Найсвіжіше:
• На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 6 грудня • Надійні платформи з оглядами: від казино до техніки та подорожей • На Сумщині загинув воїн з Тернополя • На Дніпропетровщині помер 50-річний воїн з Тернопільщини • Пенсіонер зі Львова позичив власне авто незнайомцю, та повертати власність довелося гусятинським поліцейським • Від Лановецької міськради вимагають відшкодувати 1,8 млн грн • На Бережанщині пішохід потрапив під колеса Audi A6 • Останній бій прийняв на Донеччині: підтверджено загибель воїна з Гусятинщини • На Теребовлянщині під колесами авто загинув 65-річний чоловік • У центрі Тернополя сталася масова бійка молодиків (відео) • У Тернополі син до смерті забив рідну матір • Співак з Тернопільщини відреагував на заміжжя ексдружини, з якою він прожив у шлюбі понад 20 років • У лікарні швидкої допомоги у Тернополі запрацював Центр ментального здоров’я • Військовий з Тернопільщини загинув через місяць після мобілізації • Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя
rss

Чи можна оскаржити повістку до військкомату в суді: пояснення Верховного Суду


Опубліковано: 25 Жовтня 2022р. о 18:59

Повістка не може бути оскаржена в будь-якому суді, тому що цей документ є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов’язок відповідно до закону. До такого висновку дійшов Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду.

По суті, оскаржувана позивачем повістка, яка складена відповідачем на виконання законодавства з питань військового обов’язку та вручена позивачеві, не є рішенням чи дією суб’єкта владних повноважень у розумінні КАС України.

Обов’язок військовозобов’язаної особи з’явитися за викликом до відповідного територіального центру комплектування встановлений не оскаржуваною позивачем повісткою, а Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», у ч. 1 ст. 1 якого зазначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян України.

Постанова Верховного Суду від 08.09. 2022 року у справі № 300/1263/22.


Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:




Новини
5 Грудня
4 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше