Найсвіжіше:
• Мисливець з Кременця уник покарання за вбивство пса поруч із дитячим майданчиком • Остання дорога додому: Теребовлянщина віддала шану загиблому Герою • У Курській області загинув головний сержант з Тернопільщини • Понад рік надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Борщівщини • На Харківщині перестало битися серце 45-річного воїна з Тернопільщини • На Зборівщині дніпряни викрали автівку і замаскували її під евакуаційну • Близько 1 млн грн «зникло» з виконавчого провадження: керівника відділу ДВС засуджено на 3 роки • Мешканцям пошкодженого ракетою будинку в Тернополі припинили виплати на оренду житла • Держреєстратор з Монастириська незаконно перереєстрував 697 земельних ділянок • Зборівчанин – новий голова комітету дитячо-юнацького футболу Тернопільщини • У жителя Почаєва оперативники поліції вилучили перероблену зброю • Майже 20 місяців вважався зниклим безвісти: громада Тернополя прощатиметься із загиблим Героєм • У Дніпропетровській області перестало битися серце воїна з Тернополя • Україна анулює найбагатшому уродженцю Тернопільщини спецдозволи на стратегічні родовища • Опорний півзахисник ФК «Борщів» став гравцем професійного клубу • Консорціум з тернопільськими власниками ремонтуватиме укриття за завищеними цінами на матеріали • У храмі УПЦ МП біля Почаєва помітили зображення з кольорами російського прапора • В Україні вводять нові санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Від сьогодні через Тернопіль почав курсувати новий поїзд до Карпат • Завтра Тернопільщину чекає погодна небезпека • Засудили шахрайку, яка хотіла нажитися на потерпілих від ракетного удару в Тернополі • У Тернополі та громадах знову змінили черги вимкнення світла • На Тернопільщині судитимуть шістьох осіб за збут наркотиків і незаконний обіг зброї • Біля Старого парку в Тернополі збудують новий ЖК на 4-10 поверхів • На Тернопільщині судитимуть інженера за неякісний ремонт дороги
rss

Юлія Тимошенко пропонує прибрати з закону про мобілізацію репресивні норми


Опубліковано: 9 Лютого 2024р. о 16:14

Ухвалений Верховною Радою у першому читанні новий закон про мобілізацію має бути доопрацьований, в нинішньому вигляді він має репресивний характер та не допоможе покращити ситуацію з обороною держави. Про це з трибуни парламенту заявила https://www.youtube.com/watch?si=WA4hu4mx1yXKTjf0&v=4K3T1i57MQI&feature=youtu.be лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

«Немає ніяких сумнівів у тому, що мобілізація потрібна – нам треба захищати свою рідну країну. Але.. нам внесли репресивний, антиконституційний закон, який розбалансує суспільство і не дасть жодної сили фронту», – наголосила Тимошенко.

Закон про мобілізацію, на її думку, має мотивувати людину захищати свою країну, а не змушувати до цього силою.

«Тих військових, які сьогодні мотивовано, професійно, віддано захищають Україну, мусять замінити такі самі мотивовані, професійні, віддані люди, які прийдуть і будуть здатні боронити нашу державу, а не випадкові люди, яких схопили на вулиці, яких кидають на передову майже непідготовленими», – наголосила вона.

Тимошенко вважає неправильним запровадження обов’язкової вислуги для мобілізованих у 36 місяців замість 18-ті, електронних повісток, обмеження прав тих, хто порушить нові норми та розширення категорій осіб, які підлягають призову. 

«Як можна було внести закон, в якому передбачені примусові електронні кабінети, коли у половини людей немає гаджетів? Як можна було запровадити систему насилля від блокування рахунків до тюрми? …Як можна було знову переглядати першу, другу, третю групу інвалідності? Як можна самотніх батьків, матерів кидати на фронт, якщо другий батько не відмовився від дитини офіційно? Не можна сьогодні підтримувати такий закон», – наголосила вона.

Лідер «Батьківщини» пропонує парламенту зібрати робочу групу і розробити «нормальний, мотиваційний» закон, який буде перш за все справедливим, тобто не ділитиме суспільство на тих, хто у білих сорочках сидітиме у кабінетах, маючи броню або відстрочку, та інших людей, яких призиватимуть силою з порушенням їхніх прав.

«Цей закон суспільство ділить навпіл… Він не дасть можливості нашим військовим, які більше ніж півтора року воюють на фронті, повернутися додому, не звільніть негайно строковиків, позбавляє наших героїв, які отримали поранення, спеціальних статусів… Цей закон проти військових, саме тому, що на передову не зможуть потрапити якраз силовики, яким цим законом надають бронь або відстрочку… І, крім того, цей закон започатковує терор проти українців… Тому я наполягаю на тому, щоб була створена спеціальна робоча група з усіх фракцій… щоб зняти в цьому законі після першого читання все те, що є для України неприйнятним, привести його до такого стану, щоб Україні за нього не було соромно і щоб він не був калькою з такого ж самого закону, який вороги прийняли на своїй території», – наголосила лідер «Батьківщини».


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика:
Мітки: , , ,




Новини
5 Лютого
4 Лютого
3 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше