

На Тернопільщині до мінімального рівня обміліла річка Збруч


Опубліковано: 21 Червня 2024р. о 9:00

На Тернопільщині рівень води в річищі Збруча катастрофічно знизився через обміління Дністровського водосховища. Про це повідомив науковий співробітник національного природного парку «Дністровський каньйон» Олександр Вікирчак.

«Обміліло водосховище через те, що була скинута значна частина води. Частина Дністровського водосховища заходила на річище Збруча, тому річка і видавалася дуже широкою. Насправді це було водосховище», – розповів Олександр Вікирчак.

Він додав, що зараз, оскільки рівень води в районі Збруча знизився приблизно метрів на 3-4, звільнилися від води значні прибережні площі, в тому числі і в межах національного парку «Дністровський каньйон», тобто вже на Тернопільщині. Місцями оголилися прибережні смуги, навіть шириною до 100 метрів. Там, де берег крутіший, площі менші

За словами експерта обміління відбувалося поступово.

«Скид води тривав весь травень. Можливо, він почався навіть наприкінці квітня. Там, де вода зникла раніше, частина дна водосховища вже починає заростати різноманітною рослинністю. Там, де вода зникла пізніше – потрісканий намул. Такого низького рівня води у водосховищі не було навіть у 2015-2016 роках, які були дуже посушливими», – додає фахівець.

За словами Олександра Вікирчака, зниження рівня води завдало шкоди тваринам, які жили на території національного парку.

«Оскільки це був травень, то деякі види риб ще нерестилися, можливо, і червонокнижні: підуст і головень. Очевидно, ікра висохла і загинула. Загинуло багато раків, молюсків: беззубок, перлівниць. Дорослої загиблої риби ми не бачили. Вона вся поступово відійшла разом з водою», – говорить співробітник нацпарку.


Джерело: Суспільне Тернопіль
Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
15 Квітня
14 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше