Найсвіжіше:
• У Тернополі перевірили кондиціонери в транспорті: порушення вже виявили • Понад 15 років у швейній справі: як підприємець із Лановеччини розширив виробництво • Стало відомо, коли великогаївський «Агрон» стартує у Кубку України • 147 км/год у селищі біля Тернополя: водійку BMW, яку 24 рази притягували до відповідальності, знову спіймали на порушенні • У Тернополі чоловік випав із вікна п’ятого поверху: очевидці розповіли, що сталося • Мама з молитвою написала ікону для сина: на фронті загинув захисник із Тернополя • У Тернополі зафіксували температурний рекорд • Помер ветеран російсько-української війни з Козівщини • На війні загинув 33-річний Захисник із Тернопільщини • Чемпіон світу поповнив склад тернопільської «Ниви» • На Тернопільщині апеляційний суд підтвердив 15-річний вирок за вбивство випускниці • Виконуючи бойове завдання, загинув випускник тернопільського ліцею • ВРП вирішила звільнити суддю Зборівського райсуду через систематичні порушення • Ліфт у Бучацькій лікарні будуватиме фірма, яка фігурує в кримінальному провадженні • Директор з Тернопільщини – у ТОП-50 найкращих освітян України! • П’яний водій з Білецької громади без прав кинув 5 тисяч гривень у службове авто патрульних • Як купити піжаму та білизну Victoria’s Secret і не натрапити на підробку • Агрохолдинг інвестує у зрошення на Тернопільщині: площі поливу зростуть удвічі до 2027 року • Нападник ФК «Борщів» перейшов до професійного клубу • Артишок для печінки: як він діє і чому його рекомендують гастроентерологи • На Зборівщині під час жнив загорівся комбайн: вогонь охопив 5 тисяч квадратних метрів • На Козівщині легковик зіткнувся з фурою: водій у лікарні • Жахлива аварія у Кременці: деблокували потерпілого з понівеченого авто • Пошкодив дві могили та втік з місця ДТП: суд покарав водія на Кременеччині • Сучасна сільськогосподарська техніка як інвестиція: чи окуповується вона в господарстві?
rss

Уродженець Тернопільщини вважає, що наразі у парламенті немає голосів для заборони московського патріархату 


Опубліковано: 23 Вересня 2023р. о 22:27

Голова Верховної Ради України, уродженець Тернополя Руслан Стефанчук сумнівається, що в парламенті знайдуться необхідні 226 голосів для заборони діяльності УПЦ (МП), якщо відповідні законопроєкти будуть винесені на голосування. Про це Стефанчук сказав в ексклюзивному інтервʼю Радіо Свобода.

«Парламент – це механізм, який ухвалює рішення колективно. І мені здається, що поки немає 226 голосів навколо такого важливого законодавчого акту. Виносити його у залу, провалювати для того, щоб просто потішити Російську Федерацію, то це просто безглуздо і юридично, і політично безвідповідально», – сказав Стефанчук.

Стефанчук додав, що хоче вірити, що побачить 226 голосів, але, за його словами, «поки йде внутрішня дискусія, яка проходить не тільки всередині «Слуги народу», а в тому числі в межах інших партій, які позиціонують себе як дуже патріотичні». Про це спікер сказав, відповідаючи на запитання, чому на голосування не виносяться законопроєкти, які передбачають заборону Московського патріархату.

У День незалежності 24 серпня 2023 року у Верховній Раді зібрали понад 125 підписів народних депутатів під зверненням до спікера Руслана Стефанчука. Як повідомляв рух «Чесно», парламентарі вимагали невідкладно винести на розгляд законопроєкти, які допоможуть заборонити діяльність Московського патріархату.

«Профільний комітет підтримав три законопроєкти щодо цього питання: один урядовий, другий, де ключовим автором є Микола Княжицький (фракція «Європейська солідарність») та третій, який подав голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв (фракція «Слуга народу»). Рух «Чесно» раніше проаналізував ці проєкти і закликав народних депутатів збирати підписи під зверненням до Стефанчука, аби їх винесли на розгляд до сесійної зали», – йдеться у заяві руху «Чесно».

Дві третини українців, або 66%, вважають, що діяльність Української православної церкви, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, необхідно заборонити. Такими є результати опитування, яке з 26 травня до 5 червня провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).


Джерело: Радіо Свобода
Мітки: , ,





Новини
6 Серпня
5 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше